V5 tips och V5 resultat

Här hittar du V5 tips för kommande lopp och V5 resultat för de senaste loppen.

Aktuella/kommande tävlingsdagar

V5 tips och V5 resultat måndag 2 maj 2016 Umeå

Här får du dagens ATG V5 tips måndag 2 maj 2016 på Umeå travbana. Vårt V5 tips är i form av en ABCD-ranking av loppens hästar. Du kan välja att se alla hästar med startnummer i en enkel startlista, eller även hästarnas namn samt kuskar i en utökad startlista. Så fort ett lopp är klart, så rapporterar vi om vilken häst som vann, vilket då ger dig dagens ATG V5 resultat måndag 2 maj 2016.
Rankingförklaring:  
A-hästar
B-hästar
C-hästar
D-hästar
Struken
         
N (X)
  ← loppets vinnare
V5-1      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter voltstart
9 (30)
12 (28)
14 (27)
6 (21)
10 (21)
5 (19)
1 (18)
13 (15)
2 (14)
4 (13)
8 (10)
3 (9)
11 (8)
7 (1)
V5-2      (A: > 26 B: > 21 C: > 15 D: <= 15 # medel: 18)       2140 meter voltstart
9 (33)
13 (27)
7 (26)
5 (25)
12 (25)
10 (25)
3 (22)
8 (20)
14 (14)
6 (12)
1 (9)
2 (9)
11 (7)
4 (4)
V5-3      (A: > 19 B: > 14 C: > 8 D: <= 8 # medel: 11)       2140 meter voltstart
5 (15)
9 (15)
8 (14)
3 (13)
7 (10)
1 (10)
2 (6)
6 (6)
4 (6)
V5-4      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       2140 meter voltstart
3 (31)
10 (26)
12 (24)
9 (18)
4 (18)
1 (15)
8 (11)
2 (10)
5 (10)
13 (8)
11 (8)
6 (3)
7 (2)
V5-5      (A: > 24 B: > 19 C: > 13 D: <= 13 # medel: 16)       2140 meter voltstart
7 (24)
9 (21)
2 (21)
10 (21)
11 (17)
5 (14)
6 (14)
1 (13)
3 (13)
4 (9)
8 (4)

V5-1      (A: > 24 B: > 19 C: > 13 D: <= 13 # medel: 16)       2140 meter voltstart

1. MAKEITORBREAKIT   -v6-   Mikael H Björklund (18) C
2. SCUTTLEBUT   -s5-   Per Linderoth (14) C
3. SYSTER SOL   -s4-   Peter Wikström (9) D
4. ENJOY HER GRACE   -s4-   Roger Nilsson (13) D
5. MELIZZA GIRL   -s5-   William Ekberg (19) C
6. SUPERINGA   -s5-   Björn Karlsson (21) B
7. LE PLUS RAPIDE   -v5-   Krister Söderholm (1) D
8. FIVESEVENTY BOKO   -h4-   Sören Lennartson (10) D
9. CARLOS MADONNA   -s5-   Micael Melander (30) A
10. ALL MY DREAMS   -s4-   Martin P Djuse (21) B
11. ALL OVER AGAIN   -v5-   Malin Viklund (8) D
12. COCONUT AM   -s4-   Robert Dunder (28) A
13. FETICHE BOKO   -s4-   Ulf Ohlsson (15) C
14. GIBBS   -v5-   Susanne H Osterling (27) A

V5-2      (A: > 24 B: > 19 C: > 13 D: <= 13 # medel: 16)       2140 meter voltstart

1. GULI GRY   -s7-   Robert Dunder (9) D
2. BJöRLI SVARTEN   -h10-   Stefan Johansson (9) D
3. BLISJUR   -v8-   Micael Melander (22) B
4. LILL EVERT   -v8-   Leif Eriksson (4) D
5. TYRI BALDER   -v6-   Ulf Ohlsson (25) A
6. GIKLING BALDER   -v11-   Krister Söderholm (12) D
7. LOTTMAR   -v9-   Björn Karlsson (26) A
8. KATLA KIRO   -s6-   Ove A Lindqvist (20) B
9. LOME LYKT   -h8-   Jan-Olov Persson (33) A
10. GRäFT BERRA   -v12-   Peter Wikström (25) A
11. ROTE JON   -v11-   John Östman (7) D
12. GULI STORM   -h7-   Gustav Andersson (25) A
13. NORDBY ASK*   -h7-   Per Linderoth (27) A
14. STILIG   -v9-   Jens Eriksson (14) C

V5-3      (A: > 24 B: > 19 C: > 13 D: <= 13 # medel: 16)       2140 meter voltstart

1. CITADELLE   -s5-   Malin Viklund (10) D
2. WIRE   -v8-   Caroline Forsner (6) D
3. RITE ON PEPSI   -v9-   Heidi Hiltunen (13) D
4. CONRADS VOLDEMORT   -v7-   Jenny Engfors (6) D
5. FINN KNIGHT   -v10-   Marie N Eriksson (15) C
6. SIMB SNEAKER   -v12-   Linnea Lundgren (6) D
7. SKOGANS VICTOR   -v10-   Anna Karlsson (10) D
8. DUSTY WIND   -v8-   Susanne H Osterling (14) C
9. CANTAB SISU   -v9-   Erica Guldhag (15) C

V5-4      (A: > 24 B: > 19 C: > 13 D: <= 13 # medel: 16)       2140 meter voltstart

1. VINDBLäSEN   -s7-   Rainer Tuuliainen (15) C
2. ÅSE   -s6-   Robert Dunder (10) D
3. HAGA BRUDEN   -s6-   Ulf Ohlsson (31) A
4. TRö FRöKNA   -s8-   Robert Kärrman (18) C
5. RISåSTRIMMA   -s7-   Bertil Ådin (10) D
6. LINA På LINJEN   -s8-   Jessica Lindgren (3) D
7. NORM RIGEL   -v14-   Jens Eriksson (2) D
8. TY BALDER   -v8-   Anders K Moberg (11) D
9. WILDA FILLE   -v5-   Jan-Olov Persson (18) C
10. FRäCKE VICKE   -h6-   Björn Karlsson (26) A
11. FAKSE R.B.   -v6-   Mats Gällerstedt (8) D
12. IVARSJOKER   -v9-   John Östman (24) B
13. NäRBY LASER   -v8-   Krister Söderholm (8) D

V5-5      (A: > 24 B: > 19 C: > 13 D: <= 13 # medel: 16)       2140 meter voltstart

1. MOVE THAT FACE   -v7-   Ove A Lindqvist (13) D
2. GREEN BAX   -v5-   Ulf Ohlsson (21) B
3. LAS VEGAS*   -v5-   John Östman (13) D
4. MAX DE LUX   -h9-   Leif Eriksson (9) D
5. CHUCK LIDDELL   -v11-   Angelica Holm (14) C
6. OREGON TRAIL   -v8-   Jenny Engfors (14) C
7. NORTHERN SPY   -v9-   Per Linderoth (24) B
8. MADE AT HOME   -v8-   Micael Melander (4) D
9. DEAD WOOD   -v11-   Micael Ågren (21) B
10. LIMPING SHRIMP   -v7-   Susanne H Osterling (21) B
11. POWELL   -v10-   Krister Söderholm (17) C

V5 resultat Umeå måndag 2 maj 2016

Lopp Vinnare Vinnarodds Värde Strukna

Utdelning för V5 på Umeå måndag 2 maj 2016

Antal rätt Antal system System Utdelning
Algoritminfo: Rankingen beräknas på följande sätt: först körs en algoritm som ger hästarna poäng baserade på deras allmänna prestationer de senaste fem starterna. Därefter körs resultatet av den algoritmen genom ytterligare en algoritm, som inom det specifika loppet delar upp hästarna i A-, B-, C- och D-hästar.

V5 tips och V5 resultat måndag 2 maj 2016 Årjäng

Här får du dagens ATG V5 tips måndag 2 maj 2016 på Årjäng travbana. Vårt V5 tips är i form av en ABCD-ranking av loppens hästar. Du kan välja att se alla hästar med startnummer i en enkel startlista, eller även hästarnas namn samt kuskar i en utökad startlista. Så fort ett lopp är klart, så rapporterar vi om vilken häst som vann, vilket då ger dig dagens ATG V5 resultat måndag 2 maj 2016.

Baninfo Årjäng: Banlängd: 1000 m, Upplopp: 205 m, Vinklad startvinge: Nej, Open stretch: Nej

Rankingförklaring:  
A-hästar
B-hästar
C-hästar
D-hästar
Struken
         
N (X)
  ← loppets vinnare
V5-1      (A: > 15 B: > 10 C: > 4 D: <= 4 # medel: 7)       2140 meter voltstart
5 (13)
3 (9)
4 (8)
1 (7)
6 (3)
2 (1)
V5-2      (A: > 19 B: > 14 C: > 8 D: <= 8 # medel: 11)       2140 meter voltstart
2 (21)
7 (19)
9 (16)
1 (14)
4 (12)
10 (10)
5 (7)
8 (5)
3 (2)
6 (1)
V5-3      (A: > 17 B: > 12 C: > 6 D: <= 6 # medel: 9)       2140 meter voltstart
6 (18)
9 (13)
5 (12)
1 (10)
3 (8)
4 (7)
7 (7)
2 (6)
8 (4)
V5-4      (A: > 24 B: > 19 C: > 13 D: <= 13 # medel: 16)       2140 meter autostart
13 (28)
2 (27)
5 (26)
12 (25)
8 (19)
10 (19)
4 (17)
3 (14)
11 (13)
6 (12)
7 (5)
9 (3)
1 (2)
V5-5      (A: > 19 B: > 14 C: > 8 D: <= 8 # medel: 11)       2140 meter voltstart
12 (27)
7 (21)
9 (17)
6 (15)
3 (14)
4 (12)
14 (11)
11 (8)
10 (7)
5 (7)
13 (7)
8 (7)
1 (6)
2 (1)
15 (0)

V5-1      (A: > 19 B: > 14 C: > 8 D: <= 8 # medel: 11)       2140 meter voltstart

1. JETTEFRIGG   -v7-   Östen Johannesson (7) D
2. BRIODIN   -v4-   Jimmy Hallblom (1) D
3. HIMLA BORGEN   -v6-   Peter Strömberg (9) C
4. HAMMARS CINA   -s4-   Kristian Lindberg (8) D
5. EMBLA R.B.   -s6-   Olav Mikkelborg (13) C
6. FINA NELLY   -s7-   Morgan Ivarsson (3) D

V5-2      (A: > 19 B: > 14 C: > 8 D: <= 8 # medel: 11)       2140 meter voltstart

1. NORTON BROLINE   -s6-   Morgan Ivarsson (14) C
2. KAGGENS KITTY   -s4-   Carl Johan Jepson (21) A
3. NISSE ROC   -v3-   Michael Larsson (2) D
4. JUDYS SUNRISE*   -s3-   Tom Horpestad (12) C
5. KUNG ROSSI   -v5-   Östen Johannesson (7) D
6. SWEDISH GIRL L.B.   -s4-   Eelco van der Wal (1) D
7. BEAUTY TASTE   -s4-   Niclas Benzon (19) B
8. SECRET VA BENE   -v7-   Angelica Sandahl (5) D
9. ZENIT KARSK   -v4-   Tobias Modig (16) B
10. MERLIN LEE   -v5-   Dan Sundholm (10) C

V5-3      (A: > 19 B: > 14 C: > 8 D: <= 8 # medel: 11)       2140 meter voltstart

1. MUSHU   -s8-   Jenny Ryman (10) C
2. MAESTRO KEMP   -v5-   Susanna Smedeby (6) D
3. JOE MAMA   -v7-   Anna Erixon (8) D
4. RIVERSIDE DRIVE   -s6-   Josefine Ivehag (7) D
5. ASAFA   -v8-   Maria E Persson (12) C
6. MON IDOLE   -v7-   Nathalie Bergström (18) B
7. BOLEYN GROUND*   -s5-   Silje Hogner (7) D
8. FRATTON PARKER   -v12-   Jenny Mahony (4) D
9. HAUSSE DU GULL   -s7-   Isabell Dahle (13) C

V5-4      (A: > 19 B: > 14 C: > 8 D: <= 8 # medel: 11)       2140 meter autostart

1. SANDA SINOVA   -s5-   Per Nilsson (2) D
2. TOTALLY SECRET   -v4-   Kristian Lindberg (27) A
3. SKALL HA   -v4-   Jeanette Holmskov (14) C
4. NOTRE DAME BROLINE   -s6-   Morgan Ivarsson (17) B
5. REAL SUPERB   -h4-   Olav Mikkelborg (26) A
6. NYGåRDS DIAMANT   -s7-   Tom Horpestad (12) C
7. SHARPLOADED   -h7-   Anders Göstasson (5) D
8. GONGFU   -v5-   Niclas Benzon (19) B
9. SECRET SHADOW*   -v7-   Kenneth Brenden (3) D
10. CHAHNA   -s5-   Dagfinn Aarum (19) B
11. HAILIE LADAY   -s6-   Petter Karlsson (13) C
12. CREMONA   -s5-   Marcus Hultman (25) A
13. AIFUR   -v5-   Carl Johan Jepson (28) A

V5-5      (A: > 19 B: > 14 C: > 8 D: <= 8 # medel: 11)       2140 meter voltstart

1. PERFECT BROLINE   -v4-   Morgan Ivarsson (6) D
2. M.T.INAHURRY   -s6-   Tony Wallin (1) D
3. MONARK AMOK   -h5-   Anders Göstasson (14) C
4. SHARONS LEMON ROSE   -s4-   Rickard Svanstedt (12) C
5. THOMSON   -v4-   Thomas Martinsson (7) D
6. I DANCE ALONE   -v5-   Marcus Hultman (15) B
7. KICK OFF T.J.   -s4-   Carl Johan Jepson (21) A
8. SLADDIE   -v6-   Dagfinn Aarum (7) D
9. YIN KARSK   -s5-   Maxime Marais (17) B
10. JAS S.S.   -v6-   Per-Olof Svantesson (7) D
11. YOU'RE MY HEART   -s5-   Niclas Benzon (8) D
12. BRA MIZZLYCKA   -s5-   Peter Strömberg (27) A
13. CAPE FAREWELL   -s6-   Per Nilsson (7) D
14. TORPS CORONA   -s4-   Per Ludvig Nilsen (11) C
15. TORPEDO D.K.*   -v6-   Jens Laursen (0) D

V5 resultat Årjäng måndag 2 maj 2016

Lopp Vinnare Vinnarodds Värde Strukna

Utdelning för V5 på Årjäng måndag 2 maj 2016

Antal rätt Antal system System Utdelning
Algoritminfo: Rankingen beräknas på följande sätt: först körs en algoritm som ger hästarna poäng baserade på deras allmänna prestationer de senaste fem starterna. Därefter körs resultatet av den algoritmen genom ytterligare en algoritm, som inom det specifika loppet delar upp hästarna i A-, B-, C- och D-hästar.

Tidigare tävlingsdagar

V5 tips och V5 resultat söndag 1 maj 2016 Östersund

Här får du dagens ATG V5 tips söndag 1 maj 2016 på Östersund travbana. Vårt V5 tips är i form av en ABCD-ranking av loppens hästar. Du kan välja att se alla hästar med startnummer i en enkel startlista, eller även hästarnas namn samt kuskar i en utökad startlista. Så fort ett lopp är klart, så rapporterar vi om vilken häst som vann, vilket då ger dig dagens ATG V5 resultat söndag 1 maj 2016.

Baninfo Östersund: Banlängd: 1000 m, Upplopp: 218 m, Vinklad startvinge: Nej, Open stretch: Nej

Rankingförklaring:  
A-hästar
B-hästar
C-hästar
D-hästar
Struken
         
N (X)
  ← loppets vinnare
V5-1      (A: > 23 B: > 18 C: > 12 D: <= 12 # medel: 15)       2140 meter voltstart
8 (28)
12 (23)
10 (22)
11 (22)
6 (15)
7 (14)
3 (11)
4 (10)
2 (9)
1 (9)
5 (8)
13 (3)
9 (0)
V5-2      (A: > 16 B: > 11 C: > 5 D: <= 5 # medel: 8)       1640 meter voltstart
10 (14)
5 (13)
4 (12)
8 (10)
9 (5)
3 (5)
7 (5)
1 (1)
2 (0)
6 (0)
V5-3      (A: > 23 B: > 18 C: > 12 D: <= 12 # medel: 15)       2140 meter voltstart
9 (26)
8 (26)
13 (23)
2 (19)
10 (18)
1 (18)
12 (17)
11 (11)
3 (10)
4 (10)
7 (9)
6 (7)
5 (4)
V5-4      (A: > 20 B: > 15 C: > 9 D: <= 9 # medel: 12)       2140 meter voltstart
5 (23)
11 (21)
3 (18)
10 (16)
9 (16)
1 (13)
8 (9)
4 (8)
12 (8)
6 (5)
2 (3)
7 (1)
V5-5      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       1640 meter voltstart
12 (21)
2 (20)
9 (20)
6 (17)
1 (17)
4 (17)
10 (15)
3 (9)
8 (8)
11 (7)
5 (3)
7 (3)

V5-1      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       2140 meter voltstart

1. SOT TöSA   -s5-   Jenny Björk (9) D
2. SMITA UNDAN   -s8-   Emilia Leo (9) D
3. SAMAYTA*   -s9-   Ragnhild Björnbeth (11) C
4. MARI SLOGUM   -s8-   Frida Lejonclou (10) D
5. HVALSTAD BIRKEN*   -v6-   Trude Kleveland (8) D
6. BOLSVARTEN   -v13-   Nathalie Edlund (15) C
7. H.E.C.GUNDE   -v9-   Caroline Melin (14) C
8. SILVER JO   -v5-   Jenni H Åsberg (28) A
9. LYN FAX'N   -v9-   Ninni Larsson (0) D
10. LENNART VIKING   -v6-   Linnea Swartling (22) A
11. KOLBERGS LILLEFOT   -v9-   Lena Fritz (22) A
12. TANDSMäRTA   -s9-   Angela Eriksson (23) A
13. MILITANT   -v11-   Emelie Nordin (3) D

V5-2      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       1640 meter voltstart

1. CLIPPER CARAT   -s8-   Ninni Larsson (1) D
2. WINGS OF ROSE   -s6-   Mats E Djuse (0) D
3. QUANTUM OCTAVIA   -s7-   Lars-Åke Svärdfeldt (5) D
4. GODSPEED   -v9-   Magnus O Jonsson (12) C
5. CASANOVA SISU   -h4-   Ulf Ohlsson (13) C
6. INEZ FRI   -s7-   Jessika Sidbäck (0) D
7. DIGITAL FUTURE   -v7-   Håkan Emilsson (5) D
8. SPACE CADET   -v5-   Peter Eriksson (10) D
9. ÄNGENS INDRA   -s6-   Micael Melander (5) D
10. RIGHTKINDOFTROUBLE   -v5-   Ove A Lindqvist (14) C

V5-3      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       2140 meter voltstart

1. LYCKANS HILDA   -s5-   Stefan Arvidsson (18) B
2. LILLY S.R.   -s6-   Micael Melander (19) B
3. HöIBY TORöNA*   -s7-   Morten Valstad (10) D
4. TORITA   -s6-   Martin P Djuse (10) D
5. HAGE FAKS   -v6-   Tobias Eklöf (4) D
6. HAMMARS BIRK   -v5-   Mikael Halvarsson (7) D
7. KARSON   -v7-   Karin Olofsson (9) D
8. TUSSALILL   -s6-   Lars-Åke Svärdfeldt (26) A
9. VALLE TINA*   -s5-   Matilde Herleiksplass (26) A
10. GULI ULVEN   -v6-   Johan Gunnarsson (18) B
11. KäLLDALS FAKSEN   -v5-   Johan Andersson (11) C
12. NES TROLL   -v6-   Ove A Lindqvist (17) B
13. BJöRLI THOR   -v6-   Arne Forsberg (23) A

V5-4      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       2140 meter voltstart

1. AL QASR*   -v5-   Ola Röstad Haga (13) C
2. KANISHKA SåNNA   -s4-   Ricky Eklund (3) D
3. O.P.'S FUTURUM   -v4-   Ulf Ohlsson (18) B
4. B.W.SWEETIE   -s3-   Thomas Lönn (8) D
5. WHATEVERITTAKES   -v5-   Ove A Lindqvist (23) A
6. KICK'N MAC LAD*   -v4-   Inge Melby (5) D
7. PROSECUTOR   -h4-   Rikard N Skoglund (1) D
8. BORGA FRAME   -v6-   Felicia Holmqvist (9) D
9. ZELDA ZAFIR   -s4-   Peter Eriksson (16) C
10. JON SåNNA   -v5-   Ulf Arne Johansson (16) C
11. REX LAVEC   -v7-   Erika Bolme (21) B
12. VICKY POLLARD   -s3-   Tomas B Nilsson (8) D

V5-5      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       1640 meter voltstart

1. RINGO DIANA*   -s8-   Lars-Åke Svärdfeldt (17) B
2. FIRSTLINE   -v5-   Martin P Djuse (20) B
3. NIMITZ   -v6-   Magnus O Jonsson (9) D
4. DOLCE DOC   -s4-   Ove A Lindqvist (17) B
5. HOMBRE TOOMA   -v5-   Tomas B Nilsson (3) D
6. POWER BROLINE   -v4-   Rikard N Skoglund (17) B
7. DIGITAL SCALE   -s6-   Mats Wedin (3) D
8. STAR FLYER   -v4-   Thomas Lönn (8) D
9. ALVENA VANJA   -s4-   Håkan Skoglund (20) B
10. EMILE B.R.*   -h4-   Inge Melby (15) C
11. I'M A HOOLIGAN   -v6-   Ulf Ohlsson (7) D
12. ALVIANO   -v5-   Jimmy H Andersson (21) B

V5 resultat Östersund söndag 1 maj 2016

Lopp Vinnare Vinnarodds Värde Strukna
Lopp 1 1 8.  Silver Jo (Jenni H Åsberg) 8.  Silver Jo 1.9 73 kr 9
Lopp 2 2 8.  Space Cadet (Peter Eriksson) 8.  Space Cadet 8.4 890 kr 2, 6
Lopp 3 3 9.  Valle Tina* (Matilde Herleiksplass) 9.  Valle Tina* 5.6 1683 kr
Lopp 4 4 3.  O.P.'s Futurum (Ulf Ohlsson) 3.  O.P.'s Futurum 4.4 2791 kr
Lopp 5 5 9.  Alvena Vanja (Håkan Skoglund) 9.  Alvena Vanja 6.4 8204 kr

Utdelning för V5 på Östersund söndag 1 maj 2016

Antal rätt Antal system System Utdelning
5 rätt 47 8204 kr
Algoritminfo: Rankingen beräknas på följande sätt: först körs en algoritm som ger hästarna poäng baserade på deras allmänna prestationer de senaste fem starterna. Därefter körs resultatet av den algoritmen genom ytterligare en algoritm, som inom det specifika loppet delar upp hästarna i A-, B-, C- och D-hästar.




ATG (Aktiebolaget Trav och Galopp) är inte innehavare till Gratistravtips.se, utan förser oss enbart med data
om aktuella startlistor, hästar, tränare och kuskar.
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG.
Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG.
Spelproblem? Ring Stödlinjen på 020-81 91 00 eller besök Stödlinjens hemsida: www.stodlinjen.se