V65 tips och V65 resultat

Här hittar du V65 tips för kommande lopp och V65 resultat för de senaste loppen.

Aktuella/kommande tävlingsdagar

V65 tips och V65 resultat fredag 29 april 2016 Rättvik

Här får du dagens ATG V65 tips fredag 29 april 2016 på Rättvik travbana. Vårt V65 tips är i form av en ABCD-ranking av loppens hästar. Du kan välja att se alla hästar med startnummer i en enkel startlista, eller även hästarnas namn samt kuskar i en utökad startlista. Så fort ett lopp är klart, så rapporterar vi om vilken häst som vann, vilket då ger dig dagens ATG V65 resultat fredag 29 april 2016.

Baninfo Rättvik: Banlängd: 1000 m, Upplopp: 187 m, Vinklad startvinge: Ja, Open stretch: Nej

Rankingförklaring:  
A-hästar
B-hästar
C-hästar
D-hästar
Struken
         
N (X)
  ← loppets vinnare
V65-1      (A: > 17 B: > 12 C: > 6 D: <= 6 # medel: 9)       2140 meter autostart
9 (17)
6 (14)
7 (10)
4 (10)
11 (8)
1 (7)
3 (6)
12 (6)
10 (2)
2 (0)
5 (0)
8 (0)
V65-2      (A: > 23 B: > 18 C: > 12 D: <= 12 # medel: 15)       2140 meter voltstart
13 (27)
10 (25)
12 (23)
14 (21)
2 (19)
5 (19)
8 (16)
1 (14)
9 (11)
3 (8)
11 (8)
7 (7)
6 (7)
15 (5)
4 (0)
V65-3      (A: > 23 B: > 18 C: > 12 D: <= 12 # medel: 15)       2640 meter voltstart
14 (23)
11 (22)
9 (21)
8 (19)
15 (19)
7 (15)
2 (15)
12 (14)
4 (13)
6 (12)
10 (12)
1 (12)
5 (9)
3 (4)
13 (0)
V65-4      (A: > 23 B: > 18 C: > 12 D: <= 12 # medel: 15)       2140 meter autostart
4 (29)
3 (25)
12 (22)
2 (21)
1 (20)
7 (16)
9 (15)
10 (11)
6 (7)
8 (6)
11 (5)
5 (2)
V65-5      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       1640 meter autostart
4 (25)
7 (22)
5 (18)
3 (18)
2 (14)
11 (12)
6 (8)
10 (8)
1 (3)
8 (3)
9 (0)
12 (0)
V65-6      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       1640 meter autostart
2 (23)
1 (21)
9 (20)
8 (15)
5 (14)
10 (14)
4 (13)
11 (13)
3 (11)
6 (10)
12 (6)
7 (4)

V65-1      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       2140 meter autostart

1. LETTERBOY   -v4-   Magnus Jakobsson (7) D
2. MAYHEM   -v4-   Kaj Widell (0) D
3. CONFIDENT CHIP   -s4-   Troels Andersen (6) D
4. VäSTERBO SUNDANCER   -s4-   Börje Gusén (10) D
5. OVERSEAS   -v4-   Ulf Eriksson (0) D
6. VIKTOR DANOI   -v6-   Tommy Eriksson (14) C
7. AMPINO Å.   -v4-   Fredrik N Jonsson (10) D
8. SHABBY CHIC*   -s5-   Björn Steinseth (0) D
9. KALAS D'INVERNE   -v4-   Oskar J Andersson (17) C
10. PLATINA   -s4-   Jennifer Tillman (2) D
11. MARIO MEMPHIS   -v4-   Peter M Andersson (8) D
12. CALL HIM A STAR   -v5-   Sören Eriksson (6) D

V65-2      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       2140 meter voltstart

1. G.G.LOVISA   -s5-   Oskar Kylin-Blom (14) C
2. SPIKJUNI*   -s5-   Björn Steinseth (19) B
3. BUSJöBRUDEN   -s6-   Tommy Eriksson (8) D
4. UNNI TABAC   -s7-   Marie Andersson (0) D
5. KLACK VILJA   -s4-   Joakim Reiser (19) B
6. MIN LILLA TURBO   -v6-   Sören Hamberg (7) D
7. H.E.C.BALDERINA   -s7-   Alf Engström (7) D
8. FIX ODIN   -v5-   Fredrik N Jonsson (16) C
9. KRISTIAN   -v6-   Pernilla Vidner (11) D
10. FINNSKOG NåJA   -s5-   Fredrik Fransson (25) A
11. MOA TALANG   -s7-   Hans-G Andersson (8) D
12. ENNOS CAYENNE   -s5-   Kaj Widell (23) A
13. SKöNHET   -s7-   Thomas Gustafsson (27) A
14. ARRAGON   -v6-   Hans Pettersson (21) B
15. G.G.LASSEMAN   -v5-   Hans R Strömberg (5) D

V65-3      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       2640 meter voltstart

1. EURO KEEPER   -v4-   Leif Witasp (12) C
2. CUPIDON FOR EVER   -v4-   Hans R Strömberg (15) C
3. KEEPONDOINIT   -s4-   Kajsa Frick (4) D
4. NADIR GRIF   -v9-   Hans Brunlöf (13) C
5. LEAVE THE DREAM   -v5-   Fredrik Fransson (9) D
6. LASS NEO   -v7-   Jennifer Tillman (12) C
7. UPPERCUT   -v9-   Torsten Blomqvist (15) C
8. CALVADOS HORNLINE   -v5-   Tomas Pettersson (19) B
9. QUICKSPIN   -s5-   Kaj Widell (21) B
10. GENTIANA   -s9-   Magnus Jakobsson (12) C
11. ZORENTO D'AMOUR   -v6-   Ulf Eriksson (22) B
12. LOVE LYJAM   -v7-   Lars Throgen (14) C
13. GOTTHYS HIGH SPEED   -s6-   Sören Eriksson (0) D
14. LISTAS SPIRIT   -v7-   Claes Eskilsson (23) A
15. SVART KRONOS   -v5-   Bengt-Erik Olsson (19) B

V65-4      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       2140 meter autostart

1. COYOTE ROADRUNNER   -h5-   Kajsa Frick (20) B
2. MR DOTSOM   -v7-   Oskar Kylin-Blom (21) B
3. MACTHEMAN   -v6-   Magnus Jakobsson (25) A
4. VäSTERBO REALHIGH   -h5-   Paw Mahony (29) A
5. DREAMSOFGOLD   -v8-   Sergio Rondina-Bisi (2) D
6. LACQUER LAUNCHER   -s10-   John Byström (7) D
7. NOBILE EDEL   -v7-   Jennifer Tillman (16) C
8. IMA SCARLET   -v8-   Ulf Eriksson (6) D
9. RACING HILL   -v8-   Katrin K Frick (15) C
10. WASITA CAT I SAW   -s7-   Tomas Rosén (11) D
11. EVIDENT ÅS   -s6-   Elias Strandberg (5) D
12. VäSTERBO EXCLUSIVE   -v5-   Leif Witasp (22) B

V65-5      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       1640 meter autostart

1. ZENITA H.*   -s10-   Kaj Widell (3) D
2. LINA LIV   -s8-   Oskar J Andersson (14) C
3. SID THE KID   -v9-   Katrin K Frick (18) B
4. GLOBAL PATRIOT   -h6-   Magnus Jakobsson (25) A
5. SUPER ZANTOS   -v6-   Ulf Eriksson (18) B
6. K.A.ONLINE   -v8-   Kjell O Jonsson (8) D
7. PICASSO   -v8-   Troels Andersen (22) B
8. H.R.ON LINE   -v8-   Åke Sundberg (3) D
9. BLUE STAR MIRACLE   -s8-   Leif Witasp (0) D
10. ROBIS SALVATION   -v7-   Tomas Pettersson (8) D
11. MY OVI   -v7-   Kajsa Frick (12) C
12. MAN WINNER   -v7-   Sören Eriksson (0) D

V65-6      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       1640 meter autostart

1. WORSHIP LADY   -s9-   Pierre Nyström (21) B
2. FIRE HOOVES   -s4-   Oskar J Andersson (23) A
3. REMAINS   -s6-   Tomas Pettersson (11) D
4. AMOUR MEMORY   -s4-   Elias Strandberg (13) C
5. PRINCESS TIME   -s6-   Karin Eriksson (14) C
6. IDA AVANT   -s7-   Oskar Kylin-Blom (10) D
7. GOOGLA   -s6-   Claes Liljeqvist (4) D
8. JUNI ROADRUNNER   -s4-   Kajsa Frick (15) C
9. OAKMAN'S CHATELANE   -s6-   Peder Gustafsson (20) B
10. KULANI   -s6-   John Byström (14) C
11. ALICIA WIBB   -s6-   Erik Lindegren (13) C
12. HONAN TOOMA   -s5-   Claes Eskilsson (6) D

V65 resultat Rättvik fredag 29 april 2016

Lopp Vinnare Vinnarodds Värde Strukna
Lopp 1 1 4.  Västerbo SunDancer (Börje Gusén) 4.  Västerbo SunDancer 2.9 68 kr 2, 5, 8
Lopp 2 2 2.  Spikjuni* (Björn Steinseth) 2.  Spikjuni* 2.9 89 kr 4
Lopp 3 3 6.  Lass Neo (Jennifer Tillman) 6.  Lass Neo 13.2 499 kr 13
Lopp 4 4 4.  Västerbo RealHigh (Paw Mahony) 4.  Västerbo RealHigh 1.6 525 kr
Lopp 5 5 4.  Global Patriot (Magnus Jakobsson) 4.  Global Patriot 1.1 536 kr 9, 12
Lopp 6 6 3.  Remains (Tomas Pettersson) 3.  Remains 22.4 3841 kr

Utdelning för V65 på Rättvik fredag 29 april 2016

Antal rätt Antal system System Utdelning
6 rätt 253 3841 kr
5 rätt 8241 83 kr
Algoritminfo: Rankingen beräknas på följande sätt: först körs en algoritm som ger hästarna poäng baserade på deras allmänna prestationer de senaste fem starterna. Därefter körs resultatet av den algoritmen genom ytterligare en algoritm, som inom det specifika loppet delar upp hästarna i A-, B-, C- och D-hästar.

Tidigare tävlingsdagar

V65 tips och V65 resultat söndag 24 april 2016 Jarlsberg

Här får du dagens ATG V65 tips söndag 24 april 2016 på Jarlsberg travbana. Vårt V65 tips är i form av en ABCD-ranking av loppens hästar. Du kan välja att se alla hästar med startnummer i en enkel startlista, eller även hästarnas namn samt kuskar i en utökad startlista. Så fort ett lopp är klart, så rapporterar vi om vilken häst som vann, vilket då ger dig dagens ATG V65 resultat söndag 24 april 2016.
Rankingförklaring:  
A-hästar
B-hästar
C-hästar
D-hästar
Struken
         
N (X)
  ← loppets vinnare
V65-1      (A: > 23 B: > 18 C: > 12 D: <= 12 # medel: 15)       2100 meter voltstart
12 (27)
4 (23)
10 (22)
11 (21)
13 (20)
8 (17)
9 (15)
3 (14)
5 (13)
2 (11)
7 (6)
1 (5)
6 (4)
V65-2      (A: > 19 B: > 14 C: > 8 D: <= 8 # medel: 11)       1609 meter autostart
9 (20)
1 (17)
3 (14)
4 (12)
6 (11)
5 (11)
12 (10)
7 (10)
2 (7)
8 (4)
10 (3)
11 (0)
V65-3      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       2100 meter voltstart
11 (29)
13 (25)
14 (23)
12 (20)
9 (18)
5 (15)
15 (14)
8 (13)
7 (10)
2 (7)
6 (5)
10 (3)
1 (3)
4 (0)
3 (0)
V65-4      (A: > 28 B: > 23 C: > 17 D: <= 17 # medel: 20)       2100 meter voltstart
11 (32)
4 (32)
7 (31)
13 (25)
3 (24)
15 (24)
1 (22)
10 (21)
14 (21)
9 (21)
8 (14)
12 (13)
6 (12)
2 (3)
5 (2)
V65-5      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       2100 meter autostart
5 (22)
6 (20)
1 (19)
2 (17)
8 (16)
11 (16)
10 (14)
9 (12)
4 (9)
3 (8)
7 (4)
12 (0)
V65-6      (A: > 26 B: > 21 C: > 15 D: <= 15 # medel: 18)       2100 meter voltstart
12 (30)
10 (30)
14 (29)
6 (28)
8 (21)
13 (21)
11 (17)
3 (16)
5 (13)
2 (12)
1 (11)
9 (11)
4 (10)
15 (10)
7 (6)

V65-1      (A: > 26 B: > 21 C: > 15 D: <= 15 # medel: 18)       2100 meter voltstart

1. GANGTRöTT   -v11-   Magnus Helland (5) D
2. EIGELANDS JOKEREN*   -h6-   Vidar Hop (11) D
3. VIKTOR K.*   -h8-   Ole Johan Østre (14) D
4. TALLAS*   -h9-   Jan Rune Gaustad (23) B
5. LøKKI DINO*   -h8-   Vilde M. Kals (13) D
6. LYKKE BERIT*   -s11-   Jan Martin Bjerring (4) D
7. HENRIK*   -h11-   Eirik Høitomt (6) D
8. JOKER ELDEN*   -h13-   Kenneth Larsson (17) C
9. PEDRUS*   -h11-   Kristian Malmin (15) D
10. BRøDSJø ODIN*   -h7-   Åsbjørn Tengsareid (22) B
11. RINDE KVIKKEN*   -v14-   Lars Anvar Kolle (21) C
12. TIMIAN SCOTT*   -h7-   Hans Chr. Holm (27) A
13. VESTPOL FAXEN*   -h13-   Thor Borg (20) C

V65-2      (A: > 26 B: > 21 C: > 15 D: <= 15 # medel: 18)       1609 meter autostart

1. ETNA B.R.*   -s4-   Åsbjørn Tengsareid (17) C
2. LOUISE NOSTO*   -s5-   Knut Arne Ødegaard (7) D
3. AMERICAN PACO*   -s5-   Magnus Teien Gundersen (14) D
4. SEABREEZE ÅS*   -s5-   Gunnar Austevoll (12) D
5. LADY BAILYS*   -s8-   Kristine Kvasnes (11) D
6. BELLA CAF*   -s5-   Ole Johan Østre (11) D
7. AFTER BURNER   -s7-   Per Oleg Midtfjeld (10) D
8. SALLY DOC*   -s6-   Mikkel Davidsen (4) D
9. DIGITAL STAR*   -h4-   Frode Hamre (20) C
10. SOLLIEDOX*   -v5-   Thor Borg (3) D
11. WISTERIA LANE*   -s7-   Vidar Hop (0) D
12. BEAKS TAMARA*   -s6-   Eirik Høitomt (10) D

V65-3      (A: > 26 B: > 21 C: > 15 D: <= 15 # medel: 18)       2100 meter voltstart

1. MIO VLAD*   -h4-   Vidar Hop (3) D
2. TUXI THELMA*   -s5-   Bjørn Steinseth (7) D
3. CUBA STRIPA*   -s3-   Gunnar Austevoll (0) D
4. ÅRDALS BLESA*   -s4-   Johan Kringeland Eriksen (0) D
5. REIME STJERNA*   -s3-   Kristine Kvasnes (15) D
6. FRIER BIRK*   -v4-   Johan Herbjørn Undem (5) D
7. SKOGLI POLLY*   -s4-   Eirik Høitomt (10) D
8. FRK. PETRONELLA*   -s7-   Lars Anvar Kolle (13) D
9. HVALSTAD LOKE*   -v6-   Thor Borg (18) C
10. VIRVEL TARZAN*   -v5-   Kristian Malmin (3) D
11. ALVE FRøKNA*   -s3-   Tommy Fløysand (29) A
12. FRU JENSEN*   -s5-   Dag-Sveinung Dalen (20) C
13. KROVAR*   -h4-   Geir Vegard Gundersen (25) B
14. JæRVESTJERNA*   -s7-   Alexander Heisholt (23) B
15. TYRI MOLLY*   -s7-   Åsbjørn Tengsareid (14) D

V65-4      (A: > 26 B: > 21 C: > 15 D: <= 15 # medel: 18)       2100 meter voltstart

1. HERA JENTA*   -s6-   Johan Herbjørn Undem (22) B
2. GRASMYR MINDI*   -s9-   Lisa Christine Moen (3) D
3. SMEDSRUD ANNICA*   -s8-   Geir Vegard Gundersen (24) B
4. SUNDBY SøSS*   -s4-   Thor Borg (32) A
5. KJøLBERGJENTA*   -s5-   Jan Rune Gaustad (2) D
6. MIA MARIE*   -s9-   Bjørn Humborstad (12) D
7. STJERNETIRA*   -s5-   Martine O. Sørvik (31) A
8. SALTE FAKSA*   -s4-   Marius Høitomt (14) D
9. JERV STJERNA*   -s5-   Cato Antonsen (21) C
10. FLAMMEN JULIE*   -s6-   Bjørn Steinseth (21) C
11. ALM KRISTINA*   -s6-   Erlend Rennesvik (32) A
12. ÅNEI*   -s6-   Per Oleg Midtfjeld (13) D
13. HERLIGHETEN*   -s4-   Geir Flåten (25) B
14. TONE TORA*   -s10-   Magnus Teien Gundersen (21) C
15. HOVHAAGA*   -s6-   Adrian Solberg Akselsen (24) B

V65-5      (A: > 26 B: > 21 C: > 15 D: <= 15 # medel: 18)       2100 meter autostart

1. YANKEE FRECEL*   -v5-   Ole-Christian Kjenner (19) C
2. LA REINA*   -s5-   Åsbjørn Tengsareid (17) C
3. TINA DANSTONE*   -s6-   Vidar Hop (8) D
4. DREAM ON PLUSH*   -s4-   Lars Anvar Kolle (9) D
5. DESIRE S.E.*   -v5-   Per Oleg Midtfjeld (22) B
6. PINGO SPRING*   -h9-   Hans Chr. Holm (20) C
7. LUCKYLINE CESAR*   -v6-   Eirik Høitomt (4) D
8. SOLITARIO JET*   -h5-   Kristian Malmin (16) C
9. ULTIMATE PHOTO*   -h4-   Thor Borg (12) D
10. GIANT STAR*   -v5-   Bjørn Steinseth (14) D
11. DIANA HILL*   -s6-   Johan Herbjørn Undem (16) C
12. GRAFFITI*   -v8-   Jørn Morten Kvikstad (0) D

V65-6      (A: > 26 B: > 21 C: > 15 D: <= 15 # medel: 18)       2100 meter voltstart

1. LICENSEE*   -s3-   Lars Anvar Kolle (11) D
2. GOODIS*   -s5-   Nils Olav Holm (12) D
3. PIXIE FRECEL*   -s4-   Kristian Malmin (16) C
4. D.J.'S MAGIC*   -s5-   Ole Johan Østre (10) D
5. SWEETSTILE*   -s4-   Eirik Høitomt (13) D
6. HIP HOP D'ESTINO*   -s4-   Gunnar Austevoll (28) A
7. ROMELLUT BONANZA*   -s5-   Stian Eilefsen (6) D
8. WAKANDA*   -s4-   Kristine Kvasnes (21) C
9. BALENCIAGA*   -s4-   Dag-Sveinung Dalen (11) D
10. DOUBLE DREAM*   -s6-   Vidar Hop (30) A
11. EUFORIA*   -s5-   Magnus Teien Gundersen (17) C
12. WIKIPEAKS*   -s5-   Frode Hamre (30) A
13. CAIPIRINHA*   -s6-   Geir Vegard Gundersen (21) C
14. N.Y. SWEET'N SASSY*   -s5-   Marius Høitomt (29) A
15. DESTINY MORNING*   -s5-   Thor Borg (10) D

V65 resultat Jarlsberg söndag 24 april 2016

Lopp Vinnare Vinnarodds Värde Strukna
Lopp 1 1 12.  Timian Scott* (Hans Chr. Holm) 12.  Timian Scott* 2.7 38 kr
Lopp 2 2 9.  Digital Star* (Frode Hamre) 9.  Digital Star* 1.9 50 kr 11
Lopp 3 3 10.  Virvel Tarzan* (Kristian Malmin) 10.  Virvel Tarzan* 2.8 131 kr 4, 3
Lopp 4 4 12.  Ånei* (Per Oleg Midtfjeld) 12.  Ånei* 59.8 16155 kr
Lopp 5 5 8.  Solitario Jet* (Kristian Malmin) 8.  Solitario Jet* 8.5 94917 kr 12
Lopp 6 6 10.  Double Dream* (Vidar Hop) 10.  Double Dream* 4.7 221473 kr

Utdelning för V65 på Jarlsberg söndag 24 april 2016

Antal rätt Antal system System Utdelning
6 rätt 2 221473 kr
5 rätt 650 851 kr
Algoritminfo: Rankingen beräknas på följande sätt: först körs en algoritm som ger hästarna poäng baserade på deras allmänna prestationer de senaste fem starterna. Därefter körs resultatet av den algoritmen genom ytterligare en algoritm, som inom det specifika loppet delar upp hästarna i A-, B-, C- och D-hästar.




ATG (Aktiebolaget Trav och Galopp) är inte innehavare till Gratistravtips.se, utan förser oss enbart med data
om aktuella startlistor, hästar, tränare och kuskar.
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG.
Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG.
Spelproblem? Ring Stödlinjen på 020-81 91 00 eller besök Stödlinjens hemsida: www.stodlinjen.se