Svenska Spel Stryktipset Europatipset Topptipset Powerplay Oddset Bomben Matchen Måltipset Bingo Poker Lotto Keno Triss Eurojackpot

Niclas Benzon V75 tips och andra gratis travtips

Här hittar du V75 tips och andra gratis travtips för kommande lopp med kusken Niclas Benzon. Samt statistik och resultat för senaste loppen som Niclas Benzon har tävlat i.

Aktuella/kommande tävlingsdagar

Datum Datum/bana/lopp Häst Distans/spår Rank
2017-03-27 2017-03-27 Färjestad-7 Mill Ultra Mill Ultra   [v 7] 2140/5 D

Nyheter för travkusk Niclas Benzon


Sista loppet är kört. 2016 är över och därmed är det klart vilka som blir kuskchampion på landets travbanor.Ulf Ohlsson blev..


Sista loppet är kört. 2016 är över och därmed är det klart vilka som blir kuskchampion på landets travbanor.
Ulf Ohlsson blev historik, förutom överlägsen seger i den allsvenska kuskligan med 410 segrar, blev han först att vinna tio championtitlar på ett år.
När vi summerar 2016 är Ulf Ohlsson bäst på Bergsåker, Bollnäs, Dannero, Eskilstuna, Gävle, Hagmyren, Romme, Solänget, Umåker och Östersund.

Här följer en sammanställning över kuskligorna på landets travbanor 2016:

Arvika:
1) Kristian Lindberg, Årjäng, 4-0-0
2) Mikael J Andersson, Färjestad, 3-2-4
3) Niclas Benzon, Färjestad, 3-1-1

Axevalla:
1) Carl Johan Jepson, Färjestad, 29-40-28
2) Stefan Söderkvist, Åby, 25-22-17
3) Björn Goop, Färjestad, 24-15-12

Bergsåker:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 59-40-29
2) Per Linderoth, Bergsåker, 39-28-26
3) Ulf Eriksson, Bollnäs, 24-19-18

Boden:
1) Sandra Eriksson, Boden, 18-18-17
2) Petteri Joki, Finland, 16-16-14
3) Roger Nilsson, Boden, 15-11-14

Bollnäs:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 30-19-17
2) Ulf Eriksson, Bollnäs, 18-13-10
3) Örjan Kihlström, Solvalla, 14-4-2

Dannero:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 13-10-8
2) Per Linderoth, Bergsåker, 10-6-6
3) Henrik Svensson, Bergsåker, 5-5-7

Eskilstuna:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 32-10-19
2) Örjan Kihlström, Solvalla, 27-17-9
3) Jorma Kontio, Solvalla, 25-19-14

Färjestad:
1) Björn Goop, Färjestad, 50-29-18
2) Magnus Jakobsson, Färjestad, 32-30-22
3) Carl Johan Jepson, Färjestad, 25-20-20

Gävle:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 23-23-16
2) Ulf Eriksson, Bollnäs, 12-11-8
3) Örjan Kihlström, Solvalla, 11-6-6

Hagmyren:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 23-10-10
2) Tomas Pettersson, Bollnäs, 8-4-4
3) Rauno Pöllänen, Gävle, 8-0-1

Halmstad:
1) Johan Untersteiner, Halmstad, 40-24-20
2) Peter Untersteiner, Halmstad, 31-26-29
3) Stefan Söderkvist, Jägersro, 23-20-21

Hoting:
1) Jan Norberg, Umåker, 4-1-3
2) Angelica Holm, Dannero, 3-0-0
3) Rikard N Skoglund, Bollnäs, 2-5-2

Jägersro:
1) Christoffer Eriksson, Jägersro, 49-42-34
2) Johnny Takter, Jägersro, 45-32-31
3) Peter Untersteiner, Halmstad, 44-44-32

Kalmar:
1) Johan Untersteiner, Halmstad, 31-24-19
2) Tommy Zackrisson, Kalmar, 22-16-29
3) Christoffer Eriksson, Jägersro, 22-15-15

Karlshamn:
1) Kim Eriksson, Mantorp, 3-1-1
2) Stefan Persson, Halmstad, 2-1-1
3) Torbjörn Jansson, Solvalla, 2-1-0

Lindesberg:
1) Mattias Djuse, Solvalla, 7-3-3
2) Magnus Jakobsson, Färjestad, 7-2-1
3) Jorma Kontio, Solvalla, 6-9-7

Lycksele:
1) John Östman, Umåker, 3-3-1-2
2) Hanna Olofsson, Boden, 3-3-1-0
3) Sandra Eriksson, Boden, 3-0-1

Mantorp:
1) Claes Svensson, Vaggeryd, 21-10-7
2) Björn Goop, Färjestad, 20-9-7
3) Carl Johan Jepson, Färjestad, 16-12-20

Oviken:
1) Peter Eriksson, Bollnäs, 3-1-2
2) Mikael Halvarsson, Östersund, 2-2-1
3) Arne Nilsen, Norge, 2-2-1

Romme:
1) Ulf Ohlsson, Bergsåker, 31-26-19
2) Magnus Jakobsson, Färjestad, 23-12-7
3) Ulf Eriksson, Bollnäs, 20-13-16

Rättvik:
1) Magnus Jakobsson, Färjestad, 15-13-7
2) Ulf Ohlsson, Bergsåker, 14-6-9
3) Nicklas Westerholm, Romme, 8-3-3

Skellefteå:
1) Ove A Lindqvist, Umåker, 18-7-8
2) Leif Eriksson, Skellefteå, 10-7-9
3) Krister Söderholm, Umåker, 8-9-5

Solvalla:
1) Örjan Kihlström, Solvalla, 128-104-56
2) Erik Adielsson, Solvalla, 70-66-44
3) Jorma Kontio, Solvalla, 70-44-53

Solänget:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 12-7-4
2) Micael Melander, Dannero, 7-3-8
3) John Östman, Umåker, 5-7-4

Umåker:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 21-15-9
2) Jan Norberg, Umåker, 16-11-16
3) Ove A Lindqvist, Umåker, 15-11-13

Vaggeryd:
1) Peter Untersteiner, Halmstad, 9-8-7
2) Stefan Söderkvist, Åby, 8-4-4
3) Johan Untersteiner, Halmstad, 6-2-5

Visby:
1) Claes Sjöström, Solvalla, 20-16-8
2) Thomas Jonsson, Kalmar, 19-11-12
3) Petter Karlsson, Örebro, 12-14-11

Åby:
1) Peter Untersteiner, Halmstad, 62-48-36
2) Stefan Söderkvist, Åby, 33-27-37
3) Johan Untersteiner, Halmstad, 31-23-21

Åmål:
1) Magnus Jakobsson, Färjestad, 11-6-7
2) Robert Bergh, Åby, 6-2-1
3) Carl Johan Jepson, Färjestad, 5-6-4

Årjäng:
1) Carl Johan Jepson, Färjestad, 14-11-14
2) Björn Goop, Färjestad, 12-9-4
3) Kristian Lindberg, Årjäng, 8-8-7

Örebro:
1) Magnus Jakobsson, Färjestad, 25-13-18
2) Björn Goop, Färjestad, 24-10-10
3) Jorma Kontio, Solvalla, 24-9-20

Östersund:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 21-15-12
2) Per Linderoth, Bergsåker, 19-15-7
3) Ove A Lindqvist, Umåker, 13-18-13

Lars-Ove Pettersson, Kanal 75


Här följer en sammanställning över kuskligorna på landets travbanor 2016 till och med 17 december:Arvika: 1) Kristian Lindberg, Å..


Här följer en sammanställning över kuskligorna på landets travbanor 2016 till och med 17 december:

Arvika:
1) Kristian Lindberg, Årjäng, 4-0-0
2) Mikael J Andersson, Färjestad, 3-2-4
3) Niclas Benzon, Färjestad, 3-1-1

Axevalla:
1) Carl Johan Jepson, Färjestad, 28-36-26
2) Björn Goop, Färjestad, 24-15-12
3) Stefan Söderkvist, Åby, 20-20-17
Kvarvarande tävlingsdagar: 21, 30

Bergsåker:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 59-39-29
2) Per Linderoth, Bergsåker, 38-26-24
3) Ulf Eriksson, Bollnäs, 23-19-16
Kvarvarande tävlingsdagar: 21, 28

Boden:
1) Sandra Eriksson, Boden, 18-18-17
2) Petteri Joki, Finland, 16-16-14
3) Roger Nilsson, Boden, 15-11-14

Bollnäs:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 30-19-17
2) Ulf Eriksson, Bollnäs, 17-12-9
3) Örjan Kihlström, Solvalla, 14-4-2
Kvarvarande tävlingsdag: 23

Dannero:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 13-10-8
2) Per Linderoth, Bergsåker, 10-6-6
3) Henrik Svensson, Bergsåker, 5-5-7

Eskilstuna:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 32-10-19
2) Örjan Kihlström, Solvalla, 27-17-9
3) Jorma Kontio, Solvalla, 25-19-14

Färjestad:
1) Björn Goop, Färjestad, 47-26-17
2) Magnus Jakobsson, Färjestad, 31-28-22
3) Carl Johan Jepson, Färjestad, 22-19-18
Kvarvarande tävlingsdagar: 19, 29

Gävle:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 23-23-16
2) Ulf Eriksson, Bollnäs, 12-11-8
3) Örjan Kihlström, Solvalla, 11-6-6
Kvarvarande tävlingsdag: 27

Hagmyren:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 23-10-10
2) Tomas Pettersson, Bollnäs, 8-4-4
3) Rauno Pöllänen, Gävle, 8-0-1

Halmstad:
1) Johan Untersteiner, Halmstad, 37-22-17
2) Peter Untersteiner, Halmstad, 25-25-28
3) Stefan Söderkvist, Jägersro, 21-19-20
Kvarvarande tävlingsdagar: 19, 28

Hoting:
1) Jan Norberg, Umåker, 4-1-3
2) Angelica Holm, Dannero, 3-0-0
3) Rikard N Skoglund, Bollnäs, 2-5-2

Jägersro:
1) Christoffer Eriksson, Jägersro, 47-42-33
2) Johnny Takter, Jägersro, 43-30-27
3) Peter Untersteiner, Halmstad, 40-42-32
Kvarvarande tävlingsdagar: 20, 27

Kalmar:
1) Johan Untersteiner, Halmstad, 29-23-18
2) Christoffer Eriksson, Jägersro, 22-15-15
3) Tommy Zackrisson, Kalmar, 20-16-28
Kvarvarande tävlingsdag: 18

Karlshamn:
1) Kim Eriksson, Mantorp, 3-1-1
2) Stefan Persson, Halmstad, 2-1-1
3) Torbjörn Jansson, Solvalla, 2-1-0

Lindesberg:
1) Mattias Djuse, Solvalla, 7-3-3
2) Magnus Jakobsson, Färjestad, 7-2-1
3) Jorma Kontio, Solvalla, 6-9-7

Lycksele:
1) John Östman, Umåker, 3-3-1-2
2) Hanna Olofsson, Boden, 3-3-1-0
3) Sandra Eriksson, Boden, 3-0-1

Mantorp:
1) Claes Svensson, Vaggeryd, 21-10-7
2) Björn Goop, Färjestad, 18-8-6
3) Carl Johan Jepson, Färjestad, 16-12-20
Kvarvarande tävlingsdag: 31

Oviken:
1) Peter Eriksson, Bollnäs, 3-1-2
2) Mikael Halvarsson, Östersund, 2-2-1
3) Arne Nilsen, Norge, 2-2-1

Romme:
1) Ulf Ohlsson, Bergsåker, 29-25-19
2) Magnus Jakobsson, Färjestad, 23-12-7
3) Ulf Eriksson, Bollnäs, 18-13-16
Kvarvarande tävlingsdagar: 22, 30

Rättvik:
1) Magnus Jakobsson, Färjestad, 15-13-7
2) Ulf Ohlsson, Bergsåker, 14-6-9
3) Nicklas Westerholm, Romme, 8-3-3

Skellefteå:
1) Ove A Lindqvist, Umåker, 18-7-8
2) Leif Eriksson, Skellefteå, 10-7-9
3) Krister Söderholm, Umåker, 8-9-5

Solvalla:
1) Örjan Kihlström, Solvalla, 124-102-56
2) Jorma Kontio, Solvalla, 69-43-53
3) Björn Goop, Färjestad, 68-44-39
Kvarvarande tävlingsdagar: 21, 26

Solänget:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 12-7-4
2) Micael Melander, Dannero, 7-3-8
3) John Östman, Umåker, 5-7-4

Umåker:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 20-14-9
2) Jan Norberg, Umåker, 15-11-15
3) Ove A Lindqvist, Umåker, 15-11-13
Kvarvarande tävlingsdag: 25

Vaggeryd:
1) Peter Untersteiner, Halmstad, 9-8-7
2) Stefan Söderkvist, Åby, 8-4-4
3) Johan Untersteiner, Halmstad, 6-2-5

Visby:
1) Claes Sjöström, Solvalla, 20-16-8
2) Thomas Jonsson, Kalmar, 19-11-12
3) Petter Karlsson, Örebro, 12-14-11

Åby:
1) Peter Untersteiner, Halmstad, 61-46-35
2) Stefan Söderkvist, Åby, 31-26-37
3) Johan Untersteiner, Halmstad, 31-22-20
Kvarvarande tävlingsdagar: 22, 29

Åmål:
1) Magnus Jakobsson, Färjestad, 11-6-7
2) Robert Bergh, Åby, 6-2-1
3) Carl Johan Jepson, Färjestad, 5-6-4

Årjäng:
1) Carl Johan Jepson, Färjestad, 14-11-14
2) Björn Goop, Färjestad, 12-9-4
3) Kristian Lindberg, Årjäng, 8-8-7

Örebro:
1) Magnus Jakobsson, Färjestad, 25-12-16
2) Björn Goop, Färjestad, 24-10-10
3) Jorma Kontio, Solvalla, 24-8-20
Kvarvarande tävlingsdag: 23

Östersund:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 19-15-11
2) Per Linderoth, Bergsåker, 19-13-7
3) Ove A Lindqvist, Umåker, 13-18-13
Kvarvarande tävlingsdag: 20

Lars-Ove Pettersson, Kanal 75


Här följer en sammanställning över kuskligorna på landets travbanor 2016:Arvika: 1) Kristian Lindberg, Årjäng, 4-0-02) Mika..


Här följer en sammanställning över kuskligorna på landets travbanor 2016:

Arvika:
1) Kristian Lindberg, Årjäng, 4-0-0
2) Mikael J Andersson, Färjestad, 3-2-4
3) Niclas Benzon, Färjestad, 3-1-1

Axevalla:
1) Carl Johan Jepson, Färjestad, 28-36-26
2) Björn Goop, Färjestad, 24-15-12
3) Stefan Söderkvist, Åby, 20-20-17
Kvarvarande tävlingsdagar: 21, 30

Bergsåker:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 59-39-29
2) Per Linderoth, Bergsåker, 38-26-24
3) Ulf Eriksson, Bollnäs, 23-19-16
Kvarvarande tävlingsdagar: 21, 28

Boden:
1) Sandra Eriksson, Boden, 18-18-17
2) Petteri Joki, Finland, 16-15-12
3) Ulf Ohlsson, Solvalla, 14-7-3
Kvarvarande tävlingsdag: 16

Bollnäs:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 28-19-17
2) Ulf Eriksson, Bollnäs, 16-11-9
3) Örjan Kihlström, Solvalla, 14-4-2
Kvarvarande tävlingsdagar: 13, 23

Dannero:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 13-10-8
2) Per Linderoth, Bergsåker, 10-6-6
3) Henrik Svensson, Bergsåker, 5-5-7

Eskilstuna:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 29-9-19
2) Örjan Kihlström, Solvalla, 27-17-9
3) Jorma Kontio, Solvalla, 24-18-13
Kvarvarande tävlingsdag: 15

Färjestad:
1) Björn Goop, Färjestad, 47-26-17
2) Magnus Jakobsson, Färjestad, 31-28-22
3) Carl Johan Jepson, Färjestad, 22-19-18
Kvarvarande tävlingsdagar: 19, 29

Gävle:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 23-23-16
2) Ulf Eriksson, Bollnäs, 12-11-8
3) Örjan Kihlström, Solvalla, 11-6-6
Kvarvarande tävlingsdagar: 17, 27

Hagmyren:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 23-10-10
2) Tomas Pettersson, Bollnäs, 8-4-4
3) Rauno Pöllänen, Gävle, 8-0-1

Halmstad:
1) Johan Untersteiner, Halmstad, 37-22-17
2) Peter Untersteiner, Halmstad, 25-25-28
3) Stefan Söderkvist, Jägersro, 21-19-20
Kvarvarande tävlingsdagar: 19, 28

Hoting:
1) Jan Norberg, Umåker, 4-1-3
2) Angelica Holm, Dannero, 3-0-0
3) Rikard N Skoglund, Bollnäs, 2-5-2

Jägersro:
1) Christoffer Eriksson, Jägersro, 45-42-33
2) Johnny Takter, Jägersro, 43-29-26
3) Peter Untersteiner, Halmstad, 38-41-29
Kvarvarande tävlingsdagar: 14, 20, 27

Kalmar:
1) Johan Untersteiner, Halmstad, 29-23-18
2) Christoffer Eriksson, Jägersro, 22-15-15
3) Tommy Zackrisson, Kalmar, 20-16-28
Kvarvarande tävlingsdag: 18

Karlshamn:
1) Kim Eriksson, Mantorp, 3-1-1
2) Stefan Persson, Halmstad, 2-1-1
3) Torbjörn Jansson, Solvalla, 2-1-0

Lindesberg:
1) Mattias Djuse, Solvalla, 7-3-3
2) Magnus Jakobsson, Färjestad, 7-2-1
3) Jorma Kontio, Solvalla, 6-9-7

Lycksele:
1) John Östman, Umåker, 3-3-1-2
2) Hanna Olofsson, Boden, 3-3-1-0
3) Sandra Eriksson, Boden, 3-0-1

Mantorp:
1) Claes Svensson, Vaggeryd, 21-10-7
2) Björn Goop, Färjestad, 18-8-6
3) Carl Johan Jepson, Färjestad, 16-12-20
Kvarvarande tävlingsdag: 31

Oviken:
1) Peter Eriksson, Bollnäs, 3-1-2
2) Mikael Halvarsson, Östersund, 2-2-1
3) Arne Nilsen, Norge, 2-2-1

Romme:
1) Ulf Ohlsson, Bergsåker, 29-25-19
2) Magnus Jakobsson, Färjestad, 23-12-7
3) Ulf Eriksson, Bollnäs, 18-13-16
Kvarvarande tävlingsdagar: 16, 22, 30

Rättvik:
1) Magnus Jakobsson, Färjestad, 15-13-7
2) Ulf Ohlsson, Bergsåker, 14-6-9
3) Nicklas Westerholm, Romme, 8-3-3

Skellefteå:
1) Ove A Lindqvist, Umåker, 18-7-8
2) Leif Eriksson, Skellefteå, 10-7-9
3) Krister Söderholm, Umåker, 8-9-5

Solvalla:
1) Örjan Kihlström, Solvalla, 120-100-54
2) Jorma Kontio, Solvalla, 68-43-51
3) Björn Goop, Färjestad, 67-43-37
Kvarvarande tävlingsdagar: 14, 16, 21, 26

Solänget:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 12-7-4
2) Micael Melander, Dannero, 7-3-8
3) John Östman, Umåker, 5-7-4

Umåker:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 20-14-9
2) Jan Norberg, Umåker, 15-11-15
3) Ove A Lindqvist, Umåker, 15-11-13
Kvarvarande tävlingsdag: 25

Vaggeryd:
1) Peter Untersteiner, Halmstad, 9-8-7
2) Stefan Söderkvist, Åby, 8-4-4
3) Johan Untersteiner, Halmstad, 6-2-5

Visby:
1) Claes Sjöström, Solvalla, 20-16-8
2) Thomas Jonsson, Kalmar, 19-11-12
3) Petter Karlsson, Örebro, 12-14-11

Åby:
1) Peter Untersteiner, Halmstad, 57-45-32
2) Stefan Söderkvist, Åby, 30-25-37
3) Johan Untersteiner, Halmstad, 30-22-19
Kvarvarande tävlingsdagar: 15, 17, 22, 29

Åmål:
1) Magnus Jakobsson, Färjestad, 11-6-7
2) Robert Bergh, Åby, 6-2-1
3) Carl Johan Jepson, Färjestad, 5-6-4

Årjäng:
1) Carl Johan Jepson, Färjestad, 14-11-14
2) Björn Goop, Färjestad, 12-9-4
3) Kristian Lindberg, Årjäng, 8-8-7

Örebro:
1) Magnus Jakobsson, Färjestad, 25-12-16
2) Björn Goop, Färjestad, 24-10-10
3) Jorma Kontio, Solvalla, 24-8-20
Kvarvarande tävlingsdag: 23

Östersund:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 19-15-11
2) Per Linderoth, Bergsåker, 19-13-7
3) Ove A Lindqvist, Umåker, 13-18-13
Kvarvarande tävlingsdag: 20

Lars-Ove Pettersson, Kanal 75


Här följer en sammanställning över kuskligorna på landets travbanor 2016 med en månad kvar att tävla:Arvika: 1) Kristian Li..


Här följer en sammanställning över kuskligorna på landets travbanor 2016 med en månad kvar att tävla:

Arvika:
1) Kristian Lindberg, Årjäng, 4-0-0
2) Mikael J Andersson, Färjestad, 3-2-4
3) Niclas Benzon, Färjestad, 3-1-1

Axevalla:
1) Carl Johan Jepson, Färjestad, 26-33-24
2) Björn Goop, Färjestad, 23-14-12
3) Stefan Söderkvist, Åby, 17-19-16
Kvarvarande tävlingsdag: 6, 13, 21, 30

Bergsåker:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 56-38-28
2) Per Linderoth, Bergsåker, 36-25-23
3) Ulf Eriksson, Bollnäs, 23-19-16
Kvarvarande tävlingsdagar: 5, 11, 21, 28

Boden:
1) Sandra Eriksson, Boden, 17-15-17
2) Petteri Joki, Finland, 14-15-12
3) Ulf Ohlsson, Solvalla, 14-7-3
Kvarvarande tävlingsdag: 6, 16

Bollnäs:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 25-19-15
2) Ulf Eriksson, Bollnäs, 14-10-9
3) Örjan Kihlström, Solvalla, 14-4-2
Kvarvarande tävlingsdag: 4, 13, 23

Dannero:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 13-10-8
2) Per Linderoth, Bergsåker, 10-6-6
3) Henrik Svensson, Bergsåker, 5-5-7

Eskilstuna:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 29-9-19
2) Örjan Kihlström, Solvalla, 27-17-9
3) Jorma Kontio, Solvalla, 21-17-12
Kvarvarande tävlingsdag: 3, 8, 15

Färjestad:
1) Björn Goop, Färjestad, 45-25-15
2) Magnus Jakobsson, Färjestad, 30-27-22
3) Carl Johan Jepson, Färjestad, 22-19-17
Kvarvarande tävlingsdagar: 10, 19, 29

Gävle:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 23-23-15
2) Ulf Eriksson, Bollnäs, 12-11-8
3) Örjan Kihlström, Solvalla, 11-6-6
Kvarvarande tävlingsdag: 8, 17, 27

Hagmyren:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 23-10-10
2) Tomas Pettersson, Bollnäs, 8-4-4
3) Rauno Pöllänen, Gävle, 8-0-1

Halmstad:
1) Johan Untersteiner, Halmstad, 33-21-16
2) Peter Untersteiner, Halmstad, 24-24-28
3) Conrad Lugauer, Jägersro, 21-10-4
Kvarvarande tävlingsdag: 5, 12, 19, 28

Hoting:
1) Jan Norberg, Umåker, 4-1-3
2) Angelica Holm, Dannero, 3-0-0
3) Rikard N Skoglund, Bollnäs, 2-5-2

Jägersro:
1) Christoffer Eriksson, Jägersro, 44-38-29
2) Johnny Takter, Jägersro, 42-27-24
3) Peter Untersteiner, Halmstad, 36-37-29
Kvarvarande tävlingsdagar: 3, 6, 14, 20, 27

Kalmar:
1) Johan Untersteiner, Halmstad, 28-21-18
2) Tommy Zackrisson, Kalmar, 20-13-27
3) Christoffer Eriksson, Jägersro, 17-13-14
Kvarvarande tävlingsdag: 1, 9, 18

Karlshamn:
1) Kim Eriksson, Mantorp, 3-1-1
2) Stefan Persson, Halmstad, 2-1-1
3) Torbjörn Jansson, Solvalla, 2-1-0

Lindesberg:
1) Mattias Djuse, Solvalla, 7-3-3
2) Magnus Jakobsson, Färjestad, 7-2-1
3) Jorma Kontio, Solvalla, 6-9-7

Lycksele:
1) John Östman, Umåker, 3-3-1-2
2) Hanna Olofsson, Boden, 3-3-1-0
3) Sandra Eriksson, Boden, 3-0-1

Mantorp:
1) Claes Svensson, Vaggeryd, 20-9-6
2) Björn Goop, Färjestad, 18-8-6
3) Carl Johan Jepson, Färjestad, 16-12-19
Kvarvarande tävlingsdag: 12, 31

Oviken:
1) Peter Eriksson, Bollnäs, 3-1-2
2) Mikael Halvarsson, Östersund, 2-2-1
3) Arne Nilsen, Norge, 2-2-1

Romme:
1) Ulf Ohlsson, Bergsåker, 26-28-34
2) Jorma Kontio, Solvalla, 21-23-13
3) Torbjörn Jansson, Solvalla, 18-7-7
Kvarvarande tävlingsdagar: 2, 10, 16, 22, 30

Rättvik:
1) Magnus Jakobsson, Färjestad, 15-13-7
2) Ulf Ohlsson, Bergsåker, 14-6-9
3) Nicklas Westerholm, Romme, 8-3-3

Skellefteå:
1) Ove A Lindqvist, Umåker, 18-7-8
2) Leif Eriksson, Skellefteå, 10-7-9
3) Krister Söderholm, Umåker, 8-9-5

Solvalla:
1) Örjan Kihlström, Solvalla, 113-97-53
2) Jorma Kontio, Solvalla, 64-42-51
3) Björn Goop, Färjestad, 64-42-37
Kvarvarande tävlingsdagar: 2, 7, 9, 14, 16, 21, 26

Solänget:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 12-7-4
2) Micael Melander, Dannero, 7-3-8
3) John Östman, Umåker, 5-7-4

Umåker:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 20-14-9
2) Ove A Lindqvist, Umåker, 13-11-13
3) Jan Norberg, Umåker, 12-8-11
Kvarvarande tävlingsdag: 2, 12, 25

Vaggeryd:
1) Peter Untersteiner, Halmstad, 9-8-7
2) Stefan Söderkvist, Åby, 8-4-4
3) Johan Untersteiner, Halmstad, 6-2-5

Visby:
1) Claes Sjöström, Solvalla, 20-16-8
2) Thomas Jonsson, Kalmar, 19-11-12
3) Petter Karlsson, Örebro, 12-14-11

Åby:
1) Peter Untersteiner, Halmstad, 55-42-30
2) Stefan Söderkvist, Åby, 29-25-36
3) Johan Untersteiner, Halmstad, 29-22-19
Kvarvarande tävlingsdagar: 1, 7, 15, 17, 22, 29

Åmål:
1) Magnus Jakobsson, Färjestad, 11-6-7
2) Robert Bergh, Åby, 6-2-1
3) Carl Johan Jepson, Färjestad, 5-6-4

Årjäng:
1) Carl Johan Jepson, Färjestad, 14-11-14
2) Björn Goop, Färjestad, 12-9-4
3) Kristian Lindberg, Årjäng, 8-8-7

Örebro:
1) Magnus Jakobsson, Färjestad, 25-12-16
2) Björn Goop, Färjestad, 24-10-10
3) Jorma Kontio, Solvalla, 24-8-20
Kvarvarande tävlingsdag: 1, 23

Östersund:
1) Ulf Ohlsson, Solvalla, 17-14-11
2) Per Linderoth, Bergsåker, 17-12-5
3) Ove A Lindqvist, Umåker, 12-17-13
Kvarvarande tävlingsdag: 9, 20

Lars-Ove Pettersson, Kanal 75


Hertigen av Värmland, Prins Carl Philips Jubileumspokal var huvudnumret när V75 gästade Färjestad. 250 000 kronor väntade vinnaren i fe..


Hertigen av Värmland, Prins Carl Philips Jubileumspokal var huvudnumret när V75 gästade Färjestad. 250 000 kronor väntade vinnaren i femåringsloppet som samlat ett mycket fint startfält där mycket av förhandssnacket handlade om Daniel Redéns USA-import Propulsion.
Hingsten gjorde varken travälskare eller favoritspelare besvikna när han slog klorna i och tog sig förbi ledande Je t’Aime Express sista biten över upploppet i V75-7.
Je t’Aime Express var sylvass från start tillsammans med Peter Untersteiner medan Propulsion fick den otacksamma uppgiften att gå först i andraspår.
Peter Untersteiner såg länge ut att ha kontroll på loppet men det var en synvilla för när Örjan Kihlström bad Propulsion om det lilla extra så borrade hästen ner sig, växlade tempo och avgjorde på ett mycket imponerande vis. Segertiden blev 1.11,2 över 1 640 meter, årets snabbast i år på svenska travbanor.
Tränaren Daniel Redén var tagen över prestationen av sin häst.
- Han är kuslig, den här hästen. Det var härligt att se. Nu mötte han bättre motstånd och gick utvändigt. Vi ska hylla hästen, sa tränare Daniel Redén.
Även kusken Örjan Kihlström var imponerad.
- Han visar väl att det är en riktigt bra häst, tycker jag. Att årsdebutera på det här viset och slå en så bra häst som Je t’Aime Express i ledningen. Banan var bra, men lite kladdig och det var kallt i luften och inte så snabba förhållanden.

Dubbel för Redén
Daniel Redén kunde vända hem med ytterligare en V75-seger då även Trinity Zet imponerade stort i sin årsdebut i V75-1. Det femåriga stoet var oerhört tapper då hon nosade ut favoriten Roses Glory till en knapp målfotoseger.
Örjan Kihlström hittade andra utvändigt från början men 1500 kvar galopperade Faith Hill utvändigt ledaren samtidigt som Roses Glory avancerade till ledningen och därmed fick Trinity Zet göra allt jobb själv utvändigt ledaren resten av loppet.
- Jag trodde verkligen inte det här. Hon är en diesel. Det blev tufft lopp också, men hon är stark och rejäl den här. Hon har utvecklats och jag tror att hon växer in i den högsta eliten bland märrarna, sa Daniel Redén.

V75-seger 498 för Goop
I V75-2 avgjorde M.T.Kingofthehill med en mycket stark avslutning genom sista kurvan och över upploppet tillsammans med sin tränare Björn Goop. Triumfen var för övrigt Björn Goops 498:e V75-seger i karriären.
Det var årsdebut för den fyraårige hingsten som i fjol var en av finalisterna i Svenskt Travkriterium.
Kallblodsloppet (V75-3) bjöd på en överraskning då 19-oddsaren Kolnes Tom stack till ledningen och sedan dominerade loppet tillsammans med Johan Untersteiner.
För kusken var det första segern bakom ett kallblod.
- Det var fjärde gången jag körde kallblod. Det var faktiskt första gången en ”Untersteinare” vann med kallblod. Kul att vara först i familjen. Den här var väldigt fin och kändes stark och fin hela vägen, men jag tror jag håller mig till varmblod framöver i alla fall, sa Johan Untersteiner.

Första V75-segern för både tränare och kusk
Skräll blev det även i lärlingsloppet (V75-4) där Niclas Benzon serverade 39-oddsaren Västerbo Starlit ett perfekt lopp där han avvaktade, avvaktade och avvaktade innan han satte in slutstöten in på upploppet från andra utvändigt. Över mål bjöd kusken på en segergest med båda benen (!) rakt upp i luften.
- Jag är lite halvchockad. Nästan så man har gråten i halsen. Det är min första V75-seger, sa Niclas Benzon.
Det var även första V75-segern för Årjängtränaren Peter Strömberg.
- Det är sjukt. Det går inte att förklara. Vi siktade högt och har sett fram emot det här loppet i flera månader, sa Peter Strömberg.

Revansch för Heiskanen
Veijo Heiskanen föll snöpligt på målfoto med favoriten Roses Glory i V75-1 och kom därefter rejält revanschsugen i V75-5 där han var mycket offensiv bakom Lovely Sky. Dryga varvet från mål forcerades Lovely Sky till ledningen och stoet var sedan bara bäst.
- Det var skönt. Jag är mer en smygare...men i dag körde jag offensivt. Hon var jätteduktig, en tia på en tiogradig skala, sa Veijo Heiskanen.
V75-6 var ett långlopp över drygt tre kilometer och det blev en ganska enkel seger för hemmahästen El Cantante, som aldrig förlorat från ledningen och som ledde varje meter av loppet tillsamma med sin tränare Mikael J Andersson. Swing Kronos försökte utmana från rygg ledaren över upploppet men aldrig nära.
- Skoj att vi fick lyckas på hemmaplan. Det är sällan jag känt att jag haft så bra chans på V75. Jag har inte ens varit orolig i veckan. I värmningen studsade han fram, sa Mikael J Andersson
Sju rätt på V75 gav 423 741 kronor, sex rätt 1 878 kronor och fem rätt 86 kronor.

Lars-Ove Pettersson, Kanal 75

Tidigare tävlingsdagar

Datum Datum/bana/lopp Häst Distans/spår Rank Plac. Tid Odds
2017-03-20 2017-03-20 Färjestad-8 Walkyria Race Walkyria Race   [s 7] 2140/11 D 2 15.2 429
2017-03-20 2017-03-20 Färjestad-7 Haveagoodtime Haveagoodtime   [v 9] 2640/12 C str
2017-03-13 2017-03-13 Färjestad-5 Mill Ultra Mill Ultra   [v 7] 2140/9 C 2 17.3 55
2017-03-13 2017-03-13 Färjestad-4 Showcase Showcase   [s 5] 2140/1 D str
2017-03-10 2017-03-10 Romme-10 Axelia Axelia   [s 6] 2140/2 C 0 18.8 71
2017-03-10 2017-03-10 Romme-8 Moa Star Moa Star   [s 7] 2140/8 B 0 g 187
2017-03-10 2017-03-10 Romme-6 Miss Definite Miss Definite   [s 5] 2160/14 B 5 16.9 156
2017-02-12 2017-02-12 Romme-10 Miss Definite Miss Definite   [s 5] 2140/4 D 0 16.7 25
2017-02-12 2017-02-12 Romme-8 Sundsvik Sundsvik   [v 7] 2180/11 B 5 30.0 207
2017-02-12 2017-02-12 Romme-7 Haveagoodtime Haveagoodtime   [v 9] 2140/5 C 3 16.6 97
2017-02-12 2017-02-12 Romme-2 Sanita Leejs Sanita Leejs   [s 4] 2140/7 D 0 27.9g 237
2017-02-08 2017-02-08 Solvalla-5 Fitzcarraldo Fitzcarraldo   [v 7] 2160/11 A 1 14.8 29
2017-02-07 2017-02-07 Axevalla-7 Walkyria Race Walkyria Race   [s 7] 2140/12 B 6 16.5 178
2017-02-07 2017-02-07 Axevalla-4 Gassman's Evert Gassman's Evert   [v 8] 2140/11 B 0 16.0 904
2017-02-07 2017-02-07 Axevalla-1 Mill Ultra Mill Ultra   [v 7] 2140/6 C 2 18.1 157
2017-02-06 2017-02-06 Mantorp-10 Windy Cindy Windy Cindy   [s 6] 2140/2 C 1 17.1 21
2017-01-30 2017-01-30 Färjestad-8 Walkyria Race Walkyria Race   [s 7] 2140/9 C str
2017-01-30 2017-01-30 Färjestad-1 Mill Ultra Mill Ultra   [v 7] 2140/12 B str
2017-01-27 2017-01-27 Romme-4 Haveagoodtime Haveagoodtime   [v 9] 2140/5 C 2 15.0 136
2017-01-27 2017-01-27 Romme-1 Miss Definite Miss Definite   [s 5] 2140/5 C 1 16.4 269
2017-01-14 2017-01-14 Örebro-9 Nillans Kavat Nillans Kavat   [v 5] 1609/10 B 7 16.1 141
2017-01-14 2017-01-14 Örebro-8 Justwalkonby Justwalkonby   [v 5] 2160/10 A 0 16.8g 129
2017-01-14 2017-01-14 Örebro-6 Haveagoodtime Haveagoodtime   [v 9] 2640/3 D 1 17.5 218
2017-01-12 2017-01-12 Bjerke-4 Undying Lands Undying Lands   [v 7] 1609/9 B 0 103
2017-01-12 2017-01-12 Bjerke-3 Kul Broline Kul Broline   [v 10] 1609/3 B 0 42
2017-01-12 2017-01-12 Bjerke-2 Honey Love Bronzit Honey Love Bronzit   [s 7] 2100/11 B 0 117
2016-12-19 2016-12-19 Färjestad-10 Explosive Zon Explosive Zon   [v 7] 2140/15 B 5 20.0 84
2016-12-13 2016-12-13 Axevalla-8 Zola Grand Cru Zola Grand Cru   [s 4] 2140/9 B 3 19.3 35
2016-12-13 2016-12-13 Axevalla-3 Borga Gamble Borga Gamble   [v 5] 2140/2 D 0 g 502
2016-12-13 2016-12-13 Axevalla-1 Skyhigh Skyhigh   [v 5] 2160/14 B 0 19.4 333
2016-12-10 2016-12-10 Romme-9 Sör Wilma Sör Wilma   [s 6] 2140/2 C 2 31.6 25
2016-12-10 2016-12-10 Romme-3 Aberfeldy Aberfeldy   [s 5] 2140/13 B 3 15.8 105
2016-11-30 2016-11-30 Solvalla-6 Islamorada Islamorada   [s 5] 2140/12 B 1 15.2 75
2016-11-28 2016-11-28 Färjestad-7 Chahna Chahna   [s 5] 2140/10 B 7 16.8 114
2016-11-28 2016-11-28 Färjestad-6 Honey Love Bronzit Honey Love Bronzit   [s 6] 2140/3 C 0 16.1 82
2016-11-28 2016-11-28 Färjestad-4 Kul Broline Kul Broline   [v 9] 1640/2 D 0 12.8 361
2016-11-25 2016-11-25 Axevalla-9 Thisisnotamerica Thisisnotamerica   [s 4] 2140/7 C 0 20.9 387
2016-11-25 2016-11-25 Axevalla-6 Diamond Mearas Diamond Mearas   [s 3] 2140/11 D 0 17.1 681
2016-11-25 2016-11-25 Axevalla-4 Meyla Dream Meyla Dream   [s 6] 2140/10 B 0 g 139
2016-11-03 2016-11-03 Färjestad-8 In Photo In Photo   [s 6] 2160/10 C 4 18.5 125
2016-11-03 2016-11-03 Färjestad-1 Honey Love Bronzit Honey Love Bronzit   [s 6] 2140/2 D 5 16.1 82
2016-10-29 2016-10-29 Färjestad-10 T.M.Continental T.M.Continental   [v 10] 2160/12 B 7 16.2 343
2016-10-29 2016-10-29 Färjestad-8 Undying Lands Undying Lands   [v 6] 2140/11 B 0 17.3 53
2016-10-29 2016-10-29 Färjestad-4 Meyla Dream Meyla Dream   [s 6] 2140/5 C 0 15.2 672
2016-10-17 2016-10-17 Färjestad-3 Perfect Breakout Perfect Breakout   [v 4] 2640/7 A 0 g 52
2016-10-17 2016-10-17 Färjestad-8 Honey Love Bronzit Honey Love Bronzit   [s 6] 2140/1 D 2 15.1 110
2016-10-17 2016-10-17 Färjestad-7 Undying Lands Undying Lands   [v 6] 1640/5 D 4 15.0g 359
2016-10-17 2016-10-17 Färjestad-6 Nick Name Nick Name   [s 5] 2140/4 D 0 19.6 625
2016-10-17 2016-10-17 Färjestad-5 Blackward Blackward   [v 10] 2140/5 C 0 15.4 912
2016-10-15 2016-10-15 Åby-6 Oki Doki Face Oki Doki Face   [h 5] 2140/7 D 6 13.6 106
2016-10-13 2016-10-13 Bollnäs-11 Windy Cindy Windy Cindy   [s 5] 2640/1 B 2 17.5 30
2016-10-10 2016-10-10 Färjestad-11 Undying Lands Undying Lands   [v 6] 2160/8 C 6 16.5 45
2016-10-01 2016-10-01 Färjestad-2 Seducedbyaface Seducedbyaface   [s 7] 1640/7 C 3 12.4 152
2016-09-18 2016-09-18 Årjäng-8 Antes Victory Antes Victory   [v 4] 2140/4 D 3 16.6 52
2016-09-18 2016-09-18 Årjäng-5 Chahna Chahna   [s 5] 2160/11 B 0 g 159
2016-09-18 2016-09-18 Årjäng-4 Midnight Joker Midnight Joker   [v 5] 2640/3 D 7 16.9g 199
2016-09-10 2016-09-10 Axevalla-8 Livi Giant Livi Giant   [v 8] 2140/9 D 0 15.8 1415
2016-09-10 2016-09-10 Axevalla-7 GlobalShowbusiness GlobalShowbusiness   [s 4] 2140/1 B 2 16.0 32
2016-09-10 2016-09-10 Axevalla-5 Heart of Love Heart of Love   [s 6] 2160/3 B 0 g 137
2016-09-05 2016-09-05 Färjestad-3 Identico Corner Identico Corner   [v 10] 2160/11 D 6 15.8 718
2016-09-05 2016-09-05 Rättvik-8 Global Newsletter Global Newsletter   [v 8] 1640/3 B 0 g 22
2016-09-05 2016-09-05 Rättvik-5 Windy Cindy Windy Cindy   [s 5] 2140/7 C 1 17.6 92
2016-09-05 2016-09-05 Rättvik-1 Sundsvik Sundsvik   [v 6] 2160/9 D 0 30.2 576
2016-09-05 2016-09-05 Färjestad-10 Glorius Man Glorius Man   [v 6] 2160/13 D 0 17.0 761
2016-09-05 2016-09-05 Färjestad-9 Peder Mykla Peder Mykla   [v 6] 2660/6 A 6 16.1 80
2016-08-28 2016-08-28 Årjäng-9 Krabat Krabat   [v 6] 1640/5 D 7 14.0 255
2016-08-28 2016-08-28 Årjäng-7 Chahna Chahna   [s 5] 2160/5 A 7 15.6 148
2016-08-28 2016-08-28 Årjäng-6 T.M.Continental T.M.Continental   [v 10] 2180/7 D 0 16.0g 90
2016-08-28 2016-08-28 Årjäng-2 Nesfaksen* Nesfaksen*   [v 4] 2160/8 D 0 g 430
2016-08-27 2016-08-27 Axevalla-10 Lajos Diwa Lajos Diwa   [s 5] 2160/12 A 0 g 59
2016-08-27 2016-08-27 Axevalla-8 Rawindski Rawindski   [h 3] 2140/7 C 5 16.1 192
2016-08-27 2016-08-27 Axevalla-7 Queen Adina Queen Adina   [s 5] 1640/7 B str
2016-08-27 2016-08-27 Axevalla-5 Gassman's Evert Gassman's Evert   [v 7] 2640/2 D 4 15.6 258
2016-08-26 2016-08-26 Färjestad-10 Honey Love Bronzit Honey Love Bronzit   [s 6] 2180/11 B 0 17.9g 82
2016-08-26 2016-08-26 Färjestad-9 Lucky Hall Lucky Hall   [s 7] 1640/3 D 4 14.6 244
2016-08-26 2016-08-26 Färjestad-8 Antes Victory Antes Victory   [v 4] 2140/6 D 7 16.9 871
2016-08-26 2016-08-26 Färjestad-5 Undying Lands Undying Lands   [v 6] 2640/4 D 0 20.0 443
2016-08-26 2016-08-26 Färjestad-1 Starcane Harvester Starcane Harvester   [v 9] 1640/10 D 0 14.0 604
2016-08-22 2016-08-22 Färjestad-7 River Kemp* River Kemp*   [v 8] 2140/5 D 2 14.9 148
2016-08-22 2016-08-22 Färjestad-1 Sienna Lady Sienna Lady   [s 3] 2160/12 B 0 19.7 243
2016-08-22 2016-08-22 Färjestad-9 Snapper Snapper   [v 4] 2140/1 D 0 17.8 52
2016-08-22 2016-08-22 Färjestad-8 Kimos Lilly Kimos Lilly   [s 5] 1640/6 C 0 g 68
2016-08-21 2016-08-21 Årjäng-11 Undying Lands Undying Lands   [v 6] 2160/4 C 0 g 48
2016-08-21 2016-08-21 Årjäng-9 Absolut Bäst Absolut Bäst   [v 9] 1640/6 D 6 12.9 327
2016-08-21 2016-08-21 Årjäng-8 Octavius Harvester Octavius Harvester   [v 5] 2140/1 D 8 15.7 88
2016-08-21 2016-08-21 Årjäng-1 Beauty Beth Beauty Beth   [s 9] 2140/8 C str
2016-08-14 2016-08-14 Åmål-7 Peder Mykla Peder Mykla   [v 6] 1680/3 A 4 12.7 37
2016-08-14 2016-08-14 Åmål-6 Chahna Chahna   [s 5] 2100/15 A 8 18.0g 62
2016-08-14 2016-08-14 Åmål-4 Undying Lands Undying Lands   [v 6] 2480/9 D 3 16.9 244
2016-08-14 2016-08-14 Åmål-3 Lina Eagle Lina Eagle   [s 7] 2100/10 D 0 g 734
2016-08-09 2016-08-09 Årjäng-2 Giant Euro Giant Euro   [v 10] 2140/13 B 1 14.3 207
2016-08-09 2016-08-09 Årjäng-1 Ofra Haza Ofra Haza   [s 7] 1640/1 D 2 15.1 44
2016-08-09 2016-08-09 Årjäng-9 Tamlin Twostep Tamlin Twostep   [v 10] 2140/5 D 0 19.7 450
2016-08-09 2016-08-09 Årjäng-8 Octavius Harvester Octavius Harvester   [v 5] 2140/3 C 3 16.4 168
2016-08-09 2016-08-09 Årjäng-7 Kari Kanutten* Kari Kanutten*   [s 6] 2140/3 C 0 g 307
2016-08-09 2016-08-09 Årjäng-6 Josef Palema Josef Palema   [v 4] 2140/3 C 4 18.6 77
2016-08-09 2016-08-09 Årjäng-5 Racer Gin Racer Gin   [v 4] 2140/8 D 0 g 240
2016-08-09 2016-08-09 Årjäng-4 Henrik* Henrik*   [h 11] 2180/8 D 0 27.2g 368
2016-08-08 2016-08-08 Färjestad-10 Appy Li Appy Li   [s 4] 2140/10 C str
2016-08-08 2016-08-08 Färjestad-9 Joyful Lad Joyful Lad   [v 6] 2140/13 C 5 15.7 275
2016-08-08 2016-08-08 Färjestad-8 Peder Mykla Peder Mykla   [v 6] 1640/1 A 0 g 28
2016-08-08 2016-08-08 Färjestad-6 Meyla Dream Meyla Dream   [s 6] 2140/10 C 0 16.2 321
2016-08-08 2016-08-08 Färjestad-5 Julio de Luxe Julio de Luxe   [v 7] 2140/9 B 2 13.8 87
2016-08-04 2016-08-04 Lindesberg-2 Global Newsletter Global Newsletter   [v 8] 2140/5 C 4 98
2016-07-28 2016-07-28 Lindesberg-4 Meyla Dream Meyla Dream   [s 6] 2160/13 C 7 17.2 327
2016-07-28 2016-07-28 Lindesberg-1 Rocket Speed Rocket Speed   [v 6] 2160/11 C str
2016-07-23 2016-07-23 Axevalla-9 Cinnamon Prince Cinnamon Prince   [v 7] 2140/8 D 5 13.6 381
2016-07-22 2016-07-22 Axevalla-10 Dernier Viking Dernier Viking   [s 10] 4160/6 C 0 17.2 33
2016-07-21 2016-07-21 Karlshamn-5 Orizzonte Trio Orizzonte Trio   [v 8] 1680/2 C 2 13.7 88
2016-07-21 2016-07-21 Karlshamn-3 Fanny Band Fanny Band   [s 5] 1680/7 B 4 16.6 115
2016-07-21 2016-07-21 Karlshamn-2 Lajos Cella Lajos Cella   [s 6] 1680/7 D 2 15.7 211
2016-07-17 2016-07-17 Årjäng-6 Carame Carame   [s 5] 1640/5 C 2 13.2 59
2016-07-17 2016-07-17 Årjäng-2 Sotika Sotika   [s 3] 2140/9 D 6 18.8 915
2016-07-17 2016-07-17 Årjäng-10 Undying Lands Undying Lands   [v 6] 2140/4 B 0 16.2g 65
2016-07-09 2016-07-09 Halmstad-5 Star Advisor Joli Star Advisor Joli   [v 7] 1609/10 B 4 11.0 180
2016-07-08 2016-07-08 Arvika-11 Peder Mykla Peder Mykla   [v 6] 2100/2 B 1 14.4 27
2016-07-08 2016-07-08 Arvika-10 Chahna Chahna   [s 5] 2100/5 B 0 17.3g 15
2016-07-08 2016-07-08 Arvika-9 Orizzonte Trio Orizzonte Trio   [v 8] 1700/8 D 0 g 444
2016-07-08 2016-07-08 Arvika-8 Lovisa Trot Lovisa Trot   [s 6] 2100/11 D 0 g 620
2016-07-08 2016-07-08 Arvika-6 Meyla Dream Meyla Dream   [s 6] 2500/9 D 4 90
2016-07-08 2016-07-08 Arvika-4 Kickstart My Heart Kickstart My Heart   [v 10] 2120/7 A 0 g 49
2016-07-08 2016-07-08 Arvika-3 Arctic Class Arctic Class   [v 5] 1700/4 B 0 g 32
2016-07-08 2016-07-08 Arvika-2 Sotika Sotika   [s 3] 1700/9 C 4 18.7 268
2016-07-07 2016-07-07 Årjäng-8 Beauty Taste Beauty Taste   [s 4] 2140/4 B str
2016-07-07 2016-07-07 Årjäng-7 Doris Palema Doris Palema   [s 3] 2140/5 C str
2016-07-07 2016-07-07 Årjäng-4 Sir Armani Sir Armani   [v 7] 2140/8 B 0 g 162
2016-06-30 2016-06-30 Åmål-2 Joyful Lad Joyful Lad   [v 6] 2100/12 C 3 17.2 431
2016-06-30 2016-06-30 Åmål-1 Sten Lina Sten Lina   [s 10] 2100/14 D 0 38.8 1479
2016-06-30 2016-06-30 Åby-8 Golden Bowl Golden Bowl   [h 7] 2680/11 B 0 g 874
2016-06-30 2016-06-30 Åby-5 Ile Saint Louis Ile Saint Louis   [s 3] 2140/2 D 0 15.4 165
2016-06-30 2016-06-30 Åby-4 Dernier Viking Dernier Viking   [s 10] 3140/8 C 5 15.7g 54
2016-06-30 2016-06-30 Åby-2 Beauty Taste Beauty Taste   [s 4] 2140/5 C 0 19.9g 151
2016-06-30 2016-06-30 Åmål-6 Enjoy's Miss Li Enjoy's Miss Li   [s 3] 2100/13 A 7 20.7g 206
2016-06-30 2016-06-30 Åmål-3 Can't Stand Still Can't Stand Still   [v 5] 1680/4 B 0 18.4g 31
2016-06-26 2016-06-26 Arvika-6 Limousin Limousin   [v 8] 2500/9 C 0 g 128
2016-06-26 2016-06-26 Arvika-4 Tiptoe Tiptoe   [v 6] 2100/7 B 3 15.4 53
2016-06-26 2016-06-26 Arvika-2 Absolut Topless Absolut Topless   [s 7] 2120/5 C 5 18.6 62
2016-06-26 2016-06-26 Arvika-1 Sotika Sotika   [s 3] 2100/2 D 0 g 128
2016-06-24 2016-06-24 Årjäng-8 T.M.Continental T.M.Continental   [v 10] 2140/5 C 6 16.0 406
2016-06-24 2016-06-24 Årjäng-5 Djerba Oldeson Djerba Oldeson   [s 6] 2140/6 C 2 15.6 265
2016-06-24 2016-06-24 Årjäng-4 Omero d'Asolo* Omero d'Asolo*   [v 8] 1640/11 A 6 13.7 41
2016-06-24 2016-06-24 Årjäng-3 Havannah Zon Havannah Zon   [s 4] 2140/11 C 7 16.7 70
2016-06-24 2016-06-24 Årjäng-1 Höwings Tiffany Höwings Tiffany   [s 5] 2160/6 B 3 15.7 76
2016-06-22 2016-06-22 Åmål-6 Beauty Cash Beauty Cash   [s 5] 2080/12 A 0 15.7 58
2016-06-22 2016-06-22 Åmål-8 Orizzonte Trio Orizzonte Trio   [v 8] 1680/2 C 3 14.0 529
2016-06-20 2016-06-20 Färjestad-9 Lajos Cella Lajos Cella   [s 6] 2160/11 B 6 17.0 174
2016-06-20 2016-06-20 Färjestad-8 Red Pond Peak Red Pond Peak   [v 4] 2140/4 C str
2016-06-20 2016-06-20 Färjestad-7 Blue Moon Blue Moon   [v 12] 2140/12 B 0 17.3 152
2016-06-20 2016-06-20 Färjestad-6 Fanny Band Fanny Band   [s 5] 2140/2 B 5 16.7 35
2016-06-20 2016-06-20 Färjestad-5 Increase Broline Increase Broline   [v 11] 2660/4 C 5 17.8g 212
2016-06-20 2016-06-20 Färjestad-1 La Diva Rossi La Diva Rossi   [s 3] 2140/12 B 5 18.2 205
2016-06-19 2016-06-19 Axevalla-5 Höwings Tiffany Höwings Tiffany   [s 5] 2140/7 C 6 17.1 61
2016-06-19 2016-06-19 Axevalla-4 Chevalier du Nord Chevalier du Nord   [v 8] 2160/14 C str
2016-06-19 2016-06-19 Axevalla-3 Dernier Viking Dernier Viking   [s 10] 3140/5 B 1 14.9 23
2016-06-17 2016-06-17 Arvika-9 Rocket Speed Rocket Speed   [v 6] 2100/11 B 2 15.0 86
2016-06-17 2016-06-17 Arvika-6 Chahna Chahna   [s 5] 2100/1 B 1 14.8 18
2016-06-17 2016-06-17 Arvika-5 Meyla Dream Meyla Dream   [s 6] 2100/4 C 1 16.7 50
2016-06-17 2016-06-17 Arvika-4 Pharkphumchai Pharkphumchai   [v 6] 2120/9 B 0 17.7 51
2016-06-17 2016-06-17 Arvika-2 T.M.Continental T.M.Continental   [v 10] 2120/6 C 5 16.7 122
2016-06-17 2016-06-17 Arvika-1 Sotika Sotika   [s 3] 2100/9 D 4 20.2 68
2016-06-08 2016-06-08 Solvalla-7 Ile Saint Louis Ile Saint Louis   [s 3] 2140/10 D str
2016-06-08 2016-06-08 Solvalla-3 Beauty Cash Beauty Cash   [s 5] 2140/12 A str
2016-06-06 2016-06-06 Lindesberg-10 Höwings Tiffany Höwings Tiffany   [s 5] 2160/15 A 4 17.5 19
2016-06-06 2016-06-06 Lindesberg-5 Sör Wilma Sör Wilma   [s 6] 2160/6 B 2 34.4 20
2016-06-06 2016-06-06 Lindesberg-2 Love Ain't Easy Love Ain't Easy   [v 6] 2140/4 B 0 g 71
2016-06-05 2016-06-05 Årjäng-9 Doris Palema Doris Palema   [s 3] 2140/6 C 7 19.0g 83
2016-06-05 2016-06-05 Årjäng-8 T.M.Continental T.M.Continental   [v 10] 1660/11 C 6 14.8 585
2016-06-05 2016-06-05 Årjäng-7 Chahna Chahna   [s 5] 2140/8 C 1 14.6 483
2016-06-05 2016-06-05 Årjäng-5 Sundsvik Sundsvik   [v 6] 2660/9 C 7 32.8g 242
2016-06-05 2016-06-05 Årjäng-3 Midnight Bråten Midnight Bråten   [v 9] 2140/5 D 3 14.9 345
2016-06-05 2016-06-05 Årjäng-1 Parc Monceau Parc Monceau   [v 3] 2140/10 B 6 18.2 90
2016-06-04 2016-06-04 Mantorp-6 Star Advisor Joli Star Advisor Joli   [v 7] 2140/9 B 4 12.1 103
2016-05-27 2016-05-27 Åmål-5 Chahna Chahna   [s 5] 2080/2 D 6 16.5g 159
2016-05-27 2016-05-27 Åmål-3 Honey Love Bronzit Honey Love Bronzit   [s 6] 2480/5 D 4 17.9g 53
2016-05-23 2016-05-23 Färjestad-3 Omero d'Asolo* Omero d'Asolo*   [v 8] 2640/9 A 1 15.5 23
2016-05-23 2016-05-23 Färjestad-1 Queen Adina Queen Adina   [s 5] 1640/2 D 5 14.5 127
2016-05-23 2016-05-23 Färjestad-8 Fanny Band Fanny Band   [s 5] 2140/14 C 1 16.4g 199
2016-05-23 2016-05-23 Färjestad-4 Höwings Tiffany Höwings Tiffany   [s 5] 2140/8 B 1 15.2 37
2016-05-21 2016-05-21 Gävle-10 Legoholm Zon Legoholm Zon   [s 5] 2140/12 A str
2016-05-21 2016-05-21 Gävle-7 Star Advisor Joli Star Advisor Joli   [v 7] 1640/8 B str
2016-05-19 2016-05-19 Åby-10 Beauty Taste Beauty Taste   [s 4] 2140/3 C str
2016-05-19 2016-05-19 Åby-9 Orizzonte Trio Orizzonte Trio   [v 8] 1640/8 C 0 12.9 536
2016-05-19 2016-05-19 Åby-8 Elle Joli Elle Joli   [s 5] 1640/3 D 0 g 719
2016-05-17 2016-05-17 Axevalla-10 Glorius Man Glorius Man   [v 6] 2140/2 D 5 17.3 379
2016-05-17 2016-05-17 Axevalla-8 Honey Love Bronzit Honey Love Bronzit   [s 6] 2140/3 D 7 16.0 710
2016-05-17 2016-05-17 Axevalla-5 Increase Broline Increase Broline   [v 11] 2140/2 D 0 g 544
2016-05-17 2016-05-17 Axevalla-3 Cia Magni Cia Magni   [s 4] 2140/1 C 6 16.7 130
2016-05-17 2016-05-17 Axevalla-1 Lajos Fawör Lajos Fawör   [h 3] 2140/4 D 3 15.7 126
2016-05-10 2016-05-10 Axevalla-7 Enjoy's Miss Li Enjoy's Miss Li   [s 3] 2140/5 D 0 17.2 507
2016-05-10 2016-05-10 Axevalla-6 Omega Broline Omega Broline   [s 5] 2140/2 D 0 g 99
2016-05-10 2016-05-10 Axevalla-2 Ristretto Ristretto   [v 4] 2140/2 D str
2016-05-10 2016-05-10 Axevalla-1 Havannah Zon Havannah Zon   [s 4] 2160/9 C 0 18.1g 80
2016-05-09 2016-05-09 Halmstad-10 Star Advisor Joli Star Advisor Joli   [v 7] 2140/6 B 1 12.7 19
2016-05-09 2016-05-09 Halmstad-9 Beauty Cash Beauty Cash   [s 5] 2140/2 D 1 13.5 105
2016-05-07 2016-05-07 Örebro-8 Västerbo Starlit Västerbo Starlit   [v 6] 2609/3 D 3 15.0 659
2016-05-07 2016-05-07 Örebro-3 Perfect Gede Perfect Gede   [v 4] 2140/4 D 5 16.6g 148
2016-05-06 2016-05-06 Kalmar-9 Legoholm Zon Legoholm Zon   [s 5] 2140/3 A 2 14.2 36
2016-05-05 2016-05-05 Färjestad-10 Borga Gamble Borga Gamble   [v 5] 2160/13 B str
2016-05-05 2016-05-05 Färjestad-8 Charlie Snix Charlie Snix   [v 9] 2140/12 D str
2016-05-05 2016-05-05 Färjestad-6 Donellie V.M. Donellie V.M.   [s 7] 2140/15 B 0 15.6 347
2016-05-05 2016-05-05 Färjestad-2 Lajos Diwa Lajos Diwa   [s 5] 2140/4 D 2 17.6 245
2016-05-02 2016-05-02 Årjäng-9 You're My Heart You're My Heart   [s 5] 2160/11 D 3 17.0 251
2016-05-02 2016-05-02 Årjäng-8 Gongfu Gongfu   [v 5] 2140/8 C 8 15.8 208
2016-05-02 2016-05-02 Årjäng-6 Beauty Taste Beauty Taste   [s 4] 2140/7 B 1 17.0 46
2016-05-02 2016-05-02 Årjäng-4 Honey Love Bronzit Honey Love Bronzit   [s 6] 2140/5 D 3 16.2 161
2016-05-02 2016-05-02 Årjäng-3 Sembs Nephi Sembs Nephi   [s 8] 1640/9 D 2 13.5 291
2016-05-02 2016-05-02 Årjäng-2 Omero d'Asolo* Omero d'Asolo*   [v 8] 2660/5 A 2 14.9 53
2016-04-30 2016-04-30 Åby-6 Västerbo Starlit Västerbo Starlit   [v 6] 1640/1 D 0 g 514
2016-04-28 2016-04-28 Åmål-7 Honey Love Bronzit Honey Love Bronzit   [s 6] 1680/9 D 4 16.1 248
2016-04-28 2016-04-28 Åmål-6 Bundle of Cash Bundle of Cash   [v 5] 2080/10 D 0 g 202
2016-04-28 2016-04-28 Åmål-5 Mill Ultra Mill Ultra   [v 6] 2080/5 D str
2016-04-28 2016-04-28 Åmål-4 HöwingsSilberpfeil HöwingsSilberpfeil   [v 6] 2480/1 C 0 g 164
2016-04-28 2016-04-28 Åmål-3 Hottinytimothy Hottinytimothy   [v 6] 2100/6 D str
2016-04-28 2016-04-28 Åmål-2 Ny Komet Ny Komet   [v 8] 2080/7 B 1 14.7 21
2016-04-26 2016-04-26 Axevalla-5 Omega Broline Omega Broline   [s 5] 2140/2 D 2 15.7 105
2016-04-26 2016-04-26 Axevalla-3 Bear Joke Bear Joke   [s 5] 2140/2 D 0 g 404
2016-04-24 2016-04-24 Årjäng-9 Havannah Zon Havannah Zon   [s 4] 2140/5 D 1 19.6 90
2016-04-24 2016-04-24 Årjäng-7 Donellie V.M. Donellie V.M.   [s 7] 2140/8 A 8 18.1g 55
2016-04-24 2016-04-24 Årjäng-3 Increase Broline Increase Broline   [v 11] 2160/4 B 3 14.4 252
2016-04-24 2016-04-24 Årjäng-2 T.M.Continental T.M.Continental   [v 10] 2180/11 A 0 17.6 275
2016-04-24 2016-04-24 Årjäng-1 Beauty Taste Beauty Taste   [s 4] 2140/5 D 3 18.5 160
2016-04-23 2016-04-23 Örebro-8 Star Gwen Star Gwen   [v 10] 2100/1 B 0 16.1 56
2016-04-23 2016-04-23 Örebro-6 Resaca de Nando Resaca de Nando   [s 6] 2100/2 C str
2016-04-23 2016-04-23 Örebro-1 Lajos Diwa Lajos Diwa   [s 5] 2140/5 B 0 19.2g 243
2016-04-19 2016-04-19 Färjestad-8 Tex Ritter Tex Ritter   [v 3] 2140/1 C 7 19.8g 247
2016-04-19 2016-04-19 Färjestad-7 Cool Miracle Cool Miracle   [s 5] 2140/8 C 7 19.1 525
2016-04-19 2016-04-19 Färjestad-4 Pleaselivemealone Pleaselivemealone   [s 7] 2140/2 D 0 14.6 830
2016-04-19 2016-04-19 Färjestad-3 Geisha Geisha   [s 6] 1640/6 D 0 g 179
2016-04-18 2016-04-18 Axevalla-8 Missing the Blues Missing the Blues   [h 5] 1640/10 B 6 15.8 277
2016-04-18 2016-04-18 Axevalla-7 Omero d'Asolo* Omero d'Asolo*   [v 8] 3160/7 C 0 18.7 146
2016-04-18 2016-04-18 Axevalla-4 Legoholm Zon Legoholm Zon   [s 5] 2140/6 B 1 15.4 30
2016-04-18 2016-04-18 Axevalla-3 Havannah Zon Havannah Zon   [s 4] 2140/3 C 0 g 210
2016-04-17 2016-04-17 Mantorp-9 Star Advisor Joli Star Advisor Joli   [v 7] 2140/3 B 2 14.0 15
2016-04-12 2016-04-12 Årjäng-8 Tex Ritter Tex Ritter   [v 3] 2140/1 C 0 g 31
2016-04-12 2016-04-12 Årjäng-3 Razzle Ås Razzle Ås   [s 4] 2140/1 C 5 15.7 67
2016-04-12 2016-04-12 Årjäng-2 Röde Orm S.L. Röde Orm S.L.   [v 7] 2140/14 A 0 18.2g 118
2016-04-12 2016-04-12 Årjäng-1 Krabat Krabat   [v 6] 1640/5 D 2 13.4 351
2016-04-09 2016-04-09 Axevalla-8 Love Ain't Easy Love Ain't Easy   [v 6] 1640/6 D 4 12.7 136
2016-04-09 2016-04-09 Axevalla-6 Carlos Greenwood Carlos Greenwood   [v 7] 2140/15 A 4 14.9 133
2016-04-03 2016-04-03 Färjestad-8 Geisha Geisha   [s 6] 2140/9 D 4 14.4 326
2016-04-03 2016-04-03 Färjestad-5 Orizzonte Trio Orizzonte Trio   [v 8] 1640/1 D 5 12.1 115
2016-04-03 2016-04-03 Färjestad-10 Alice the Trotter Alice the Trotter   [s 7] 2140/12 D 0 14.8 209
2016-04-01 2016-04-01 Kalmar-11 Texas Ligus Texas Ligus   [v 5] 2160/9 C 0 19.8g 170
2016-03-29 2016-03-29 Axevalla-3 Djerba Oldeson Djerba Oldeson   [s 6] 2140/9 D 0 g 141
2016-03-29 2016-03-29 Axevalla-2 After Burner After Burner   [s 7] 2140/3 C 0 18.9g 209
2016-03-29 2016-03-29 Axevalla-1 Gassman's Evert Gassman's Evert   [v 7] 2140/5 C 0 g 86
2016-03-27 2016-03-27 Romme-8 Sudbury Sudbury   [v 5] 2140/6 D 6 14.4 103
2016-03-25 2016-03-25 Färjestad-8 Västerbo Starlit Västerbo Starlit   [v 6] 2140/5 D 1 14.3 399
2016-03-21 2016-03-21 Mantorp-8 Vincere Scis Win Vincere Scis Win   [s 6] 1640/8 D 0 13.0 429
2016-03-21 2016-03-21 Åby-5 Coconut Tree Coconut Tree   [s 5] 2140/2 D 3 15.4 647
2016-03-21 2016-03-21 Åby-3 Love Ain't Easy Love Ain't Easy   [v 6] 1640/9 A 6 13.7 116
2016-03-09 2016-03-09 Åby-7 Djerba Oldeson Djerba Oldeson   [s 6] 2140/9 D 7 16.6 58
2016-03-06 2016-03-06 Färjestad-1 Increase Broline Increase Broline   [v 11] 2160/5 C 0 17.7 287
2016-03-02 2016-03-02 Solvalla-7 Carame Carame   [s 5] 2140/5 B 0 15.9 63
2016-02-18 2016-02-18 Bjerke-2 Mill Ultra Mill Ultra   [v 6] 2100/4 D 1 116
2016-02-18 2016-02-18 Bjerke-1 Absolut Topless Absolut Topless   [s 7] 2100/12 B 0 43
2016-02-18 2016-02-18 Bjerke-5 Preferencial Preferencial   [s 6] 2100/3 C 0 185
2016-02-18 2016-02-18 Bjerke-4 Absolut Vacker Absolut Vacker   [s 5] 2100/3 B 0 43
2016-02-07 2016-02-07 Mantorp-9 Elle Joli Elle Joli   [s 5] 2140/5 D 3 16.4 127
2016-02-07 2016-02-07 Mantorp-8 Increase Broline Increase Broline   [v 11] 2160/12 B 3 16.2 228
2016-02-07 2016-02-07 Mantorp-6 I Dance Alone I Dance Alone   [v 5] 2140/6 C 0 102
2016-02-07 2016-02-07 Mantorp-5 Absolut Bäst Absolut Bäst   [v 9] 1640/6 D 0 16.0 670
2016-02-07 2016-02-07 Mantorp-4 Honey Love Bronzit Honey Love Bronzit   [s 6] 1640/5 C 0 23.4g 34
2016-02-07 2016-02-07 Mantorp-3 Djerba Oldeson Djerba Oldeson   [s 6] 2640/5 D 3 18.3 103
2016-02-07 2016-02-07 Mantorp-1 Mill Ultra Mill Ultra   [v 6] 2140/2 D 5 20.2g 425
2016-01-20 2016-01-20 Solvalla-9 Carame Carame   [s 5] 2140/5 B 1 15.7 29
2016-01-12 2016-01-12 Axevalla-9 Ocean Brodde Ocean Brodde   [v 6] 2140/1 D 0 g 158
2016-01-12 2016-01-12 Axevalla-8 J.C.Memory J.C.Memory   [v 7] 2160/10 D 0 16.8 406
2016-01-12 2016-01-12 Axevalla-7 Rapsodia Bigi Rapsodia Bigi   [s 6] 2160/7 C 6 18.0 192
2016-01-12 2016-01-12 Axevalla-6 Elle Joli Elle Joli   [s 5] 2140/1 D 1 16.3 117
2016-01-12 2016-01-12 Axevalla-5 Amazing Dream Amazing Dream   [s 5] 2140/8 B 3 17.8 84
2016-01-12 2016-01-12 Axevalla-1 Beauty Taste Beauty Taste   [s 4] 2140/11 D 0 g 136
2016-01-11 2016-01-11 Färjestad-8 Djerba Oldeson Djerba Oldeson   [s 6] 2140/12 D 2 17.1 188
2016-01-11 2016-01-11 Färjestad-5 Sundsvik Sundsvik   [v 6] 2140/2 D 0 g 229
2016-01-09 2016-01-09 Åby-8 Quantum Outlook Quantum Outlook   [v 8] 2140/7 D 6 15.6 171
2016-01-05 2016-01-05 Örebro-10 Rosia Lung Rosia Lung   [s 6] 2160/12 B 0 18.5 207
2016-01-05 2016-01-05 Örebro-9 Carame Carame   [s 5] 1609/1 A 1 14.5 23
2016-01-05 2016-01-05 Örebro-8 Love Ain't Easy Love Ain't Easy   [v 6] 2100/4 B 1 15.8 21
2016-01-04 2016-01-04 Färjestad-8 Beauty Cash Beauty Cash   [s 5] 2140/6 C 1 16.4 21
2016-01-04 2016-01-04 Färjestad-7 Queen Adina Queen Adina   [s 5] 2140/1 D str
2016-01-04 2016-01-04 Färjestad-5 Breezy Badger Breezy Badger   [v 6] 2660/10 B 4 17.4g 44
2016-01-04 2016-01-04 Färjestad-1 Cool Miracle Cool Miracle   [s 5] 2140/10 D 7 20.0 900
2015-12-29 2015-12-29 Färjestad-8 Candy Prince Candy Prince   [v 6] 1640/9 3 14.3 305
2015-12-29 2015-12-29 Färjestad-1 Köla Olympia Köla Olympia   [s 9] 2160/5 4 28.7 98
2015-12-21 2015-12-21 Färjestad-11 Rapsodia Bigi Rapsodia Bigi   [s 5] 2160/7 2 18.1 73
2015-12-21 2015-12-21 Färjestad-8 Carame Carame   [s 4] 2140/4 2 14.9 53
2015-12-21 2015-12-21 Färjestad-1 Fancy Drive Fancy Drive   [v 4] 2140/11 0 g 612
2015-12-20 2015-12-20 Örebro-3 Rosia Lung Rosia Lung   [s 5] 2160/10 2 17.9 182
2015-12-20 2015-12-20 Örebro-1 Havannah Zon Havannah Zon   [s 3] 2140/1 7 19.3 50
2015-12-20 2015-12-20 Örebro-10 Honey Love Bronzit Honey Love Bronzit   [s 5] 2100/7 3 17.6 47
2015-11-24 2015-11-24 Axevalla-11 White Bobbysock White Bobbysock   [v 4] 2140/8 str
2015-11-24 2015-11-24 Axevalla-10 Undying Lands Undying Lands   [h 5] 2640/2 str
2015-11-24 2015-11-24 Axevalla-9 Legoholm Zon Legoholm Zon   [s 4] 2140/3 str
2015-11-24 2015-11-24 Axevalla-8 Kalcedon Kalcedon   [v 4] 1640/6 str
2015-11-24 2015-11-24 Axevalla-6 Honey Love Bronzit Honey Love Bronzit   [s 5] 2140/2 str
2015-11-24 2015-11-24 Axevalla-5 Elof Palema Elof Palema   [v 3] 2140/8 str
2015-11-24 2015-11-24 Axevalla-2 Heca's Fighter Heca's Fighter   [v 6] 2140/8 str
2015-11-24 2015-11-24 Axevalla-1 Swansea Zet Swansea Zet   [v 5] 2180/13 str
2015-11-23 2015-11-23 Färjestad-10 Il Ragazzo Il Ragazzo   [v 9] 2140/6 0 131
2015-11-23 2015-11-23 Färjestad-9 Amazing Dream Amazing Dream   [s 4] 2140/3 0 18.1 43
2015-11-23 2015-11-23 Färjestad-8 Sundsvik Sundsvik   [v 5] 2160/12 4 28.9g 70
2015-11-23 2015-11-23 Färjestad-4 Lucky Hall Lucky Hall   [s 6] 1640/9 2 13.6 344
2015-11-23 2015-11-23 Färjestad-2 Gassman's Evert Gassman's Evert   [v 6] 2660/6 0 g 244
2015-11-15 2015-11-15 Rättvik-4 Absolut Topless Absolut Topless   [s 6] 2160/9 0 18.0 342
2015-11-15 2015-11-15 Rättvik-2 Increase Broline Increase Broline   [v 10] 2160/12 8 17.0 112
2015-11-15 2015-11-15 Rättvik-6 Mill Ultra Mill Ultra   [v 5] 2140/5 0 g 108
2015-11-13 2015-11-13 Romme-8 Absolut Bäst Absolut Bäst   [v 8] 2160/8 0 17.2 485
2015-11-13 2015-11-13 Romme-6 Honey Love Bronzit Honey Love Bronzit   [s 5] 2140/4 1 18.4 61
2015-11-06 2015-11-06 Färjestad-10 Roly Poly Roly Poly   [s 5] 2140/3 1 16.5 23
2015-11-06 2015-11-06 Färjestad-9 Jetcane Harvester Jetcane Harvester   [v 7] 1640/12 str
2015-11-03 2015-11-03 Axevalla-8 Staro Illinois Staro Illinois   [v 4] 2140/1 6 16.1 625
2015-11-03 2015-11-03 Axevalla-7 Zeta de Castella Zeta de Castella   [s 6] 2160/10 0 16.8 140
2015-11-03 2015-11-03 Axevalla-6 Charles de Gaulle* Charles de Gaulle*   [v 7] 3160/6 0 17.7 268
2015-11-03 2015-11-03 Axevalla-4 Resaca de Nando Resaca de Nando   [s 5] 2160/8 0 15.6 75
2015-11-03 2015-11-03 Axevalla-3 Glamorous Glamorous   [s 4] 2160/6 0 18.6 34
2015-10-31 2015-10-31 Färjestad-5 Cool Moon Cool Moon   [v 8] 2640/8 3 16.3 66
2015-10-31 2015-10-31 Färjestad-3 T.M.Continental T.M.Continental   [v 9] 2160/7 5 15.0 153
2015-10-31 2015-10-31 Färjestad-2 Chill Out Joe Chill Out Joe   [v 3] 2140/5 str
2015-10-31 2015-10-31 Färjestad-1 Honey Love Bronzit Honey Love Bronzit   [s 5] 2140/4 2 17.0 101
2015-10-31 2015-10-31 Färjestad-10 Viva la Vida Viva la Vida   [s 6] 2140/1 0 g 356
2015-10-31 2015-10-31 Färjestad-9 Undying Lands Undying Lands   [h 5] 2140/6 8 18.1g 18
2015-10-31 2015-10-31 Färjestad-8 Absolut Topless Absolut Topless   [s 6] 2140/10 5 15.3 773
2015-10-31 2015-10-31 Färjestad-7 Rapsodia Bigi Rapsodia Bigi   [s 5] 2140/5 4 16.8 306
2015-10-31 2015-10-31 Färjestad-6 I Dance Alone I Dance Alone   [v 4] 2140/3 3 16.5 290
2015-10-24 2015-10-24 Axevalla-9 Swansea Zet Swansea Zet   [v 5] 2160/10 str
2015-10-24 2015-10-24 Axevalla-8 Omero d'Asolo* Omero d'Asolo*   [v 7] 2640/9 1 16.0 36
2015-10-24 2015-10-24 Axevalla-7 Echauffour Echauffour   [v 9] 2640/6 0 15.8 116
2015-10-24 2015-10-24 Axevalla-6 King Jordan King Jordan   [v 5] 2140/11 0 g 399
2015-10-24 2015-10-24 Axevalla-3 Missing the Blues Missing the Blues   [h 4] 2140/10 3 14.3 207
2015-10-24 2015-10-24 Axevalla-2 Elof Palema Elof Palema   [v 3] 2140/7 1 15.4 103
2015-10-13 2015-10-13 Axevalla-7 Omero d'Asolo* Omero d'Asolo*   [v 7] 2660/13 1 15.5 35
2015-10-13 2015-10-13 Axevalla-3 Notre Dame Notre Dame   [s 3] 2160/14 0 g 403
2015-10-13 2015-10-13 Axevalla-2 His Pano His Pano   [v 8] 1640/11 7 14.5 212
2015-10-11 2015-10-11 Årjäng-11 Carame Carame   [s 4] 1640/9 1 13.5 36
2015-10-11 2015-10-11 Årjäng-8 Peder Mykla Peder Mykla   [v 5] 1640/9 0 14.8g 36
2015-10-11 2015-10-11 Årjäng-4 Increase Broline Increase Broline   [v 10] 2660/9 4 15.5 212
2015-10-05 2015-10-05 Färjestad-11 Golden Malou Golden Malou   [s 5] 2160/5 6 18.6 582
2015-10-05 2015-10-05 Färjestad-10 Sundsvik Sundsvik   [v 5] 2180/11 2 27.9 57
2015-10-01 2015-10-01 Örebro-10 Carlos C. Carlos C.   [v 5] 2140/2 0 20.1 202
2015-10-01 2015-10-01 Örebro-9 Resaca de Nando Resaca de Nando   [s 5] 2100/11 1 14.3 27
2015-10-01 2015-10-01 Åmål-6 Glorius Man Glorius Man   [v 5] 1680/8 0 g 553
2015-10-01 2015-10-01 Åmål-4 Absolut Topless Absolut Topless   [s 6] 2100/11 7 15.9 269
2015-10-01 2015-10-01 Åmål-2 Quantum Outlook Quantum Outlook   [v 7] 1680/7 4 13.4 59
2015-10-01 2015-10-01 Åmål-1 Increase Broline Increase Broline   [v 10] 2480/5 2 14.6 33
2015-09-28 2015-09-28 Romme-9 A.S.A.Chanefax A.S.A.Chanefax   [s 6] 2160/10 0 17.5g 322
2015-09-28 2015-09-28 Romme-6 Legoholm Zon Legoholm Zon   [s 4] 2140/8 1 14.4 23
2015-09-28 2015-09-28 Romme-4 Notre Dame Notre Dame   [s 3] 2140/2 4 16.9 357
2015-09-28 2015-09-28 Färjestad-11 Quantum Doubleleap Quantum Doubleleap   [v 6] 2640/8 1 15.9 14
2015-09-28 2015-09-28 Färjestad-9 Zoltan T.C. Zoltan T.C.   [v 7] 2140/2 0 16.1 951
2015-09-28 2015-09-28 Färjestad-4 Can't Stand Still Can't Stand Still   [v 4] 2140/2 7 17.0 91



ATG (Aktiebolaget Trav och Galopp) är inte innehavare till Gratistravtips.se, utan förser oss enbart med data om aktuella startlistor, hästar, tränare och kuskar.
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG.
Spelproblem? Ring Stödlinjen på 020-81 91 00 eller besök Stödlinjens hemsida: www.stodlinjen.se