ATG-resultat

Här hittar du ATG resultat för aktuella lopp och för de senaste loppen.

V64 tips och V64 resultat tisdag 31 maj 2016 Eskilstuna

Här får du dagens ATG V64 tips tisdag 31 maj 2016 på Eskilstuna travbana. Vårt V64 tips är i form av en ABCD-ranking av loppens hästar. Du kan välja att se alla hästar med startnummer i en enkel startlista, eller även hästarnas namn samt kuskar i en utökad startlista. Så fort ett lopp är klart, så rapporterar vi om vilken häst som vann, vilket då ger dig dagens ATG V64 resultat tisdag 31 maj 2016.

Baninfo Eskilstuna: Banlängd: 1000 m, Upplopp: 182 m, Vinklad startvinge: Nej, Open stretch: Nej

Rankingförklaring:  
A-hästar
B-hästar
C-hästar
D-hästar
Struken
         
N (X)
  ← loppets vinnare
V64-1      (A: > 20 B: > 15 C: > 9 D: <= 9 # medel: 12)       1640 meter autostart
5 (23)
12 (17)
3 (17)
2 (15)
6 (13)
4 (12)
11 (12)
10 (12)
8 (11)
9 (8)
7 (3)
1 (1)
V64-2      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       2140 meter voltstart
11 (25)
12 (20)
6 (18)
5 (17)
9 (17)
10 (17)
8 (16)
7 (16)
3 (15)
1 (6)
4 (2)
2 (2)
V64-3      (A: > 26 B: > 21 C: > 15 D: <= 15 # medel: 18)       2140 meter voltstart
10 (28)
9 (27)
12 (26)
11 (24)
7 (21)
2 (21)
13 (20)
14 (19)
8 (14)
3 (14)
5 (13)
15 (13)
6 (13)
4 (10)
1 (3)
V64-4      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       2140 meter autostart
3 (22)
4 (18)
6 (16)
8 (16)
11 (15)
7 (14)
10 (13)
9 (13)
2 (11)
12 (9)
5 (7)
1 (2)
V64-5      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter autostart
9 (26)
13 (24)
10 (23)
7 (23)
5 (22)
15 (22)
6 (19)
12 (17)
8 (16)
4 (15)
14 (12)
11 (12)
3 (9)
1 (2)
2 (0)
V64-6      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       3140 meter voltstart
14 (34)
9 (27)
12 (24)
11 (20)
6 (20)
1 (20)
8 (19)
2 (17)
7 (13)
3 (11)
5 (11)
13 (11)
10 (9)
4 (7)

V64-1      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       1640 meter autostart

1. CORLEONE BOKO   -v7-   Mattias Djuse (1) D
2. CARPENTER ON TOR   -v9-   Tony Wallin (15) C
3. TARRAGONA ÅS   -s6-   Örjan Kihlström (17) C
4. FUZZ   -v7-   Kaj Widell (12) D
5. PIERRE   -h4-   Jennifer Tillman (23) B
6. OLIWER HIP*   -h5-   Jorma Kontio (13) D
7. PINK ELEPHANT   -v8-   Emil Magnusson (3) D
8. RITMO DI POGGIO   -h6-   Kenneth Haugstad (11) D
9. O.F.V.CONTINUE   -v7-   Peter G Norman (8) D
10. DANIELLE   -s5-   Jim Oscarsson (12) D
11. FILLE JUBB   -v9-   Ulf Ohlsson (12) D
12. SING A SONG   -s5-   Torbjörn Jansson (17) C

V64-2      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter voltstart

1. NEMO SKIFT   -v5-   Örjan Kihlström (6) D
2. TIN TIN C.C.   -s8-   Henrik Nilsson (2) D
3. MUST HAVE   -s4-   Sven-Åke Eriksson (15) C
4. POMYPOM   -s6-   Cay Mäkinen (2) D
5. AVATAR ACCELERATOR   -v5-   Torbjörn Jansson (17) C
6. COOL ACTION   -v4-   Jim Oscarsson (18) C
7. LAST OF APRIL   -s4-   Erik Adielsson (16) C
8. ALTEA   -s4-   Daniel Olsson (16) C
9. CHEERMEUPTOO   -v5-   Emma Smedeby (17) C
10. SANNA VINT   -s6-   Sören Eriksson (17) C
11. O.P.Q.C.   -v7-   Markus B Svedberg (25) B
12. KALLE QUIVIVRA   -v10-   Tony Wallin (20) C

V64-3      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter voltstart

1. CONFIDENT CHIP   -s4-   Nicklas Westerholm (3) D
2. FEEL THE MUSCLE   -s4-   Jim Oscarsson (21) B
3. CHACHA SISU   -s4-   Ulf Ohlsson (14) D
4. STELLA PONA   -s4-   Jorma Kontio (10) D
5. MEET ME ONLINE   -s7-   Torbjörn Jansson (13) D
6. SWEET STAR   -s6-   Kenneth Haugstad (13) D
7. FANTASTIC FOUR   -s4-   Göran Lång (21) B
8. BEAUTYS BABY   -s5-   Daniel Olsson (14) D
9. EXPONA   -s5-   Henrik Nilsson (27) A
10. KITSPIRIT   -s5-   Troels Andersen (28) A
11. ZCARY LEG   -s5-   Sune L Nilsson (24) B
12. ORDER BY HEAVEN   -s4-   Lars D Carlson (26) A
13. ARMS AND LEGS   -s6-   Mattias Djuse (20) C
14. MAY GRACE   -s5-   Markus B Svedberg (19) C
15. HAPPY OURS   -s5-   Tony Wallin (13) D

V64-4      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter autostart

1. UNDIES   -h3-   Örjan Kihlström (2) D
2. LUKSOM   -h3-   Jörgen Westholm (11) D
3. INGROSSO   -v3-   Ulf Ohlsson (22) B
4. ON THE LINE   -v3-   Markus B Svedberg (18) C
5. IMAKEYOUPROUD   -v3-   Jennifer Tillman (7) D
6. M.T.LINDSEY   -s3-   Daniel Olsson (16) C
7. ARCTIC LORD*   -h3-   Jorma Kontio (14) D
8. PERFECT DYNAMITE   -v3-   Kaj Widell (16) C
9. RAIJIN FACE   -h3-   Torbjörn Jansson (13) D
10. STAR TREATMENT   -s3-   Kenneth Haugstad (13) D
11. MELLBY EMPIRE   -v3-   Erik Adielsson (15) C
12. GLOBAL TAILWIND   -v3-   Jörgen S Eriksson (9) D

V64-5      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter autostart

1. CEZANNE BOKO   -s7-   Nicklas Westerholm (2) D
2. CANMORE B.F.   -s4-   Ulf Ohlsson (0) D
3. MOONSHINE ALL OVER   -s5-   Peter G Norman (9) D
4. GLOBAL RUNAWAY   -s5-   Martin P Djuse (15) C
5. MYSTIC ILLUSION   -s5-   Kenneth Haugstad (22) B
6. SUNDSHOLMS FATIMA   -s5-   Klaus Kern (19) C
7. AUGUSTA   -s6-   Tony Wallin (23) B
8. TIA MARIA LASCAUX   -s8-   Mattias Djuse (16) C
9. NIRVANA BROLINE   -s6-   Daniel Olsson (26) A
10. UTAC   -s5-   Jörgen S Eriksson (23) B
11. NAVAJ BRODDA   -s5-   Kaj Widell (12) D
12. BEAR GLIDE   -s6-   Jorma Kontio (17) C
13. ERICA   -s6-   Torbjörn Jansson (24) B
14. OCCASIONE FONT   -s8-   Tino Ärling (12) D
15. C.C.QUEEN*   -s6-   Olle Goop (22) B

V64-6      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       3140 meter voltstart

1. IPPON FUTURA   -v6-   Martin P Djuse (20) C
2. OPUS MIND   -v8-   Håkan Pettersson (17) C
3. SPOT BI   -v5-   Kenneth Haugstad (11) D
4. SAPAJOU   -v5-   Erik Adielsson (7) D
5. TENZING   -v6-   Hans-Owe Sundberg (11) D
6. HOT PRINCE   -v6-   Anna-Karin Rundqvist (20) C
7. JARTINEC   -h6-   Troels Andersen (13) D
8. ALFA LIGHT   -v7-   Ulf Ohlsson (19) C
9. CADDIE HIT   -v7-   Mattias Djuse (27) A
10. IMMER FRI   -v7-   Petter Karlsson (9) D
11. GOLDEN BOWL   -h7-   Jennifer Tillman (20) C
12. JULIO DE LUXE   -v7-   Jimmy Nilsson (24) B
13. SUCH A FEELING   -v9-   Christian Riedl (11) D
14. TEQUILA PALEMA   -s7-   Claes Sjöström (34) A

V64 resultat Eskilstuna tisdag 31 maj 2016

Lopp Vinnare Vinnarodds Värde Strukna

Utdelning för V64 på Eskilstuna tisdag 31 maj 2016

Antal rätt Antal system System Utdelning
Algoritminfo: Rankingen beräknas på följande sätt: först körs en algoritm som ger hästarna poäng baserade på deras allmänna prestationer de senaste fem starterna. Därefter körs resultatet av den algoritmen genom ytterligare en algoritm, som inom det specifika loppet delar upp hästarna i A-, B-, C- och D-hästar.

V5 tips och V5 resultat tisdag 31 maj 2016 Rättvik

Här får du dagens ATG V5 tips tisdag 31 maj 2016 på Rättvik travbana. Vårt V5 tips är i form av en ABCD-ranking av loppens hästar. Du kan välja att se alla hästar med startnummer i en enkel startlista, eller även hästarnas namn samt kuskar i en utökad startlista. Så fort ett lopp är klart, så rapporterar vi om vilken häst som vann, vilket då ger dig dagens ATG V5 resultat tisdag 31 maj 2016.

Baninfo Rättvik: Banlängd: 1000 m, Upplopp: 187 m, Vinklad startvinge: Ja, Open stretch: Nej

Rankingförklaring:  
A-hästar
B-hästar
C-hästar
D-hästar
Struken
         
N (X)
  ← loppets vinnare
V5-1      (A: > 24 B: > 19 C: > 13 D: <= 13 # medel: 16)       2140 meter autostart
10 (28)
13 (27)
5 (24)
8 (21)
3 (21)
11 (20)
9 (20)
14 (16)
7 (12)
15 (12)
2 (12)
12 (6)
4 (5)
6 (1)
1 (0)
V5-2      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter autostart
9 (30)
11 (30)
14 (30)
3 (23)
4 (21)
13 (19)
1 (17)
2 (17)
6 (15)
12 (14)
7 (14)
15 (10)
8 (9)
5 (6)
10 (1)
V5-3      (A: > 23 B: > 18 C: > 12 D: <= 12 # medel: 15)       2140 meter autostart
10 (31)
15 (23)
5 (22)
12 (20)
7 (19)
9 (18)
2 (17)
4 (17)
6 (16)
11 (14)
8 (6)
14 (4)
3 (4)
1 (1)
13 (0)
V5-4      (A: > 23 B: > 18 C: > 12 D: <= 12 # medel: 15)       2140 meter autostart
14 (25)
12 (22)
3 (21)
11 (20)
2 (18)
6 (18)
5 (18)
10 (15)
8 (14)
9 (11)
4 (10)
13 (8)
1 (4)
7 (1)
15 (0)
V5-5      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       2140 meter autostart
15 (27)
8 (26)
6 (25)
7 (19)
10 (18)
3 (17)
4 (15)
11 (13)
9 (13)
14 (12)
2 (7)
13 (5)
1 (4)
5 (1)
12 (0)

V5-1      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       2140 meter autostart

1. PRINCE ABOVE   -v5-   Rikard Lindh (0) D
2. CATFISH CROWN   -s7-   Emelie Mårtensson (12) C
3. VäSTERBO REALWORLD   -s4-   Linda Artursson (21) B
4. GIGANT BLUE   -v8-   Åke Sundberg (5) D
5. HAVEAGOODTIME   -v8-   Antti Veteläinen (24) A
6. OSCILLO   -v10-   Peter Eliasson (1) D
7. TOPFUEL   -s7-   Hans G Eriksson (12) C
8. AMERICAN COWBOY   -h5-   Claes Liljeqvist (21) B
9. ON TRACK HAMILTON   -h7-   Kristofer Jansson (20) B
10. RUN FOR LIBERTY   -s5-   Hans-Åke Johansson (28) A
11. DARK SURPRISE   -v5-   Erika Åsblom (20) B
12. FALLOUT BOY   -v6-   Jenny A Björk (6) D
13. UPPERCUT   -v9-   Torsten Blomqvist (27) A
14. SILK LAUNCHER   -s7-   Fredrik Linder (16) C
15. PELAS CHLOE   -s6-   Per-Olov Brasar (12) C

V5-2      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       2140 meter autostart

1. MALTE ALL OVER   -v5-   Kenneth Gorski (17) C
2. SUPER OKTAN   -v9-   Lars Magnusson (17) C
3. SENTIMENTAL   -s7-   Per Nordlund (23) A
4. BIANCA HORNLINE   -s6-   Lars Throgen (21) B
5. RAZZA YAMOZ   -s8-   Anders Carlsson (6) D
6. KRUT RUT   -s6-   Nathalie Blom (15) C
7. NELLI EIGHTEEN MAY   -s6-   Billy Svedlund (14) C
8. COLETTE   -s7-   Lukas L Svedlund (9) D
9. FAST FRIEND   -h7-   Rauno Pöllänen (30) A
10. KIMBERLY FACE   -s9-   Antti Veteläinen (1) D
11. IL MIO DEA   -s4-   Jenny A Björk (30) A
12. SABRINA'S MASTER   -v5-   Katrin K Frick (14) C
13. XENON Å.   -v7-   Helena Ehn (19) B
14. ATTRACTION   -v6-   Fredrik Tengstad (30) A
15. MR JONSAMI   -v8-   Emil Eriksson (10) D

V5-3      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       2140 meter autostart

1. J.SON VILLAGE   -v11-   Katrin K Frick (1) D
2. ÅHEJ SPEE   -v12-   Lars-Göran Magnusson (17) C
3. SWEEP LAUNCHER   -s9-   Alice Molin (4) D
4. RIHANNA GEL   -s5-   Lars Throgen (17) C
5. PROMISE   -s5-   Kristofer Jansson (22) B
6. TAP ON MY STAR   -s8-   Helen Åkerlund (16) C
7. COCCO DAMP HALL   -v5-   Billy Svedlund (19) B
8. POPPINS   -s9-   Fredrik Linder (6) D
9. LILLSVES DAVRIK   -v8-   Emil Eriksson (18) B
10. HACHIKO   -v6-   Andreas Peterson (31) A
11. STILL GOING STRONG   -v7-   Per Nordlund (14) C
12. ZIG ZAG   -v8-   Linn Hellström (20) B
13. ZACK HORNLINE   -v9-   Jerry Strömstedt (0) D
14. QATRINE GEL   -s6-   Jenny A Björk (4) D
15. CHIEF DELORME   -v9-   Per-Olov Brasar (23) A

V5-4      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       2140 meter autostart

1. BORGA E.T.   -s7-   Rauno Pöllänen (4) D
2. FRISCO FLAME   -v8-   Jimmy Dahlman (18) B
3. RACING HILL   -v8-   Katrin K Frick (21) B
4. APRIL LOVE   -v9-   Åke Sundberg (10) D
5. ÖGDER SPEE   -v10-   Lars Magnusson (18) B
6. CROWN'S RANSOM   -v10-   Fredrik Linder (18) B
7. WOODY HOYT   -v9-   Gustav Wernäng (1) D
8. CHARLES BOKO   -v7-   Erika Åsblom (14) C
9. PARADISE BEACH   -v8-   Maria Jernberg (11) D
10. BOY HORNLINE   -v6-   Billy Svedlund (15) C
11. LOKE SO LOVELY   -s8-   Ann-Charlotte Arnesson (20) B
12. ANTHOLOGIE   -s6-   Joakim Elfving (22) B
13. LEIF LIGHT   -v9-   Bibbi Blom (8) D
14. ROCKET SPEED   -v6-   Helen Åkerlund (25) A
15. RAMONA HALBAK   -s8-   Per Lisell (0) D

V5-5      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       2140 meter autostart

1. MILLION   -v11-   Antti Veteläinen (4) D
2. LADY VICTORY   -s8-   Emil Eriksson (7) D
3. MINIKAT RIVNER   -v10-   Rauno Pöllänen (17) C
4. KISS PRIDE   -v6-   Therese Boström (15) C
5. VIKTOR På KNECKEN   -v9-   Claes Liljeqvist (1) D
6. PRINCE COBOL   -v7-   Jimmy Dahlman (25) A
7. SID THE KID   -v9-   Katrin K Frick (19) B
8. SPIEGELEI   -v8-   Linda Artursson (26) A
9. EKLAS SUPERIOR   -v9-   Fredrik Linder (13) C
10. H.R.ON LINE   -v8-   Åke Sundberg (18) B
11. WALLE KNIGHT   -v9-   Andreas Peterson (13) C
12. J.L.'S BUV   -v10-   Hans G Eriksson (0) D
13. JAPANESE FACE   -v10-   Niclas Hammarström (5) D
14. WINDSHEAR   -v10-   Hans Svedin (12) C
15. BLUE ROCKET   -v12-   Ante Lisell (27) A

V5 resultat Rättvik tisdag 31 maj 2016

Lopp Vinnare Vinnarodds Värde Strukna

Utdelning för V5 på Rättvik tisdag 31 maj 2016

Antal rätt Antal system System Utdelning
Algoritminfo: Rankingen beräknas på följande sätt: först körs en algoritm som ger hästarna poäng baserade på deras allmänna prestationer de senaste fem starterna. Därefter körs resultatet av den algoritmen genom ytterligare en algoritm, som inom det specifika loppet delar upp hästarna i A-, B-, C- och D-hästar.

V5 tips och V5 resultat tisdag 31 maj 2016 Jägersro Trav

Här får du dagens ATG V5 tips tisdag 31 maj 2016 på Jägersro Trav travbana. Vårt V5 tips är i form av en ABCD-ranking av loppens hästar. Du kan välja att se alla hästar med startnummer i en enkel startlista, eller även hästarnas namn samt kuskar i en utökad startlista. Så fort ett lopp är klart, så rapporterar vi om vilken häst som vann, vilket då ger dig dagens ATG V5 resultat tisdag 31 maj 2016.

Baninfo Jägersro Trav: Banlängd: 1000 m, Upplopp: 190 m, Vinklad startvinge: Ja, Open stretch: Nej

Rankingförklaring:  
A-hästar
B-hästar
C-hästar
D-hästar
Struken
         
N (X)
  ← loppets vinnare
V5-1      (A: > 24 B: > 19 C: > 13 D: <= 13 # medel: 16)       2640 meter autostart
5 (29)
1 (27)
3 (23)
6 (21)
2 (18)
9 (16)
10 (15)
7 (12)
11 (10)
12 (4)
4 (1)
8 (0)
V5-2      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       1640 meter autostart
2 (22)
1 (22)
3 (16)
10 (14)
7 (12)
6 (12)
4 (11)
11 (11)
9 (11)
12 (8)
5 (5)
8 (0)
V5-3      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter autostart
11 (29)
7 (24)
14 (24)
1 (23)
12 (19)
13 (19)
3 (18)
6 (18)
4 (17)
2 (14)
9 (10)
8 (8)
10 (8)
5 (5)
V5-4      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       2140 meter autostart
5 (26)
7 (21)
6 (19)
1 (17)
3 (15)
10 (14)
4 (13)
8 (9)
2 (8)
9 (5)
11 (4)
V5-5      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       1640 meter autostart
9 (27)
2 (25)
12 (25)
10 (24)
1 (21)
11 (20)
4 (17)
8 (14)
7 (12)
3 (10)
6 (9)
5 (3)

V5-1      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2640 meter autostart

1. DEVS D'AMERIQUE   -v9-   Stefan Söderkvist (27) A
2. MOONDANCER*   -v7-   Morten Friis (18) C
3. MR HOT SHOT   -h6-   Johnny Takter (23) B
4. MAGNIFICENT FACE   -v7-   Staffan Nilsson (1) D
5. SPEEDY SUS*   -v7-   Axel Jacobsen (29) A
6. NO GELT FACE   -h6-   Markus Waldmüller (21) B
7. STARFIGHTER G.T.   -v9-   Ken Ecce (12) D
8. SPRINGOVER   -h5-   Joakim Lövgren (0) D
9. OWEN FACE   -v5-   Adrian Kolgjini (16) C
10. RONALDO C.N.*   -v8-   Steen Juul (15) C
11. SANDER ESTEREL   -v7-   Mikael Pilenberg (10) D
12. K.A.OLILA   -s6-   Jan E Johansson (4) D

V5-2      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       1640 meter autostart

1. STARO JERSEY SIDE   -v4-   Joakim Lövgren (22) B
2. WONDERBOY*   -v5-   Steen Juul (22) B
3. RED HOT METALIMO   -s4-   Adrian Kolgjini (16) C
4. POT SUCCESS   -v5-   Stefan Söderkvist (11) D
5. YODA T.DREAM   -v4-   Ken Ecce (5) D
6. SON OF DEMON   -v5-   Thomas Uhrberg (12) D
7. PONTZIOPILATA FACE   -v4-   Johnny Takter (12) D
8. VEGA SIMONI*   -s5-   Jens A Hansen (0) D
9. TE QUIERO*   -s4-   Wilhelm Paal (11) D
10. AROS LINE*   -v4-   Birger Jörgensen (14) D
11. RISING FLAME*   -v8-   Flemming Larsen (11) D
12. PEEK'S TURE   -v7-   Johanna Rasmusson (8) D

V5-3      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter autostart

1. CANTAB'S ALFA   -s4-   Johnny Takter (23) B
2. RAZZLE ÅS   -s4-   Sören Boel (14) D
3. M.T.JEWEL   -s5-   Dan-Åke Olsson (18) C
4. OYA   -s5-   Jörgen Sjunnesson (17) C
5. DREAMGIRL HORNLINE   -s4-   Jan Henriksson (5) D
6. GLOBAL RISING   -s5-   Stefan Persson (18) C
7. TOP DE LUXE   -s4-   Thomas Uhrberg (24) B
8. GULLBORGAS FREYA   -s6-   Johan Untersteiner (8) D
9. DIFFERENT IN   -s4-   Fredrik Persson (10) D
10. BE SWEET   -s5-   Stefan Söderkvist (8) D
11. BARKåKS SURPRISE   -s5-   Jens A Hansen (29) A
12. INCREDIBLE H.C.   -s4-   Peter Untersteiner (19) C
13. JULIASTARMANAMANA   -s5-   Ken Ecce (19) C
14. BEACHMOUNTAIN G.   -s4-   Christoffer Eriksson (24) B

V5-4      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter autostart

1. DET äR K.H.K. BOKO   -s6-   Fredrik Persson (17) C
2. SUNBEAM D.K.*   -s7-   Nicolaj Andersen (8) D
3. RACE COWBOYLAND*   -h8-   Morten Friis (15) C
4. SPARKLED FACE   -s7-   Jan Henriksson (13) D
5. VIVO PER LEI   -v7-   Johnny Takter (26) A
6. FOR PLEASURE AS   -h7-   Mario Huber (19) C
7. FELICIA V.E.   -s7-   Johan Untersteiner (21) B
8. BERGSHULTS LEFFE   -v10-   Stefan Persson (9) D
9. COM ÅSTAD   -s7-   Sebastian M Nilsson (5) D
10. PELIKAN TRIO   -s7-   Peter Untersteiner (14) D
11. RAMBO FLEX*   -v8-   Ken Ecce (4) D

V5-5      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       1640 meter autostart

1. NEW STAR POWER*   -s5-   Wilhelm Paal (21) B
2. LILL HUGO   -v6-   Johnny Takter (25) B
3. ALFA TESORO   -v5-   Peter Untersteiner (10) D
4. POPLAR BROLINE   -h4-   Joakim Lövgren (17) C
5. RAINMAN ESON   -v9-   Kevin Oscarsson (3) D
6. CRAZY YEAR ÅS   -v5-   Thomas Uhrberg (9) D
7. YRR   -v4-   Christoffer Eriksson (12) D
8. AHSOKA T.DREAM   -s5-   Jörgen Sjunnesson (14) D
9. PROSERPINE   -v5-   André Eklundh (27) A
10. ROYAL BEE   -v8-   Timo Nyman (24) B
11. ULLALA AMI SALLöV*   -s5-   Ulrik Christoffersen (20) C
12. OKI DOKI FACE   -h5-   Stefan Söderkvist (25) B

V5 resultat Jägersro Trav tisdag 31 maj 2016

Lopp Vinnare Vinnarodds Värde Strukna

Utdelning för V5 på Jägersro Trav tisdag 31 maj 2016

Antal rätt Antal system System Utdelning
Algoritminfo: Rankingen beräknas på följande sätt: först körs en algoritm som ger hästarna poäng baserade på deras allmänna prestationer de senaste fem starterna. Därefter körs resultatet av den algoritmen genom ytterligare en algoritm, som inom det specifika loppet delar upp hästarna i A-, B-, C- och D-hästar.

V5 tips och V5 resultat tisdag 31 maj 2016 Åby

Här får du dagens ATG V5 tips tisdag 31 maj 2016 på Åby travbana. Vårt V5 tips är i form av en ABCD-ranking av loppens hästar. Du kan välja att se alla hästar med startnummer i en enkel startlista, eller även hästarnas namn samt kuskar i en utökad startlista. Så fort ett lopp är klart, så rapporterar vi om vilken häst som vann, vilket då ger dig dagens ATG V5 resultat tisdag 31 maj 2016.

Baninfo Åby: Banlängd: 1000 m, Upplopp: 187 m, Vinklad startvinge: Nej, Open stretch: Ja, dubbla

Rankingförklaring:  
A-hästar
B-hästar
C-hästar
D-hästar
Struken
         
N (X)
  ← loppets vinnare
V5-1      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       2140 meter autostart
3 (23)
2 (19)
6 (17)
12 (16)
9 (15)
10 (13)
11 (12)
4 (11)
7 (11)
1 (10)
8 (8)
5 (1)
V5-2      (A: > 18 B: > 13 C: > 7 D: <= 7 # medel: 10)       2140 meter voltstart
2 (24)
13 (22)
9 (19)
8 (16)
14 (16)
4 (13)
6 (10)
3 (6)
11 (6)
1 (5)
10 (5)
5 (1)
12 (1)
7 (1)
V5-3      (A: > 17 B: > 12 C: > 6 D: <= 6 # medel: 9)       2140 meter voltstart
9 (14)
7 (13)
6 (13)
8 (9)
3 (7)
1 (7)
5 (4)
2 (2)
4 (0)
V5-4      (A: > 23 B: > 18 C: > 12 D: <= 12 # medel: 15)       1640 meter autostart
2 (26)
1 (26)
9 (23)
10 (22)
12 (20)
8 (15)
4 (13)
3 (13)
5 (9)
7 (7)
6 (4)
11 (1)
V5-5      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter voltstart
8 (34)
5 (27)
13 (27)
9 (26)
6 (25)
15 (22)
3 (19)
12 (18)
2 (14)
4 (13)
1 (11)
14 (10)
7 (7)
10 (4)
11 (3)

V5-1      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter autostart

1. HALLELUJAH   -v5-   Stefan Söderkvist (10) D
2. PALJETT   -s5-   Christoffer Eriksson (19) C
3. COMMENDATORE   -v4-   Mathias Alm (23) B
4. FRISCO RUNNER   -v4-   Carl Johan Jepson (11) D
5. DEALWITHAKISS   -s3-   Peter Untersteiner (1) D
6. STINTAN   -s5-   Carlos Söderström (17) C
7. BöCKMANN*   -h3-   Jeppe Juel (11) D
8. ÅHLUNDA JAZZAMATAZ   -s5-   Rune Petersson (8) D
9. CARBUREIGHTR   -v4-   Dagfinn Aarum (15) C
10. MELLBY DONNA   -s4-   Glenn H Persson (13) D
11. LOTUSGRACE   -s4-   Johan Untersteiner (12) D
12. VOODOO CHILE   -s4-   Håkan E Johansson (16) C

V5-2      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter voltstart

1. MR GOODWIN   -h3-   Peter Ingves (5) D
2. COME AND KICK   -v4-   Christoffer Eriksson (24) B
3. QUITE A CATCH   -v6-   Carl Johan Jepson (6) D
4. RISTRETTO   -v4-   Johan L Sundgren (13) D
5. LINDA T.J.   -s3-   Peter Untersteiner (1) D
6. EKEBO EASY   -h4-   Rune Petersson (10) D
7. FLIRT FORTUNA   -h4-   Stefan Söderkvist (1) D
8. MACRO STAR   -v4-   Jeppe Juel (16) C
9. J.H.MANNERHEIM   -v3-   Stefan Persson (19) C
10. CRISPI'S MEMORY   -s4-   Lars-Göran Johansson (5) D
11. ALPHA PEAK*   -h4-   Flemming Jensen (6) D
12. ÄLVGåRDENS FUXI T.   -s4-   Conny Gustafsson (1) D
13. MåLARESVEN   -h3-   Dagfinn Aarum (22) B
14. ENJOY'S MISS LI   -s3-   Daniel Karlsson (16) C

V5-3      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter voltstart

1. SYMPHONIE TEEMER   -s3-   Johnny Takter (7) D
2. MISSOURI LEEJS   -s3-   Robert A Kerttu (2) D
3. BELISMA   -s3-   Christoffer Eriksson (7) D
4. BOULEVARD*   -s3-   Jeppe Juel (0) D
5. MAREMMA SOCK   -s3-   Niclas Stenquist (4) D
6. OPTIMUM DRAGONFLY   -s3-   Peter Untersteiner (13) D
7. URSULA M.P.   -s3-   Magnus Dahlén (13) D
8. PEAT CHIMNEY   -s3-   Stefan Söderkvist (9) D
9. FARIDAH STING   -s3-   Anders Christiansson (14) D

V5-4      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       1640 meter autostart

1. CAFU BOKO   -v4-   Jens Laursen (26) A
2. VIOLA KIWIN   -s5-   André Eklundh (26) A
3. BJöRKöS MINESSA   -s7-   Rune Petersson (13) D
4. SCORPION KISS   -v5-   Thomas Dalborg (13) D
5. CLEOPATRA SISU   -s4-   Glenn H Persson (9) D
6. PRINCE OF LADDIE   -v6-   Christoffer Eriksson (4) D
7. HORNBäCKENS LISA   -s6-   Carl Johan Jepson (7) D
8. FANCY FLAIR   -s4-   Jörgen Sjunnesson (15) C
9. FOXY BROWN   -s4-   Magnus Dahlén (23) B
10. MISTER CANE   -v6-   Stefan Söderkvist (22) B
11. MANFRED BROLINE   -v7-   Dagfinn Aarum (1) D
12. ROCK STAR FOUGETT   -s7-   Johnny Takter (20) C

V5-5      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter voltstart

1. PACIFIC FACE   -v4-   Giuseppe Lubrano (11) D
2. TUXEDO SAM   -v6-   Carlos Söderström (14) D
3. ROCKY FORCE   -v8-   Kent Karlsson (19) C
4. GLORIUS MAN   -v6-   Malin Asklund (13) D
5. FICKLE SHINE   -s5-   Johnny Takter (27) A
6. FLOWMATE   -s7-   Stefan Söderkvist (25) B
7. MAMBA O.K.   -v10-   Lars-Göran Johansson (7) D
8. GOAL TOOMA   -v6-   Christoffer Eriksson (34) A
9. NICK SISU   -v6-   Maria Elfstrand (26) A
10. HOTTINYTIMOTHY   -v6-   Daniel Karlsson (4) D
11. ALLYHILLS ZORIONO   -v6-   Conny Gustafsson (3) D
12. HARKERöDS MIMMI   -s4-   Thomas Dalborg (18) C
13. TOIVO H.V.   -v6-   Carl Johan Jepson (27) A
14. BENEDICTUS RICH   -v8-   Alf Johansson (10) D
15. NAJS WALK OF FAME   -v6-   Peter Ingves (22) B

V5 resultat Åby tisdag 31 maj 2016

Lopp Vinnare Vinnarodds Värde Strukna

Utdelning för V5 på Åby tisdag 31 maj 2016

Antal rätt Antal system System Utdelning
Algoritminfo: Rankingen beräknas på följande sätt: först körs en algoritm som ger hästarna poäng baserade på deras allmänna prestationer de senaste fem starterna. Därefter körs resultatet av den algoritmen genom ytterligare en algoritm, som inom det specifika loppet delar upp hästarna i A-, B-, C- och D-hästar.

V5 tips och V5 resultat tisdag 31 maj 2016 Forus

Här får du dagens ATG V5 tips tisdag 31 maj 2016 på Forus travbana. Vårt V5 tips är i form av en ABCD-ranking av loppens hästar. Du kan välja att se alla hästar med startnummer i en enkel startlista, eller även hästarnas namn samt kuskar i en utökad startlista. Så fort ett lopp är klart, så rapporterar vi om vilken häst som vann, vilket då ger dig dagens ATG V5 resultat tisdag 31 maj 2016.
Rankingförklaring:  
A-hästar
B-hästar
C-hästar
D-hästar
Struken
         
N (X)
  ← loppets vinnare
V5-1      (A: > 18 B: > 13 C: > 7 D: <= 7 # medel: 10)       2040 meter autostart
2 (18)
8 (17)
4 (16)
9 (13)
6 (11)
7 (10)
3 (6)
10 (4)
5 (2)
1 (1)
V5-2      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       2040 meter autostart
11 (23)
4 (22)
6 (20)
5 (20)
9 (15)
7 (13)
8 (10)
1 (8)
10 (7)
2 (5)
3 (4)
V5-3      (A: > 17 B: > 12 C: > 6 D: <= 6 # medel: 9)       2040 meter autostart
6 (16)
1 (16)
2 (11)
3 (10)
7 (9)
9 (7)
4 (5)
8 (5)
10 (3)
5 (3)
V5-4      (A: > 24 B: > 19 C: > 13 D: <= 13 # medel: 16)       2040 meter voltstart
12 (30)
11 (27)
9 (25)
4 (25)
6 (20)
10 (17)
13 (16)
2 (15)
8 (13)
3 (10)
7 (6)
5 (5)
1 (3)
V5-5      (A: > 19 B: > 14 C: > 8 D: <= 8 # medel: 11)       2040 meter autostart
10 (22)
8 (18)
1 (17)
9 (13)
3 (12)
7 (11)
6 (8)
5 (7)
2 (7)
11 (3)
4 (1)

V5-1      (A: > 19 B: > 14 C: > 8 D: <= 8 # medel: 11)       2040 meter autostart

1. QUILLITY'S CHIP*   -h10-   Harald Inge Hagen (1) D
2. JET CORAL*   -v5-   Åsbjørn Tengsareid (18) B
3. QUANTILLUS*   -v7-   Geir Gudmestad (6) D
4. JE T'AIME WINNER*   -v7-   Gunleif Tollefsen (16) B
5. AQUA IMPRESSION*   -v8-   Einar Nedrebø (2) D
6. CRYSTAL OCCAGNES*   -v7-   Geir Mikkelsen (11) C
7. REVENTON*   -v7-   Kenneth Handeland (10) C
8. LUCKY CORAL*   -h7-   Pål Buer (17) B
9. SILAS HOVMAND*   -v7-   Svein Ove Wassberg (13) C
10. JULIANO'S PRIDE*   -v7-   Jørn Bjaanes (4) D

V5-2      (A: > 19 B: > 14 C: > 8 D: <= 8 # medel: 11)       2040 meter autostart

1. GOLDA BALLERINA*   -s6-   Gunleif Tollefsen (8) D
2. KATIE M.B.*   -s6-   Rune Wiig (5) D
3. I.D. VISUALISTIC*   -s4-   Geir Mikkelsen (4) D
4. TOURANDOT O.K.*   -s4-   Pål Buer (22) A
5. SPENDA HELMAX*   -v5-   Svein Ove Wassberg (20) A
6. JOE FRAZIER*   -v5-   Einar Nedrebø (20) A
7. SOME KIND OF MONSTER*   -v5-   Tom Erga (13) C
8. ROCKETTOTHESKY*   -s6-   Åsbjørn Tengsareid (10) C
9. I AM HAPPY*   -v4-   Atle Erga (15) B
10. CANDY GIRL*   -s6-   Johan Kringeland Eriksen (7) D
11. BARONESSE HOOVES*   -s5-   Jørn Bjaanes (23) A

V5-3      (A: > 19 B: > 14 C: > 8 D: <= 8 # medel: 11)       2040 meter autostart

1. XANTE*   -h4-   Åsbjørn Tengsareid (16) B
2. SUPER ORLANDO*   -v4-   Atle Erga (11) C
3. THE GREAT K.*   -v6-   Pål Buer (10) C
4. JAKSON'S MUSCLES*   -v3-   Rune Wiig (5) D
5. BIWA*   -s4-   Harald Inge Hagen (3) D
6. LUCKY FIGHTER*   -s4-   Tor Leiv Gudmestad (16) B
7. HEZ MY PRIDE*   -v5-   Tom Erga (9) C
8. RIO SUN*   -h5-   Geir Mikkelsen (5) D
9. LADY TOY STAR*   -s4-   Jimmy Vatland (7) D
10. ECK BLACK ATTACK*   -s6-   Svein Ove Wassberg (3) D

V5-4      (A: > 19 B: > 14 C: > 8 D: <= 8 # medel: 11)       2040 meter voltstart

1. VERDALS FAXå*   -s4-   Einar Nedrebø (3) D
2. MOTVEIT KOSå*   -s6-   Pål Buer (15) B
3. HADLAND JERKSON*   -v5-   Kjetil Djøseland (10) C
4. GODTEPåSEN*   -h4-   Rune Wiig (25) A
5. VALLE INDIANNA*   -s5-   Martin Soma (5) D
6. GOMNES PRINSESSA*   -s4-   Johan Kringeland Eriksen (20) A
7. MONARKEN*   -v5-   Geir Mikkelsen (6) D
8. FLYT ELDEN PRINS*   -v6-   Geir Gudmestad (13) C
9. NESVIK SPIK'N*   -v6-   Tom Erga (25) A
10. KRINGELANDESTER*   -s6-   Kurt Magne Lauvsnes (17) B
11. SINDY LøPER*   -s7-   Åsbjørn Tengsareid (27) A
12. KARMLAND SIV*   -s4-   Svein Ove Wassberg (30) A
13. KOLNES TERNA*   -s10-   Karsten Solberg (16) B

V5-5      (A: > 19 B: > 14 C: > 8 D: <= 8 # medel: 11)       2040 meter autostart

1. EMILIO SCOTT*   -h5-   Åsbjørn Tengsareid (17) B
2. MASIVE REBELLION*   -v6-   Svein Ove Wassberg (7) D
3. GLOBAL RETRO*   -s5-   Kenneth Handeland (12) C
4. TEXAS CHILI*   -v6-   Pål Buer (1) D
5. MISS MADONNA*   -s6-   Lars Kristian Løkken (7) D
6. BROTHER WILLIAMS*   -v5-   Eirik Sund (8) D
7. LUCKY RUN*   -s6-   Tor Leiv Gudmestad (11) C
8. BENOIT VA BENE*   -v5-   Tom Erga (18) B
9. KATHY HOOVES*   -s5-   Geir Mikkelsen (13) C
10. I AM THE TIGER*   -v5-   Rune Wiig (22) A
11. FAMOUS TILE*   -s9-   Johan Kringeland Eriksen (3) D

V5 resultat Forus tisdag 31 maj 2016

Lopp Vinnare Vinnarodds Värde Strukna

Utdelning för V5 på Forus tisdag 31 maj 2016

Antal rätt Antal system System Utdelning
Algoritminfo: Rankingen beräknas på följande sätt: först körs en algoritm som ger hästarna poäng baserade på deras allmänna prestationer de senaste fem starterna. Därefter körs resultatet av den algoritmen genom ytterligare en algoritm, som inom det specifika loppet delar upp hästarna i A-, B-, C- och D-hästar.

V4 tips och V4 resultat tisdag 31 maj 2016 Åby

Här får du dagens ATG V4 tips tisdag 31 maj 2016 på Åby travbana. Vårt V4 tips är i form av en ABCD-ranking av loppens hästar. Du kan välja att se alla hästar med startnummer i en enkel startlista, eller även hästarnas namn samt kuskar i en utökad startlista. Så fort ett lopp är klart, så rapporterar vi om vilken häst som vann, vilket då ger dig dagens ATG V4 resultat tisdag 31 maj 2016.

Baninfo Åby: Banlängd: 1000 m, Upplopp: 187 m, Vinklad startvinge: Nej, Open stretch: Ja, dubbla

Rankingförklaring:  
A-hästar
B-hästar
C-hästar
D-hästar
Struken
         
N (X)
  ← loppets vinnare
V4-1      (A: > 24 B: > 19 C: > 13 D: <= 13 # medel: 16)       2140 meter autostart
3 (25)
10 (24)
5 (23)
2 (19)
11 (17)
8 (16)
12 (16)
7 (15)
1 (14)
9 (9)
4 (8)
6 (7)
V4-2      (A: > 24 B: > 19 C: > 13 D: <= 13 # medel: 16)       2140 meter autostart
10 (24)
3 (23)
14 (23)
11 (20)
12 (19)
2 (18)
9 (17)
5 (14)
6 (10)
1 (7)
4 (7)
7 (6)
13 (0)
8 (0)
15 (0)
V4-3      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       1640 meter autostart
8 (30)
7 (28)
1 (25)
4 (19)
9 (17)
2 (16)
12 (15)
3 (14)
5 (12)
6 (11)
10 (9)
11 (9)
V4-4      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       2640 meter autostart
2 (27)
9 (21)
4 (20)
8 (18)
6 (15)
7 (13)
5 (8)
1 (8)
10 (6)
11 (5)
3 (5)

V4-1      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       2140 meter autostart

1. ZOLA GRAND CRU   -s4-   Thomas Dalborg (14) C
2. COOL BELLA   -s4-   Peter Ingves (19) B
3. LOVELY MORIQUE   -s7-   Anders Christiansson (25) A
4. AL'S BARBARBAR   -s5-   Johan Untersteiner (8) D
5. LADY LUCK   -s4-   Stefan Persson (23) A
6. BELIZE BRODDA   -s7-   André Eklundh (7) D
7. ROLY POLY   -s6-   Carl Johan Jepson (15) C
8. CARLOS MERCI   -s4-   Peter Untersteiner (16) C
9. CAMILLA SISU   -s5-   Johnny Takter (9) D
10. HELENA KLIPP   -s4-   Bo Falsig (24) A
11. DATS DONCELLA   -s5-   Jörgen Sjunnesson (17) B
12. BOWLING KARMA   -s4-   Stefan Söderkvist (16) C

V4-2      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       2140 meter autostart

1. TURBOY   -v4-   Anders Svanstedt (7) D
2. STARBEC'S WHISKY   -v5-   Johnny Takter (18) B
3. CALYPSO AM   -h4-   Stefan Söderkvist (23) A
4. DREAMBOY HORNLINE   -v4-   Jan Henriksson (7) D
5. WHITESOCKSSPIRIT   -h5-   Jens Laursen (14) C
6. STUCK ON JOE   -v4-   Thomas Dalborg (10) D
7. MADE AVE MARIA   -s5-   Peter Ingves (6) D
8. BRAVO MAGIC LOVE   -s6-   Robert A Kerttu (0) D
9. SMOKEY HERMAN   -v4-   Johan Untersteiner (17) B
10. PARDON*   -v4-   Jeppe Juel (24) A
11. FALCO DI QUATTRO   -h4-   Christoffer Eriksson (20) B
12. DOGGE STING   -v5-   André Eklundh (19) B
13. BUGATTI S.L.   -s5-   Carl Johan Jepson (0) D
14. WIKILEAKS   -h6-   Emil Wulcan (23) A
15. WHY NOT SENSATION   -v5-   Peter Untersteiner (0) D

V4-3      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       1640 meter autostart

1. ENJOY CHOCOLATE   -v5-   Christoffer Eriksson (25) A
2. DOKONJO   -v6-   Mikael Å Linderoth (16) C
3. TONY BOY   -v8-   Bo Falsig (14) C
4. THAI SIMONI   -v6-   Jörgen Sjunnesson (19) B
5. SNOW ANGEL   -s6-   Johan Untersteiner (12) C
6. SONIA'S DREAM   -s6-   Marcus Hultman (11) C
7. QUINTESSENSE   -s7-   Flemming Jensen (28) A
8. TRITON NEERGåRD*   -v6-   Jeppe Juel (30) A
9. JOCKE B.   -v9-   Dagfinn Aarum (17) B
10. ALFLINE   -v8-   Håkan K Persson (9) D
11. DEX DEXTER*   -v5-   Peter Untersteiner (9) D
12. KAPRIFOL C.D.   -s9-   Thomas Dalborg (15) C

V4-4      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       2640 meter autostart

1. RED HAWK   -v8-   Mikael Å Linderoth (8) D
2. BOLIDE DE BRY   -v5-   Christoffer Eriksson (27) A
3. FINAL JAM   -v7-   Carl Johan Jepson (5) D
4. STANDS TO REASON   -v7-   Johnny Takter (20) B
5. SAARI IN ACTION   -s8-   Jörgen Sjunnesson (8) D
6. HALLAS JUDEX   -v7-   Jan Henriksson (15) C
7. LOKE CHIBABBA   -s6-   Håkan K Persson (13) C
8. BOOGIE MAN   -v8-   Peter Edberg (18) B
9. REMAIN GARBO*   -v8-   Flemming Jensen (21) B
10. WILDA TIGERN JACK   -v6-   Johan Untersteiner (6) D
11. LINUS WIBB   -v6-   Stefan Söderkvist (5) D

V4 resultat Åby tisdag 31 maj 2016

Lopp Vinnare Vinnarodds Värde Strukna
Lopp 1 1 2.  Cool Bella (Peter Ingves) 2.  Cool Bella 3.4 71 kr
Lopp 2 2 3.  Calypso Am (Stefan Söderkvist) 3.  Calypso Am 6 420 kr 13, 8, 15
Lopp 3 3 8.  Triton Neergård* (Jeppe Juel) 8.  Triton Neergård* 3.7 683 kr

Utdelning för V4 på Åby tisdag 31 maj 2016

Antal rätt Antal system System Utdelning
Algoritminfo: Rankingen beräknas på följande sätt: först körs en algoritm som ger hästarna poäng baserade på deras allmänna prestationer de senaste fem starterna. Därefter körs resultatet av den algoritmen genom ytterligare en algoritm, som inom det specifika loppet delar upp hästarna i A-, B-, C- och D-hästar.

V4 tips och V4 resultat tisdag 31 maj 2016 Vincennes

Här får du dagens ATG V4 tips tisdag 31 maj 2016 på Vincennes travbana. Vårt V4 tips är i form av en ABCD-ranking av loppens hästar. Du kan välja att se alla hästar med startnummer i en enkel startlista, eller även hästarnas namn samt kuskar i en utökad startlista. Så fort ett lopp är klart, så rapporterar vi om vilken häst som vann, vilket då ger dig dagens ATG V4 resultat tisdag 31 maj 2016.
Rankingförklaring:  
A-hästar
B-hästar
C-hästar
D-hästar
Struken
         
N (X)
  ← loppets vinnare
V4-1      (A: > 24 B: > 19 C: > 13 D: <= 13 # medel: 16)       2700 meter voltstart
11 (30)
1 (23)
8 (23)
9 (22)
13 (22)
10 (21)
14 (21)
15 (19)
3 (15)
7 (10)
2 (10)
4 (9)
6 (9)
5 (6)
12 (6)
V4-2      (A: > 28 B: > 23 C: > 17 D: <= 17 # medel: 20)       2700 meter voltstart
9 (36)
3 (28)
7 (27)
10 (26)
13 (24)
11 (23)
6 (19)
5 (19)
8 (19)
12 (15)
1 (12)
2 (10)
14 (8)
4 (7)
V4-3      (A: > 19 B: > 14 C: > 8 D: <= 8 # medel: 11)       2850 meter voltstart
5 (18)
4 (15)
6 (12)
8 (11)
7 (9)
2 (9)
9 (8)
1 (4)
3 (0)
V4-4      (A: > 20 B: > 15 C: > 9 D: <= 9 # medel: 12)       2200 meter voltstart
5 (21)
7 (17)
6 (16)
8 (14)
2 (13)
9 (9)
4 (8)
1 (7)
3 (2)

V4-1      (A: > 20 B: > 15 C: > 9 D: <= 9 # medel: 12)       2700 meter voltstart

1. CARAT GEDE*   -h4-   A Pillon (23) A
2. CUIZZY SMILING*   -h4-   M Abrivard (10) C
3. CE BELLO ROMAIN*   -v4-   L Delanoe (15) C
4. CRACK DU FRUITIER*   -v4-   J Bruneau (9) D
5. CYPRES DU MONT*   -h4-   P.PH Ploquin (6) D
6. CHEF DE BRY*   -h4-   R Derieux (9) D
7. CANDIDAT D'ORTIGE*   -h4-   M Mottier (10) C
8. CADOR DE BABEL*   -h4-   F Nivard (23) A
9. CHURROS*   -h4-   S Ernault (22) A
10. CAPTAIN SPARROW*   -h4-   U Nordin (21) A
11. CLEANGAME*   -v4-   E Raffin (30) A
12. CYRUS DE CAYOLA*   -h4-   V Brazon (6) D
13. CLYDE DE LA ROCHE*   -v4-   D Bonne (22) A
14. CRAZY DREAM*   -v4-   Y Boireau (21) A
15. CHOOMY DELADOU*   -h4-   G Gelormini (19) B

V4-2      (A: > 20 B: > 15 C: > 9 D: <= 9 # medel: 12)       2700 meter voltstart

1. BON IVER*   -v5-   N Pacha (12) C
2. BABAKSOL*   -v5-   K Leblanc (10) C
3. BEL AIR*   -v5-   J Melis macias (28) A
4. BELLAGIO BOND*   -v5-   N Mortagne (7) D
5. BOLIDE DU GUET*   -h5-   T Calo (19) B
6. BENURO D'AUVILLIER*   -v5-   E Douaneau (19) B
7. BRACO DES MOISSONS*   -v5-   M Pean (27) A
8. BYRON DU KLAU*   -v5-   J.M Le cerf (19) B
9. BAMBINO DES FLOTS*   -h5-   J Almin (36) A
10. BOUQUET DE LARRE*   -v5-   B Bonne (26) A
11. BAMBOU DE CALVI*   -v5-   F Poisson (23) A
12. BEAU DE GRIMOULT*   -v5-   J Bordas (15) C
13. BESTOTEL BEZEVILLE*   -h5-   A Doyere (24) A
14. BERLIOZ GRIFF*   -v5-   J Grandin (8) D

V4-3      (A: > 20 B: > 15 C: > 9 D: <= 9 # medel: 12)       2850 meter voltstart

1. BEA DE CHANTEREINE*   -s5-   A Lamy (4) D
2. BOTANIE*   -s5-   A Abrivard (9) D
3. BOHEMIAN RHAPSODY*   -s5-   C Levesque (0) D
4. BARIANE JAMES*   -s5-   F Nivard (15) C
5. BEGUM FROMENTRO*   -s5-   M Mottier (18) B
6. BON COPAIN*   -h5-   D Bonne (12) C
7. BELLISSIMA FRANCE*   -s5-   M Abrivard (9) D
8. BAJAZET*   -h5-   E Raffin (11) C
9. BISCUIT DELAVERA*   -h5-   Cl Frecelle (8) D

V4-4      (A: > 20 B: > 15 C: > 9 D: <= 9 # medel: 12)       2200 meter voltstart

1. DIPLOMATIC DEAL*   -h3-   F Senet (7) D
2. DAAN VELOCE*   -h3-   F Nivard (13) C
3. DOUGLAS DU GITE*   -h3-   D Bonne (2) D
4. DERBY DE SOUVIGNE*   -v3-   M Lenoir (8) D
5. DJANGO VICTORY*   -h3-   A Abrivard (21) A
6. DADDY WOOD*   -h3-   G Gelormini (16) B
7. DIABLE DE VAUVERT*   -h3-   B Le beller (17) B
8. DISCOURS JOYEUX*   -h3-   S Ernault (14) C
9. DERBY D'AUVRECY*   -h3-   D Locqueneux (9) D

V4 resultat Vincennes tisdag 31 maj 2016

Lopp Vinnare Vinnarodds Värde Strukna

Utdelning för V4 på Vincennes tisdag 31 maj 2016

Antal rätt Antal system System Utdelning
Algoritminfo: Rankingen beräknas på följande sätt: först körs en algoritm som ger hästarna poäng baserade på deras allmänna prestationer de senaste fem starterna. Därefter körs resultatet av den algoritmen genom ytterligare en algoritm, som inom det specifika loppet delar upp hästarna i A-, B-, C- och D-hästar.

V4 tips och V4 resultat tisdag 31 maj 2016 Eskilstuna

Här får du dagens ATG V4 tips tisdag 31 maj 2016 på Eskilstuna travbana. Vårt V4 tips är i form av en ABCD-ranking av loppens hästar. Du kan välja att se alla hästar med startnummer i en enkel startlista, eller även hästarnas namn samt kuskar i en utökad startlista. Så fort ett lopp är klart, så rapporterar vi om vilken häst som vann, vilket då ger dig dagens ATG V4 resultat tisdag 31 maj 2016.

Baninfo Eskilstuna: Banlängd: 1000 m, Upplopp: 182 m, Vinklad startvinge: Nej, Open stretch: Nej

Rankingförklaring:  
A-hästar
B-hästar
C-hästar
D-hästar
Struken
         
N (X)
  ← loppets vinnare
V4-1      (A: > 26 B: > 21 C: > 15 D: <= 15 # medel: 18)       2140 meter voltstart
10 (28)
9 (27)
12 (26)
11 (24)
7 (21)
2 (21)
13 (20)
14 (19)
8 (14)
3 (14)
5 (13)
15 (13)
6 (13)
4 (10)
1 (3)
V4-2      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       2140 meter autostart
3 (22)
4 (18)
6 (16)
8 (16)
11 (15)
7 (14)
10 (13)
9 (13)
2 (11)
12 (9)
5 (7)
1 (2)
V4-3      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter autostart
9 (26)
13 (24)
10 (23)
7 (23)
5 (22)
15 (22)
6 (19)
12 (17)
8 (16)
4 (15)
14 (12)
11 (12)
3 (9)
1 (2)
2 (0)
V4-4      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       3140 meter voltstart
14 (34)
9 (27)
12 (24)
11 (20)
6 (20)
1 (20)
8 (19)
2 (17)
7 (13)
3 (11)
5 (11)
13 (11)
10 (9)
4 (7)

V4-1      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter voltstart

1. CONFIDENT CHIP   -s4-   Nicklas Westerholm (3) D
2. FEEL THE MUSCLE   -s4-   Jim Oscarsson (21) B
3. CHACHA SISU   -s4-   Ulf Ohlsson (14) D
4. STELLA PONA   -s4-   Jorma Kontio (10) D
5. MEET ME ONLINE   -s7-   Torbjörn Jansson (13) D
6. SWEET STAR   -s6-   Kenneth Haugstad (13) D
7. FANTASTIC FOUR   -s4-   Göran Lång (21) B
8. BEAUTYS BABY   -s5-   Daniel Olsson (14) D
9. EXPONA   -s5-   Henrik Nilsson (27) A
10. KITSPIRIT   -s5-   Troels Andersen (28) A
11. ZCARY LEG   -s5-   Sune L Nilsson (24) B
12. ORDER BY HEAVEN   -s4-   Lars D Carlson (26) A
13. ARMS AND LEGS   -s6-   Mattias Djuse (20) C
14. MAY GRACE   -s5-   Markus B Svedberg (19) C
15. HAPPY OURS   -s5-   Tony Wallin (13) D

V4-2      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter autostart

1. UNDIES   -h3-   Örjan Kihlström (2) D
2. LUKSOM   -h3-   Jörgen Westholm (11) D
3. INGROSSO   -v3-   Ulf Ohlsson (22) B
4. ON THE LINE   -v3-   Markus B Svedberg (18) C
5. IMAKEYOUPROUD   -v3-   Jennifer Tillman (7) D
6. M.T.LINDSEY   -s3-   Daniel Olsson (16) C
7. ARCTIC LORD*   -h3-   Jorma Kontio (14) D
8. PERFECT DYNAMITE   -v3-   Kaj Widell (16) C
9. RAIJIN FACE   -h3-   Torbjörn Jansson (13) D
10. STAR TREATMENT   -s3-   Kenneth Haugstad (13) D
11. MELLBY EMPIRE   -v3-   Erik Adielsson (15) C
12. GLOBAL TAILWIND   -v3-   Jörgen S Eriksson (9) D

V4-3      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       2140 meter autostart

1. CEZANNE BOKO   -s7-   Nicklas Westerholm (2) D
2. CANMORE B.F.   -s4-   Ulf Ohlsson (0) D
3. MOONSHINE ALL OVER   -s5-   Peter G Norman (9) D
4. GLOBAL RUNAWAY   -s5-   Martin P Djuse (15) C
5. MYSTIC ILLUSION   -s5-   Kenneth Haugstad (22) B
6. SUNDSHOLMS FATIMA   -s5-   Klaus Kern (19) C
7. AUGUSTA   -s6-   Tony Wallin (23) B
8. TIA MARIA LASCAUX   -s8-   Mattias Djuse (16) C
9. NIRVANA BROLINE   -s6-   Daniel Olsson (26) A
10. UTAC   -s5-   Jörgen S Eriksson (23) B
11. NAVAJ BRODDA   -s5-   Kaj Widell (12) D
12. BEAR GLIDE   -s6-   Jorma Kontio (17) C
13. ERICA   -s6-   Torbjörn Jansson (24) B
14. OCCASIONE FONT   -s8-   Tino Ärling (12) D
15. C.C.QUEEN*   -s6-   Olle Goop (22) B

V4-4      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       3140 meter voltstart

1. IPPON FUTURA   -v6-   Martin P Djuse (20) C
2. OPUS MIND   -v8-   Håkan Pettersson (17) C
3. SPOT BI   -v5-   Kenneth Haugstad (11) D
4. SAPAJOU   -v5-   Erik Adielsson (7) D
5. TENZING   -v6-   Hans-Owe Sundberg (11) D
6. HOT PRINCE   -v6-   Anna-Karin Rundqvist (20) C
7. JARTINEC   -h6-   Troels Andersen (13) D
8. ALFA LIGHT   -v7-   Ulf Ohlsson (19) C
9. CADDIE HIT   -v7-   Mattias Djuse (27) A
10. IMMER FRI   -v7-   Petter Karlsson (9) D
11. GOLDEN BOWL   -h7-   Jennifer Tillman (20) C
12. JULIO DE LUXE   -v7-   Jimmy Nilsson (24) B
13. SUCH A FEELING   -v9-   Christian Riedl (11) D
14. TEQUILA PALEMA   -s7-   Claes Sjöström (34) A

V4 resultat Eskilstuna tisdag 31 maj 2016

Lopp Vinnare Vinnarodds Värde Strukna

Utdelning för V4 på Eskilstuna tisdag 31 maj 2016

Antal rätt Antal system System Utdelning
Algoritminfo: Rankingen beräknas på följande sätt: först körs en algoritm som ger hästarna poäng baserade på deras allmänna prestationer de senaste fem starterna. Därefter körs resultatet av den algoritmen genom ytterligare en algoritm, som inom det specifika loppet delar upp hästarna i A-, B-, C- och D-hästar.

V4 tips och V4 resultat tisdag 31 maj 2016 Jägersro Trav

Här får du dagens ATG V4 tips tisdag 31 maj 2016 på Jägersro Trav travbana. Vårt V4 tips är i form av en ABCD-ranking av loppens hästar. Du kan välja att se alla hästar med startnummer i en enkel startlista, eller även hästarnas namn samt kuskar i en utökad startlista. Så fort ett lopp är klart, så rapporterar vi om vilken häst som vann, vilket då ger dig dagens ATG V4 resultat tisdag 31 maj 2016.

Baninfo Jägersro Trav: Banlängd: 1000 m, Upplopp: 190 m, Vinklad startvinge: Ja, Open stretch: Nej

Rankingförklaring:  
A-hästar
B-hästar
C-hästar
D-hästar
Struken
         
N (X)
  ← loppets vinnare
V4-1      (A: > 23 B: > 18 C: > 12 D: <= 12 # medel: 15)       2140 meter autostart
11 (27)
2 (25)
4 (21)
12 (18)
7 (15)
5 (14)
6 (13)
8 (12)
3 (10)
1 (6)
9 (4)
10 (0)
V4-2      (A: > 25 B: > 20 C: > 14 D: <= 14 # medel: 17)       1640 meter autostart
4 (29)
10 (28)
9 (26)
8 (21)
5 (18)
1 (16)
3 (15)
11 (14)
2 (7)
6 (7)
7 (1)
V4-3      (A: > 24 B: > 19 C: > 13 D: <= 13 # medel: 16)       2640 meter autostart
5 (29)
1 (27)
3 (23)
6 (21)
2 (18)
9 (16)
10 (15)
7 (12)
11 (10)
12 (4)
4 (1)
8 (0)
V4-4      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       1640 meter autostart
2 (22)
1 (22)
3 (16)
10 (14)
6 (12)
7 (12)
9 (11)
4 (11)
11 (11)
12 (8)
5 (5)
8 (0)

V4-1      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       2140 meter autostart

1. UPLAND KRONOS*   -s3-   Lutfi Kolgjini (6) D
2. BEAR BY THE DAY   -v4-   Peter Untersteiner (25) A
3. RALLY DAGNY   -s4-   André Eklundh (10) D
4. SKYLANE   -v4-   Markus Waldmüller (21) B
5. NONSTOP CHERI   -v4-   Christoffer Eriksson (14) C
6. ARTHUR HALBAK*   -v4-   Jens A Hansen (13) C
7. HERAKLEITOS F.   -h4-   Johnny Takter (15) C
8. SCORPION'S DREAM   -v4-   Adrian Kolgjini (12) C
9. TEDIOUS   -s4-   Martijn de Haan (4) D
10. A PERFECT TORKDAHL*   -v4-   Steen Juul (0) D
11. COUNTDOWN FOUGETT   -v5-   Stefan Söderkvist (27) A
12. THE YANKEE   -v4-   Niklas Lindblad (18) B

V4-2      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       1640 meter autostart

1. EL NINO GAMMA   -v6-   Stephanie J Werder (16) C
2. KALLSUP   -v5-   Ronnie Fyhr (7) D
3. KILLER QUEEN MELON   -s5-   Ulf Bergström (15) C
4. JETER   -v6-   Lars Jönsson (29) A
5. BLIXTEN MCQUEEN   -v9-   Oscar Uhrberg (18) B
6. ANOTHER CASANOVA   -v9-   Robert Andersson (7) D
7. BADLY DRAWN BOY   -v12-   Sven Stenkilsson (1) D
8. AGRIPPINA   -s8-   Bo Örberg (21) B
9. NOSTRADAMUS FACE   -v6-   Tommy Holmgren (26) A
10. PACIFICATOR   -v7-   Mikael Dahlqvist (28) A
11. GLOBAL PARANOIA   -s6-   Mikael A Lindblad (14) C

V4-3      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       2640 meter autostart

1. DEVS D'AMERIQUE   -v9-   Stefan Söderkvist (27) A
2. MOONDANCER*   -v7-   Morten Friis (18) B
3. MR HOT SHOT   -h6-   Johnny Takter (23) A
4. MAGNIFICENT FACE   -v7-   Staffan Nilsson (1) D
5. SPEEDY SUS*   -v7-   Axel Jacobsen (29) A
6. NO GELT FACE   -h6-   Markus Waldmüller (21) B
7. STARFIGHTER G.T.   -v9-   Ken Ecce (12) C
8. SPRINGOVER   -h5-   Joakim Lövgren (0) D
9. OWEN FACE   -v5-   Adrian Kolgjini (16) C
10. RONALDO C.N.*   -v8-   Steen Juul (15) C
11. SANDER ESTEREL   -v7-   Mikael Pilenberg (10) D
12. K.A.OLILA   -s6-   Jan E Johansson (4) D

V4-4      (A: > 21 B: > 16 C: > 10 D: <= 10 # medel: 13)       1640 meter autostart

1. STARO JERSEY SIDE   -v4-   Joakim Lövgren (22) A
2. WONDERBOY*   -v5-   Steen Juul (22) A
3. RED HOT METALIMO   -s4-   Adrian Kolgjini (16) C
4. POT SUCCESS   -v5-   Stefan Söderkvist (11) C
5. YODA T.DREAM   -v4-   Ken Ecce (5) D
6. SON OF DEMON   -v5-   Thomas Uhrberg (12) C
7. PONTZIOPILATA FACE   -v4-   Johnny Takter (12) C
8. VEGA SIMONI*   -s5-   Jens A Hansen (0) D
9. TE QUIERO*   -s4-   Wilhelm Paal (11) C
10. AROS LINE*   -v4-   Birger Jörgensen (14) C
11. RISING FLAME*   -v8-   Flemming Larsen (11) C
12. PEEK'S TURE   -v7-   Johanna Rasmusson (8) D

V4 resultat Jägersro Trav tisdag 31 maj 2016

Lopp Vinnare Vinnarodds Värde Strukna

Utdelning för V4 på Jägersro Trav tisdag 31 maj 2016

Antal rätt Antal system System Utdelning
Algoritminfo: Rankingen beräknas på följande sätt: först körs en algoritm som ger hästarna poäng baserade på deras allmänna prestationer de senaste fem starterna. Därefter körs resultatet av den algoritmen genom ytterligare en algoritm, som inom det specifika loppet delar upp hästarna i A-, B-, C- och D-hästar.

V4 tips och V4 resultat tisdag 31 maj 2016 Rättvik

Här får du dagens ATG V4 tips tisdag 31 maj 2016 på Rättvik travbana. Vårt V4 tips är i form av en ABCD-ranking av loppens hästar. Du kan välja att se alla hästar med startnummer i en enkel startlista, eller även hästarnas namn samt kuskar i en utökad startlista. Så fort ett lopp är klart, så rapporterar vi om vilken häst som vann, vilket då ger dig dagens ATG V4 resultat tisdag 31 maj 2016.

Baninfo Rättvik: Banlängd: 1000 m, Upplopp: 187 m, Vinklad startvinge: Ja, Open stretch: Nej

Rankingförklaring:  
A-hästar
B-hästar
C-hästar
D-hästar
Struken
         
N (X)
  ← loppets vinnare
V4-1      (A: > 23 B: > 18 C: > 12 D: <= 12 # medel: 15)       2140 meter autostart
10 (31)
15 (23)
5 (22)
12 (20)
7 (19)
9 (18)
4 (17)
2 (17)
6 (16)
11 (14)
8 (6)
3 (4)
14 (4)
1 (1)
13 (0)
V4-2      (A: > 23 B: > 18 C: > 12 D: <= 12 # medel: 15)       2140 meter autostart
14 (25)
12 (22)
3 (21)
11 (20)
2 (18)
6 (18)
5 (18)
10 (15)
8 (14)
9 (11)
4 (10)
13 (8)
1 (4)
7 (1)
15 (0)
V4-3      (A: > 22 B: > 17 C: > 11 D: <= 11 # medel: 14)       2140 meter autostart
15 (27)
8 (26)
6 (25)
7 (19)
10 (18)
3 (17)
4 (15)
11 (13)
9 (13)
14 (12)
2 (7)
13 (5)
1 (4)
5 (1)
12 (0)
V4-4      (A: > 23 B: > 18 C: > 12 D: <= 12 # medel: 15)       2140 meter autostart
4 (26)
9 (23)
15 (22)
5 (21)
13 (18)
7 (17)
10 (16)
8 (14)
3 (14)
12 (13)
1 (10)
6 (9)
14 (9)
11 (6)
2 (6)

V4-1      (A: > 23 B: > 18 C: > 12 D: <= 12