Amber Brick travhäst

Här hittar du V75 tips och andra gratis travtips för kommande lopp med Amber Brick travhäst. Samt statistik och resultat för senaste loppen som hästen Amber Brick har tävlat i.

Aktuella/kommande tävlingsdagar

Datum Datum/bana/lopp Kusk Distans/spår Rank
2021-01-28 2021-01-28 Åby-4 Peter Untersteiner 2640/1 D

Nyheter för travhäst Amber Brick


Under en tid har det körts uttagningslopp till Amatör-SM på tolv olika banor.Det tolfte och sista uttagningsloppet kördes på Solä..


Under en tid har det körts uttagningslopp till Amatör-SM på tolv olika banor.
Det tolfte och sista uttagningsloppet kördes på Solänget på torsdagskvällen och det blev Ingvar Nyberg tillsammans med Bitcoin som tog finalbiljetten.
Finalen körs under SM-dagen på Åby 12 oktober med 125 000 kronor i förstapris.

Inkvalade till Amatör-SM
Bana: Häst – kusk (tränare) segertid
Färjestad: Witty – André Bood (Erik Berglöf) 1.14,3
Bollnäs: Sheridan – Lars Magnusson 1.16,4
Skellefteå: Redhot Tap Dancer – Mikael Lindqvist (Mika Haapakangas) 1.15,1
Axevalla: Amber Brick – Daniel Karlsson (Petra Björkman) 1.14,3
Bergsåker: Andre Agassi – Jimmy H Andersson (Markus Pihlström) 1.15,3
Vaggeryd: Herakles – Lennart Svensson 1.14,2
Örebro: Mach Number – Erica Söderberg (Fredrik Söderberg) 1.14,7
Mantorp: Velasquez Bar – Leif Millerud (Jim Oscarsson) 1.13,2
Romme: Thirsty For More – Susanne Österberg (Jimmi Ehlers) 1.15,1
Jägersro: Capture – Tommy Holmgren (Christoffer Eriksson) 1.13,6
Solvalla: U.B.Cool – Mats Holmstedt (Åke Lindblom) 1.14,0
Solänget: Bitcoin – Ingvar Nyberg (Robert Bergh) 1.15,8

Lars-Ove Pettersson, Kanal 75


 Det har gått undan värre i flera av uttagningarna till Amatör-SM runt om i landet.Men måndagens uppgörelse på Mantorp tog..


 Det har gått undan värre i flera av uttagningarna till Amatör-SM runt om i landet.
Men måndagens uppgörelse på Mantorp tog ändå priset då klockan för varvet visade på virvlande 1.11,3.
Det bäddade för hästarna som kom bakifrån och Velasquez Bar med Leif Millerud som knep finalplatsen sedan Jasmin Band rumplat till med grepp på upploppet för Mats Ulriksson.
- Jag hade tur. Vi hade inte vunnit om inte den andra hästen slagit i vagnen och galopperat. Det ska bli roligt att köra finalen, ett SM är ett SM, konstaterade segerkusken vars häst noterade 1.13,2/2 140 meter autostart, den klart snabbaste vinnartiden i uttagningarna hittills.
Spänning bjöds även på Romme där Thirsty for More och Susanne Österberg fick huvudet främst i en rafflande fyrahästarskamp.
Tidigare på dagen knep Erica Söderberg och Mach Number finalbiljetten på Örebrotravet vilket innebär att tre fjärdedelar av fältet är spikat inför finalen som körs under SM-dagen på Åby 12 oktober med 125 000 kronor i förstapris.

Inkvalade till Amatör-SM
Bana: Häst – kusk (tränare) segertid

Färjestad: Witty – André Bood (Erik Berglöf) 1.14,3
Bollnäs: Sheridan – Lars Magnusson 1.16,4
Skellefteå: Redhot Tap Dancer – Mikael Lindqvist (Mika Haapakangas) 1.15,1
Axevalla: Amber Brick – Daniel Karlsson (Petra Björkman) 1.14,3
Bergsåker: Andre Agassi – Jimmy H Andersson (Markus Pihlström) 1.15,3
Vaggeryd: Herakles – Lennart Svensson 1.14,2
Örebro: Mach Number – Erica Söderberg (Fredrik Söderberg) 1.14,7
Mantorp: Velasquez Bar – Leif Millerud (Jim Oscarsson) 1.13,2
Romme: Thirsty For More – Susanne Österberg (Jimmi Ehlers) 1.15,1

Kvarvarande uttagningslopp:
Jägersro 24 september
Solvalla 25 september
Solänget 26 september

Robin Johansson, Kanal 75

Tidigare tävlingsdagar

Datum Datum/bana/lopp Kusk Distans/spår Rank Plac. Tid Odds
2015-12-23 2015-12-23 Bergsåker-2 1640/5 4 16.9 204
2015-10-26 2015-10-26 Färjestad-5 2140/8 0 19.4 953
2016-11-17 2016-11-17 Bollnäs-2 Michaela B Fransson 2180/12 D 6 19.1 229
2016-10-28 2016-10-28 Solvalla-10 Nathalie Blom 2140/9 D 0 19.1 106
2016-10-20 2016-10-20 Gävle-3 Jenny Brunzell 1640/3 D 3 15.9 54
2016-09-08 2016-09-08 Örebro-3 Nathalie Bergström 2140/1 D 3 17.8 81
2016-08-05 2016-08-05 Solvalla-9 Nathalie Bergström 2140/2 D 2 18.6g 116
2016-07-17 2016-07-17 Lindesberg-7 Jenny Brunzell 2140/2 D 2 17.9 69
2016-06-10 2016-06-10 Solvalla-7 Jenny Brunzell 1640/5 D 0 17.3 209
2016-04-22 2016-04-22 Solvalla-8 Jenny Brunzell 2140/5 C 4 18.1 58
2016-04-08 2016-04-08 Solvalla-8 Jenny Brunzell 2140/4 D 5 19.3g 136
2016-03-11 2016-03-11 Solvalla-8 Jenny Brunzell 2140/10 B 5 17.2 134
2016-02-11 2016-02-11 Gävle-2 Jakob Croon 2140/4 C 0 20.0g 164
2016-01-21 2016-01-21 Bergsåker-7 Jakob Croon 1640/5 D 0 g 92
2016-01-10 2016-01-10 Eskilstuna-3 1640/3 D 2 15.8 162
2017-11-21 2017-11-21 Gävle-1 Michaela B Fransson 2180/11 A 0 483
2017-10-15 2017-10-15 Rättvik-3 Michaela B Fransson 2140/2 B 5 19.4 71
2017-10-06 2017-10-06 Rättvik-7 Jenny A Björk 2140/1 B 0 g 73
2017-08-12 2017-08-12 Gävle-2 Michaela B Fransson 2160/4 A 5 17.5g 155
2017-06-29 2017-06-29 Örebro-2 Kim Eriksson 2160/12 B 7 16.4g 516
2017-06-09 2017-06-09 Romme-4 Nathalie Bergström 2140/1 B 3 17.2 119
2017-05-16 2017-05-16 Eskilstuna-11 Emilia Leo 1640/8 B 4 14.2 310
2017-04-27 2017-04-27 Örebro-10 Kim Eriksson 2140/2 D 3 16.4g 494
2017-04-15 2017-04-15 Gävle-7 Torbjörn Jansson 1640/1 D 0 g 293
2017-02-12 2017-02-12 Romme-5 Jenny Brunzell 2140/3 D 7 19.3 235
2018-12-22 2018-12-22 Mantorp-6 Kevin Oscarsson 2160/14 B 0 16.8 860
2018-12-11 2018-12-11 Axevalla-9 Åsa Svensson 2160/7 A 3 18.6 46
2018-12-05 2018-12-05 Åby-3 Mikael J Andersson 2160/6 B 3 16.7 219
2018-11-22 2018-11-22 Åby-6 Johan Untersteiner 2160/10 D 3 14.7g 826
2018-11-12 2018-11-12 Mantorp-4 Mikael J Andersson 1640/3 D 6 14.4 345
2018-11-05 2018-11-05 Mantorp-1 Mikael J Andersson 2140/10 C 7 15.9g 513
2018-10-25 2018-10-25 Örebro-8 Tommy B Andersson 1609/7 B 7 15.5g 306
2018-10-06 2018-10-06 Åby-11 Alicia J Larsson 2140/1 C 7 19.8 279
2018-09-28 2018-09-28 Åmål-2 Anna Ekholm 1680/3 C 0 g 442
2018-09-24 2018-09-24 Mantorp-11 Mikael J Andersson 1640/7 C 5 14.3 169
2018-09-17 2018-09-17 Axevalla-2 Anna Ekholm 2140/11 B 5 18.0 525
2018-08-25 2018-08-25 Eskilstuna-3 Jenny A Björk 2140/3 B 5 18.3 136
2018-08-17 2018-08-17 Gävle-7 Kevin Oscarsson 1640/8 C 0 15.1 624
2018-07-28 2018-07-28 Kalmar-4 Micael Stjernström 1640/1 D 0 15.0g 398
2018-07-19 2018-07-19 Visby-4 Claes Sjöström 1620/7 C 6 13.5g 47
2018-07-11 2018-07-11 Visby-4 Torbjörn Jansson 2120/11 D 4 15.3 745
2018-06-28 2018-06-28 Visby-8 Isabella Axelsson 2120/7 D 4 17.2 223
2018-06-09 2018-06-09 Halmstad-10 Micael Stjernström 1640/6 D 2 15.1 399
2018-05-13 2018-05-13 Tingsryd-5 Kevin Oscarsson 1609/11 B str
2018-05-04 2018-05-04 Kalmar-7 Stefan Söderkvist 1640/1 C 0 g 508
2018-04-25 2018-04-25 Jägersro Trav-7 Thomas Uhrberg 2140/5 D 0 g 703
2018-03-23 2018-03-23 Kalmar-9 Stefan Söderkvist 2140/5 D 6 16.7g 845
2018-03-02 2018-03-02 Kalmar-9 Stefan Söderkvist 2160/4 D str
2018-02-16 2018-02-16 Kalmar-8 Greger Fajersson 2140/5 D 0 18.2 1067
2019-12-23 2019-12-23 Färjestad-3 Niclas Benzon 2140/10 C str
2019-11-29 2019-11-29 Axevalla-5 Jan Henriksson 1640/3 D 0 15.0 700
2019-11-22 2019-11-22 Axevalla-7 Niclas Benzon 1640/7 D 4 14.1 187
2019-11-09 2019-11-09 Axevalla-8 Jan Henriksson 2140/4 D 0 16.7 404
2019-11-03 2019-11-03 Axevalla-10 André Eklundh 2140/11 D 7 16.5 287
2019-10-26 2019-10-26 Färjestad-7 Niclas Benzon 2140/11 C 1 14.2 222
2019-10-20 2019-10-20 Örebro-8 Daniel Karlsson 2100/13 D 0 15.3 792
2019-10-12 2019-10-12 Åby-6 Daniel Karlsson 2140/3 D 0 14.6g 474
2019-10-03 2019-10-03 Åby-4 Anna Ekholm 2140/4 C 3 14.4 31
2019-09-17 2019-09-17 Axevalla-5 Daniel Karlsson 2140/6 D 1 14.3 1000
2019-09-07 2019-09-07 Åby-9 Daniel Karlsson 2640/7 D 0 17.8 652
2019-08-29 2019-08-29 Örebro-1 Anna Ekholm 2100/6 B 1 17.3 45
2019-08-20 2019-08-20 Åby-4 André Eklundh 2140/3 B 0 g 600
2019-08-08 2019-08-08 Åby-7 André Eklundh 2140/11 C 0 14.3 1593
2019-07-27 2019-07-27 Kalmar-4 Johan Untersteiner 1640/9 B 5 13.2 245
2019-07-06 2019-07-06 Halmstad-4 Kevin Oscarsson 2160/14 B 0 15.5 653
2019-06-27 2019-06-27 Åby-9 Peter Ingves 2140/5 D 6 13.0g 734
2019-06-17 2019-06-17 Halmstad-6 Peter Untersteiner 1640/12 C 2 12.9 320
2019-06-11 2019-06-11 Axevalla-5 Jesper Rydberg 2160/3 A 8 18.2g 264
2019-05-30 2019-05-30 Åby-7 Peter Ingves 1640/11 B 6 14.9 792
2019-05-12 2019-05-12 Tingsryd-6 Anna Ekholm 1609/8 B str
2019-05-09 2019-05-09 Åby-5 Benny Christensen 2160/8 C str
2019-04-29 2019-04-29 Halmstad-8 Peter Ingves 1640/7 C 6 13.2 1034
2019-04-13 2019-04-13 Vaggeryd-5 Benny Christensen 2140/8 A 0 16.1 178
2019-04-04 2019-04-04 Åby-7 Benny Christensen 1640/3 D 0 12.9g 693
2019-03-23 2019-03-23 Momarken-5 Benny Christensen 3140/1 D 0 646
2019-03-14 2019-03-14 Åby-10 Daniel Karlsson 2140/1 B 4 16.4g 150
2019-03-07 2019-03-07 Åby-9 Benny Christensen 2140/13 D 7 16.2 1626
2019-03-04 2019-03-04 Mantorp-7 Benny Christensen 2160/11 D 7 16.6g 2622
2019-02-22 2019-02-22 Åby-4 Peter Untersteiner 2140/15 B 0 17.6g 426
2019-02-14 2019-02-14 Åby-2 Emelie Knutsson 2140/6 B 5 17.6 366
2019-01-26 2019-01-26 Kalmar-8 Torbjörn Jansson 2160/14 B 0 16.5g 687
2019-01-10 2019-01-10 Örebro-7 Rikard N Skoglund 2160/13 A 7 16.9 572
2020-12-11 2020-12-11 Kalmar-7 Stefan Persson 1640/9 D str
2020-11-27 2020-11-27 Åby-3 Tom Horpestad 2140/13 D 0 15.4 882
2020-11-17 2020-11-17 Axevalla-1 Morgan Ivarsson 2180/14 D 7 15.9 1221
2020-11-07 2020-11-07 Eskilstuna-3 Mats E Djuse 1640/11 D 0 g 609
2020-10-31 2020-10-31 Färjestad-7 Nathalie Blom 2140/8 D 7 14.6 871
2020-10-25 2020-10-25 Halmstad-4 Jesper Rydberg 2140/10 B 3 14.6 1056
2020-10-17 2020-10-17 Mantorp-7 Josefine Ivehag 1660/14 B 0 16.8g 664
2020-10-06 2020-10-06 Örebro-5 Nathalie Blom 2100/14 D 0 15.2 951
2020-09-28 2020-09-28 Färjestad-6 Nathalie Blom 2160/15 B 4 14.9 369
2020-09-25 2020-09-25 Axevalla-2 Benny Christensen 2160/6 C 4 15.6 500
2020-09-20 2020-09-20 Vaggeryd-3 Micael Stjernström 1640/12 D 0 13.0 1868
2020-09-09 2020-09-09 Åby-5 Iina Aho 2140/5 D 0 g 782
2020-08-30 2020-08-30 Tingsryd-6 Isabella Jansson 1609/5 C 3 14.0 105
2020-08-24 2020-08-24 Axevalla-9 Kevin Oscarsson 2140/14 D 4 15.5 770
2020-07-22 2020-07-22 Vaggeryd-6 Daniel Karlsson 2140/5 D 0 17.9 608
2020-07-03 2020-07-03 Arvika-4 Rickard Svanstedt 2100/8 D 0 16.3 1211
2020-06-22 2020-06-22 Eskilstuna-7 Jesper Rydberg 2140/7 D 0 17.3 1464
2020-06-11 2020-06-11 Åby-6 Kevin Oscarsson 2140/8 D 0 14.3 2812
2020-05-24 2020-05-24 Lindesberg-4 Petter Karlsson 2640/5 D 0 g 1754
2020-05-14 2020-05-14 Åby-5 Daniel Karlsson 2140/10 D 7 15.2 584
2020-05-04 2020-05-04 Mantorp-1 Petter Karlsson 2140/3 D 6 14.9g 932
2020-04-27 2020-04-27 Färjestad-5 Rickard Svanstedt 2160/8 D 0 16.5g 866
2020-04-14 2020-04-14 Axevalla-4 Niclas Benzon 2160/13 D 0 16.0 851
2020-04-07 2020-04-07 Axevalla-5 Peter Untersteiner 2180/12 C 6 16.7 360
2020-03-24 2020-03-24 Axevalla-4 Petter Karlsson 2140/5 D 0 16.4 882
2020-03-16 2020-03-16 Mantorp-4 Petter Karlsson 2140/4 D 0 16.2g 1122
2020-03-03 2020-03-03 Axevalla-6 Petter Karlsson 2160/13 D 6 17.0 1654
2020-02-26 2020-02-26 Åby-4 Anders Christiansson 2160/13 D 0 16.8 1973
2020-02-20 2020-02-20 Åby-7 Peter Untersteiner 2660/9 D 0 19.2 460
2020-01-27 2020-01-27 Färjestad-4 Niclas Benzon 2160/7 D 0 16.9 345
2020-01-20 2020-01-20 Färjestad-9 Rikard N Skoglund 2140/4 D 0 15.2 188
2020-01-13 2020-01-13 Mantorp-10 Rikard N Skoglund 2140/6 C 4 16.3 50
2021-01-20 2021-01-20 Åby-6 Peter Ingves 2140/8 D 7 16.7 1003
2021-01-14 2021-01-14 Åby-8 Victor Rosleff 2140/11 D 0 15.4 1361
2021-01-11 2021-01-11 Färjestad-4 Nathalie Blom 2140/5 D 3 16.4 505
2021-01-03 2021-01-03 Åby-2 Daniel Karlsson 1640/8 D 5 14.7 1884



ATG (Aktiebolaget Trav och Galopp) är inte innehavare till Gratistravtips.se, utan förser oss enbart med data om aktuella startlistor, hästar, tränare och kuskar.
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter tillhör ATG. Inga bilder, texter eller sammanställd information, eller utdrag därav, får användas för kommersiellt bruk eller i övrigt i strid mot reglerna i lag (1960:729) om upphovsrätt till litterära och konstnärliga verk.
Gratistravtips.se har ett aktivt samarbetsavtal med Svenska Spel Sport & Casino AB samt AB Svenska Spel och marknadsför deras produkter.
Spel för dig som fyllt 18 år
Spelproblem? Ring Stödlinjen på 020-81 91 00 eller besök Stödlinjens hemsida: www.stodlinjen.se. Du kan även testa dina spelvanor på: Spelalagom.se